جهت مشاوره تلفنی با وکیل با شماره 09121732289 در تماس باشید.

نخستین آزمون مشاوران خانواده مرکز وکلای قوه قضاییه برگزار شد

نخستین آزمون مرکز خانواده این نهاد همزمان در ۹ شهر برگزار شد.

نخستین آزمون مشاوران خانواده مرکز وکلای قوه‌قضاییه برگزار شد

علی بهادری جهرمی رئیس مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه گفت: نخستین آزمون مشاوران خانواده مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه روز جمعه همزمان در 9 شهر تهران، مشهد، ساری، اصفهان، اهواز، شیراز، کرمان، کرمانشاه و تبریز برگزار شد.

وی با بیان اینکه برای این آزمون 5 هزار و 142 نفر داوطلب شده اند، گفت: 2 هزار و 205 نفر زن و 2 هزار و 937 نفر مرد هستند.

بهادری جهرمی گفت: در تهران این آزمون در دو حوزه دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران (ویژه آقایان) و دانشگاه خوارزمی (ویژه بانوان) برگزار شد.

وی ادامه داد: پس از تصویب قانون حمایت از خانواده در قوه قضاییه مقرر شد با تاسیس مراکز مشاور خانواده، از بنیان خانواده بیش از پیش حمایت کنیم به همین دلیل مرکز امور وکلا و کارشناسان رسمی قوه قضاییه متولی تاسیس برگزاری آزمون و نظارت بر مراکز مشاوره شد. این نخستین دوره‌ای است که آزمون مرکز مشاوران خانواده استان کشور برگزار می‌شود که در هر استان دو حوزه آقایان و بانوان مشغول برگزاری آزمون هستند.

بهادری جهرمی افزود: پس از برگزاری این آزمون که با کمک سازمان سنجش آموزش کشور برگزار شد، پذیرفته شدگان به مرحله مصاحبه و احراز صلاحیت راه می‌یابند و پس از آن در مرحله مصاحبه تخصصی حضور پیدا می‌کنند و بعد از تایید صلاحیت پذیرفته شدگان مجوز تاسیس مراکز مشاوره به آن‌ها اعطا خواهد شد.پذیرفته شدگان با راه اندازی مرکز مشاوره در معیت دادگاه‌های خانواده به حمایت و تحکیم بیشتر بنیان خانواده می‌پردازند.

رئیس مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران قوه قضاییه افزود: جواب این آزمون بر عهده سازمان سنجش آموزش کشور است و حدود دو ماه دیگر جواب آن به ما اعلام می‌شود تا ما به فرایند مصاحبه تخصصی بپردازیم که به نطر می‌رسد با برگزاری این آزمون حدود دو هزار فرصت شغلی فراهم شود.