جهت مشاوره تلفنی با وکیل با شماره 09121362856 در تماس باشید.

سردار رحیمی جرم مالخر کمتر از سارق نیست، کاهش 4 درصدی سرقت

فرمانده انتظامی تهران بزرگ گفت: قرارگاه ویژه مشترک پلیس با دادستانی در تهران برای برخورد با سارقان تشکیل شده و در دوماه گذشته 4 درصد شاهد کاهش وقوع سرقت در تهران بودیم.

سردار حسین رحیمی فرمانده انتظامی تهران بزرگ صبح امروز در سومین مرحله از اجرای طرح کاشف ضمن تبریک عید غدیر، اظهار کرد: این مرحله از طرح کاشف با فعالیت پلیس آگاهی تهران و با حضور پایگاه‌های این پلیس در سطح شهر پایتخت به مرحله اجرا درآمد.

وی گفت: 188 نفر از سارقان سابقه دار در قالب 45 باند، شناسایی و دستگیر شدند، تا دیشب 2400 فقره اعتراف به سرقت توسط سارقان دستگیر شده اعلام شده است.

سردار رحیمی تصریح کرد: یک مورد سرقت مسلحانه در قالب اعضای 6 نفره با عنوان مامور، از صرافی‌های خیابان فردوسی 13 هزار یورو و 3 هزار دلار سرقت کرده است که دستگیر شدند.

وی گفت: در طرح صاعقه یک که به منظور برخورد با قاپ زنی انجام شد، این طرح را اجرا کردیم که قرار شده در طول هر ماه دو تا سه مرتبه این طرح را اجرایی کنیم.

رئیس پلیس پایتخت گفت: 371 نفر از سارقان و مظنون به سرقت در طرح صاعقه یک دستگیر شدند که به هزار و 200 نفر به قاپ زنی اعتراف کردند و 123 تلفن همراه سرقتی، 5 عدد موتورسیکلت، 73 موتور سیکلت که با آن سرقت انجام می‌شد، در این طرح کشف و ضبط شد.

وی افزود: طبق آما روزانه‌ای که اخذ شده است، مشخص شده که 45 درصد میزان کیف قاپی در پایتخت کاهش داشته است. برخورد‌های با سارقان کیف‌قاپ با جدیت انجام خواهد شد.

سردار رحیمی با اشاره به اینکه بین 20 تا 30 درصد دستگیر شدگان مالخر هستند، افزود: جرم مالخر کمتر از سارق نیست، سعی کردیم تا 70 درصد اموال سرقتی به شهروندان بازگردانده شود و مابقی آن به فروش رسیده است.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ، گفت: قرارگاه ویژه مشترک پلیس با دادستانی در تهران برای برخورد با سارقان تشکیل شده و در حال انجام فعالیت‌هستیم و در دوماه گذشته 4 درصد شاهد کاهش وقوع سرقت در تهران بودیم.