جهت مشاوره تلفنی با وکیل با شماره 09122987211 در تماس باشید.

مجازات-انتشار-تصاویر-مستهجن-در-فضای-مجازی-چیست-؟

بر اساس قانون انتشار تصاویر مستهجن در فضای مجازی مجازاتی را به دنبال دارد.

دانسنتنی عید//مجازات انتشار تصاویر مستهجن در فضای مجازی چیست؟ مطابق ماده ۱۴ قانون جرایم رایانه‌ای اگر فردی تصاویر و محتویات خلاف قانون و مستهجن را در فضای مجازی منتشر کند، مجرم به حساب می‌آید و باید مجازاتی که قانون برای آن تعیین کرده است را طی کند.

بر اساس این قانون انتشار محتویات مستهجن از ۹۱ روز تا ۲ سال حبس یا جزای نقدی از ۵ تا ۴۰ میلیون ریال دارد و البته ممکن است فرد به هر دو مجازات محکوم شود.

هیچ فردی حق انتشار تصاویر مستهجن از خود و دیگران را در فضای مجازی ندارد و اگر فردی به نوعی با انتشار عکس عفت عمومی را جریحه‌دار کند، تحت پیگرد قانونی قرار می‌گیرد و بر اساس قانون مجازات اسلامی فرد مجرم از ۱۰ روز تا ۲ ماه یا ۷۴ ضربه شلاق محکوم می‌شود.

علاوه بر آن انتشار عکس در حال شرب خمر، حضور در مجالس لهو و لعب، تظاهر به افعال حرام، یا رفتار دیگری که سبب از بین رفتن عفت عمومی شود، کیفر دارد.

البته انتشار هرگونه نوشته، طرح، نقاشی، تصاویر فیلم و ... که سبب از بین رفتن عفت عمومی جامعه شود هم مشمول ماده ۶۴۰ قانون مجازات اسلامی می‌شود و از ۳ ماه تا یک سال حبس یا جزای نقدی از یک میلیون و ۵۰۰ هزار ریال تا ۶ میلیون ریال و ۷۴ ضربه شلاق یا به یک یا ۲ مجازات مذکور محکوم می‌شود.