×

میزان مجازات حبس جرائم مواد مخدر برای بار اول به نصف کاهش یافت

میزان مجازات حبس جرائم مواد مخدر برای بار اول به نصف کاهش یافت

نمایندگان مجلس میزان حداقل و حداکثر مجازات حبس مرتکبان جرائم حمل، نگهداری و مخفی کردن مواد مخدر و روانگردان برای بار اول را به نصف کاهش دادند

میزان-مجازات-حبس-جرائم-مواد-مخدر-برای-بار-اول-به-نصف-کاهش-یافت

نمایندگان مجلس میزان حداقل و حداکثر مجازات حبس مرتکبان جرائم حمل، نگهداری و مخفی کردن مواد مخدر و روانگردان برای بار اول را به نصف کاهش دادند.

 میزان مجازات حبس جرائم مواد مخدر برای بار اول به نصف کاهش یافت

نمایندگان در نشست علنی صبح امروز (یکشنبه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی طرح کاهش مجازات حبس تعزیری با ارجاع ماده ،17 با 147 رأی موافق، پنج رأی مخالف و هشت رأی ممتنع از مجموع 221 نماینده حاضر در جلسه موافقت کردند.

در ماده 17 این طرح آمده است:

متن زیر به ماده 728 قانون مجازات اسلامی مصوب اول اردیبهشت سال 92 الحاق می‌شود: عبارت «حداکثر مجازات کمتر از نود و یک روز حبس و یا» از بند یک ماده سه قانون وصول برخی درآمدهای دولت و مصرف آن در موارد معیّن مصوب 28 اسفند سال 73 حذف می‌شود و تبصره یک ماده یک و تبصره 6 ماده پنج قانون تشدید مجازات مرتکبین ارتشاء و اختلاس و کلاهبرداری مصوب 15 آذر سال 67 مجمع تشخیص مصلحت نظام و تمام قوانینی که به­ موجب آنها به صورت موردی برای شروع به جرم یا معاونت در جرم تحت همین عناوین تعیین مجازات شده است و ماده 666 کتاب پنجم قانون مجازات اسلامی (تعزیرات و مجازات‌های بازدارنده مصوب دوم خرداد سال 75) و تبصره آن نسخ می‌گردد.

همچنین نمایندگان مجلس با ماده 18 این طرح با 149 رأی موافق، 6 رأی مخالف و 11 رأی ممتنع از مجموع 219 نماینده حاضر در جلسه موافقت کردند.

در ماده 18 آمده است:

یک تبصره به‌شرح زیر به ­عنوان تبصره سه به ماده هشتم قانون مبارزه با مواد مخدر مصوب سوم آبان سال 67 مجمع تشخیص مصلحت نظام با اصلاحات و الحاقات بعدی الحاق می‌شود:

تبصره3- میزان حداقل و حداکثر مجازات حبس مرتکبان جرائم حمل، نگهداری و مخفی کردن مواد مخدر و روان­گردان موضوع بندهای سوم و چهارم این ماده، برای بار اول به نصف کاهش می­‌یابد.

منبع : تسنیم

    

پست های مرتبط

مشترک شدن در خبرنامه!

برای دریافت آخرین به روز رسانی ها و اطلاعات ، مشترک شوید.