جهت مشاوره تلفنی با وکیل با شماره 09124521946 در تماس باشید.

مبنای-جذب-وکیل-توسط-مرکز-وکلای-قوه-قضاییه-شایسته-گزینی-است-نه-تست-زنی

قانع گفت:آزمون وکالت امسال بر مبنای شایسته گزینی طراحی‌شده بود و نه قدرت تست‌زنی و مدت پاسخگویی به سوالات افزایش پیدا کرد.

مبنای جذب وکیل توسط مرکز وکلای قوه قضائیه شایسته گزینی است نه صرفاً تست زنیرامتین قانع رئیس کمیسیون کارآموزی مرکز وکلای قوه قضائیه  اشاره به سابقۀ برگزاری آزمون وکالت و کارشناسی توسط این مرکز گفت: قریب به 20 سال از تصویب ماده 187 قانون برنامه سوم توسعه کشور و شروع به کار مرکز می‌گذرد. این نهاد در خلال این سال‌ها اقدام به برگزاری آزمون‌های متعدد جهت جذب وکیل و کارشناس کرده است، ولی بی‌شک یکی از جنجالی‌ترین و مهم‌ترین آنها، آزمون وکالت امسال بود.

وی با اشاره به رشد مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و خانواده قوه قضائیه" href="/tags/63204/مشاوران-خانواده-قوه-قضائیه/" class="link">مشاوران خانواده قوه قضائیه در دوره جدید این مرکز بیان کرد: بعد از انتصاب حجت الاسلام و المسلمین رئیسی در دستگاه قضا مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضاییه با رشدزیادی رو به رو بود به‌نحوی‌که اقدامات مرکز همواره در مرکز توجه وکلای سراسر کشور و نهاد موازی (کانون‌های وکلا) قرار گرفت.

رئیس کمیسیون کارآموزی مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و خانواده قوه قضائیه" href="/tags/63204/مشاوران-خانواده-قوه-قضائیه/" class="link">مشاوران خانواده قوه قضائیه در خصوص اقدامات اخیر این مرکز تصریح کرد: یکی از بارزترین اقدامات مرکز، برگزاری آزمون وکالت سال 1398 بود.

وی در ادامه افزود:مرکز به‌کرات مستندات قانونی برگزاری آزمون ازجمله بند چ ماده 88 قانون برنامه ششم توسعه، ماده 40 قانون شورای حل اختلاف، ماده 59 قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران و مواد 2 و 6 آیین‌نامه اجرایی ماده 187 قانون برنامه توسعه سوم مصوب 28/11/97 رئیس قوه قضاییه و آراء هیئت‌های عمومی و تخصصی در رد شکایت کانون‌های وکلا را اطلاع‌رسانی کرده است.

قانع با اشاره به نوآوری‌های آزمون وکالت سال جاری گفت: در آزمون وکالت سال 1398 مرکز از نوآوری‌های فراوان رونمایی کرد که با استقبال گستردۀ دانشجویان و فارغ‌التحصیلان حقوق روبهرو شد از این جمله می‌توان به امکان شرکت دانشجویان ترم آخر و افراد فاقد پایان خدمت و یا معافیت (به شرط عدم غیبت) در آزمون اشاره کرد.

وی در ادامه بیان کرد: ابتکار دیگر مرکز ایجاد رقابت سراسری و کشوری و برگزاری آزمون در تمامی استان‌ها بود که رضایتمندی شرکت‌کنندگان را فراهم کرد. امکان انتخاب 10 حوزهی قضایی پس از اعلام نتایج اولیه بر اساس اولویت‌ها و رتبهی کسب‌شده نیز ازجمله ویژگی‌های دیگر این آزمون به شمار می‌رود.

رئیس کمیسیون کارآموزی مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و خانواده قوه قضائیه" href="/tags/63204/مشاوران-خانواده-قوه-قضائیه/" class="link">مشاوران خانواده قوه قضائیه در خصوص مبنای جذب در آزمون وکالت سال 1398 گفت: آزمون وکالت سال 1398 بر مبنای واقعی شایسته گزینی طراحی‌شده بود و نه صرفاً قدرت تست‌زنی با این توضیح که در آزمون امسال مدت پاسخگویی به هر تست افزایش پیدا کرد. تمامی افرادی که به حد نصاب مقرر در معدل آزمون تستی دست پیدا کنند می‌توانند وارد مرحله بعدی (مصاحبه علمی و تست شخصیتی) شوند و ظرفیت‌های آزمون در این مرحله اعمال خواهد شد.