جهت مشاوره تلفنی با وکیل با شماره 09124521946 در تماس باشید.

داوطلبان-نگران-همزمانی-مصاحبه-آزمون-وکالت-با-کارشناسی-ارشد-نباشند

رئیس کمیسیون کارآموزی مرکز وکلای قوه قضائیه گفت: داوطلبان نگران همزمانی مصاحبه آزمون وکالت 98با آزمون کارشناسی ارشد و امتحانات ترم دانشگاهی خود نباشند.

رامتین قانع در گفت‌وگو با خبرنگار حقوقی و قضایی خبرگزاری فارس گفت: زمان انجام مصاحبه پذیرفته شدگان مرحله اول آزمون وکالت تعیین و اعلام شده است.

رئیس کمیسیون کارآموزی مرکز وکلای قوه قضائیه گفت: برای مرحله دوم آزمون، تیم مصاحبه‌کننده ثابت طراحی شده، 40 تیم هستند که از تهران به 7 منطقه کشور می‌روند. استان‌های تهران، شیراز، همدان، اصفهان، تبریز، کرمان و مشهد شهرهایی هستند که محل برگزاری آزمون شفاهی بوده و شخصیت‌شناسی افراد در این استان‌ها انجام می‌شود.

وی گفت: اعضای تیم‌ها، قضات، اساتید دانشگاهی، وکلای دادگستری و روانشناسان هستند و از هر 7 منطقه نیز اساتیدی به تیم‌ها اضافه می‌شود.

قانع افزود: در واقع صلاحیت علمی داوطلبان در مرحله آزمون کتبی تأیید شده و در این مرحله درک سؤال و قدرت بیان و استدلال، استنباط علمی و حقوقی آنها سنجیده و بررسی می شود.

رئیس کمیسیون کارآموزی مرکز وکلای قوه قضائیه در مورد همزمانی مصاحبه با آزمون کارشناسی‌ارشد و امتحانات دانشگاهی گفت: تیم مصاحبه به مدت 3 روز در هر شهر حضور دارد و داوطلبانی که دارای چنین مشکلاتی هستند می توانند دلایلی و مستندات خود را به این اساتید ارائه دهند تا در فرصتی دیگر مصاحبه‌شان انجام شود.

وی ادامه دارد: فرایند مصاحبه‌ها در استان‌های خراسان شمالی،‌رضوی و جنوبی، در روزهای 25 و 26 و 27 دی‌ماه انجام می شود و در استان‌های اصفهان، یزد، خوزستان و چهارمحال و بختیاری روزهای 2 و 3 و 4 بهمن خواهد بود.