جهت مشاوره تلفنی با وکیل با شماره 09127559999 در تماس باشید.

در-چه-صورتی-جهیزیه-به-مرد-تعلق-میگیرد-؟

بر اساس قانون و عرف تحت شرایط خاصی جهیزیه متعلق به مرد است.

در چه صورت جهیزیه به مرد تعلق می‌گیرد؟

بر اساس عرف زن هنگام ازدواج به طور کامل جهاز تهیه می‌کند و تماما متعلق به زن است و مرد حق هیچ گونه دخل و تصرف یا تبدیل اثاثیه را ندارد.

مرد فقط در حد عرف معمول و رایج می‌تواند از وسایل استفاده کند و طبق ماده 1118 قانون مدنی، استقلال مالی زن به رسمیت شناخته شده و جهیزیه جزو اموال زن است و زن می‌تواند با جهیزیه خود هر کاری را که دوست دارد انجام دهد.

البته زمانی که مرد جهیزیه را تهیه کرده باشد موضوع تغیر می‌کند و مرد صاحب تمام اموالی می‌شود که خود تهیه کرده است.