موسسه حقوقی کامران میزرایی - موسسه حقوقی حامیان عدالت مطلق قبول وکالت به صورت تیمی و تخصصی قبول وکالت در دعاوی حقوقی(خانواده ،ملکی،امور شهرداری،ارث،تجاری)دعاوی کیفری،دادگاه انقلاب مالیاتی و اصل 49
اسد علی امرایی موسسه حقوقی کامران میزرایی - موسسه حقوقی حامیان عدالت مطلق قبول وکالت به صورت تیمی و تخصصی قبول وکالت در دعاوی حقوقی(خانواده ،ملکی،امور شهرداری،ارث،تجاری)دعاوی کیفری،دادگاه انقلاب مالیاتی و اصل 49
حمیدرضا کاکاوند وکیل پایه یک دادگستری ومشاور حقوقی کانون وکلای دادگستری مرکز 12 سال سابقه وکالت و 10 سال وکالت تخصصی  بانک صادرات و متخصص در دعاوی بانکی و موسسات مالی و اعتباری انجام دعاوی حقوقی به صورت گروهی در کلیه زمینه های حقوقی، ثبتی ، کیفری و خانوادگی
موسسه حقوقی و داوری دادجویان حق، گروه وکلای پایه یک دادگستری و داوری متخصص در کلیه دعاوی داخلی و بین الملی
فرشته مشتاقی وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی عضو کانون وکلای دادگستری مرکز تخصص در امور دیوان عدالت اداری
احسان عابدین وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی کانون وکلای دادگستری مرکز
سرور ثانی نژاد وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی کانون وکلای دادگستری مرکز
مرتضی دستوری وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی کانون وکلای دادگستری متخصص در امور بازار سرمایه و وکالت در هرگونه اختلافات سهام در بازار سرمایه ،وکالت در هیات داوری ماده 36 بازار سرمایه و وکالت در اختلاف خرید سهام شرکت های اجرای اصل 44 قانون اساسی
علی رمضانزاده  وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی کانون وکلای دادگستری مرکز ،بیست سال سابقه کار قضایی و وکالت ،داشتن تجارب و تخصص در امور ملکی و اراضی و نیز مطالبات
علی جاوید وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی کانون وکلای دادگستری آذربایجان شرقی و عضو هیئت علمی دانشگاه
میثم مهدوی وکیل پایه یک دادگستری متخصص در دعاوی ارث و تقسیم ترکه و دعاوی تجاری قراردادها
وب سایت جواد خانی وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی کانون وکلا با بیش از 15 سال تجربه انجام انواع امور حقوقی و دعاوی امور اراضی و شهرداریها.خانواده و....
ایمان هوشمند وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی کانون وکلای مرکز
مهدیه میرزایی وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی کانون وکلای دادگستری مرکز
عطاءاله فتحعلی پور  وکیل پایه یک دادگستر ی ومشاورحقوقی
سیده فاطمه بهشتی وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی کانون وکلای خوزستان و کارشناس ارشد جزا و جرم شناسی

جهت مشاوره تلفنی با وکیل با شماره09121818871 در تماس باشید.

گفت و گوی متفاوت با دکتر ایرج گلدوزیان از تدریس خسته نمی شوم

ارسالی توسط رضا خوشیاران وکیل پایه یک دادگستری
گفت و گوی متفاوت با دکتر ایرج گلدوزیان از تدریس خسته نمی شوم

دکتر «ایرج گلدوزیان» استاد نام‌آشنای جرم‌شناسی مردی است که بسیاری از اهل فن هم از نظر دانش و هم از جنبه اخلاق وی را سرآمد این رشته می‌دانند این مرد حقوقی متولد اردیبهشت ماه سال ۱۳۱۸ خورشیدی و زاده پایتخت معنوی ایران مشهدالرضا(ع) است؛ در ادامه با زندگی این استاد برجسته حقوق آشنا می‌شوید

دکتر «ایرج گلدوزیان» استاد نام‌آشنای جرم‌شناسی مردی است که بسیاری از اهل فن هم از نظر دانش و هم از جنبه اخلاق وی را سرآمد این رشته می‌دانند. این مرد حقوقی متولد اردیبهشت ماه سال ۱۳۱۸ خورشیدی و زاده پایتخت معنوی ایران مشهدالرضا(ع) است؛ در ادامه با زندگی این استاد برجسته حقوق آشنا می‌شوید.

 آغازی در پایتخت معنوی ایران

ایرج گلدوزیان دوران خوش ابتدایی را در مشهد و دوره متوسطه را در رشته علوم طبیعی دبیرستان فرخی تهران در سال 1337 به پایان ‌رسانده است. او این‌گونه از این دوران یاد می‌کند: در یک شهر مذهبی به دنیا آمدم و بزرگ شدم، دوره ابتدایی را در همان شهر گذراندم و وقتی به دوره متوسطه رسیدم برای ادامه تحصیل در رشته علوم طبیعی به تهران آمدم.

وی ادامه می دهد: به یاد دارم که به عنوان عضو تیم‌های والیبال و فوتبال مدرسه‌ام در سطح دبیرستان‌هاى جنوب و شرق تهران، مقام اول را کسب کردم. من در آن روزگار پینگ‌پنگ هم بازى مى‌کردم و علاقه‌ زیادی به ورزش داشتم و البته هنوز هم دارم. از وقتی پا به سن گذاشته‌ام دیگر به جای بازی از نگاه کردن به ورزشکاران حرفه‌ای لذت می‌برم. آن روزها در کنار همه ورزش‌هایی که انجام می‌دادم رویای تحصیل حقوق در دانشگاه تهران را در سرم می‌پرورداندم، شاید برای خیلی‌ها قبال‌باور نباشد. من برای این که در دانشگاه بتوانم وارد رشته حقوق شوم دوره متوسطه طبیعی خواندم و به تهران آمدم. ورود به این رشته رویای دوران کودکی من بود.

روزهای مدرسه فرخی و خدمت سربازی

گلدوزیان از جمله با اخلاق‌ترین شاگردان مدرسه فرخی به شمار می‌آمد. به گونه‌ای که دبیران مدرسه فرخى از او به عنوان الگویی برای سایر دانش‌آموزان یاد می‌کردند، او همیشه با متانت و اخلاق رفتار ‌می‌کرد و این نوع برخوردها باعث می‌شد که به آسانی در دل دیگران جا باز کند. به یاد می‌آورد روزهایی را که در سال‌های مدرسه اگر مشکلی برای یکی از دانش‌آموزان به‌وجود می‌آمد وظیفه دفاع از او را بر عهده می‌گرفت.

وی ضمن بیان این مطالب، می‌گوید: در سال ۱۳۳۷ به خدمت نظام وظیفه اعزام شدم و در قسمت حقوق و قوانین ژاندارمرى خدمت کردم. بعد از گذراندن دوران سربازی در سال ۱۳۴۰ در رشته زبان و ادبیات فرانسه دانشکده ادبیات دانشگاه تهران تحصیلات خود را ادامه دادم و همزمان در رشته حقوق دانشکده تهران هم پذیرفته شدم.

این استاد حقوق در مورد تحصیلاتش می‌گوید: تحصیل در هر دورشته زیاد طولانی نشد. نه این که خسته شده باشم، اما پس از این که مسئولان دانشگاه مطلع شدند که به طور همزمان در حال تحصیل در دو رشته هستم مجبورم کردند یکی از رشته‌ها را برای ادامه تحصیل انتخاب کنم؛ به همین دلیل دوره ۶ ساله تحصیل در زبان فرانسه را ناتمام گذاشتم و به تحصیل در رشته حقوق روی ‌آوردم.

مدت کوتاهی بعد از این اتفاق در اسفند سال ۱۳۴۷ بود که به عنوان دانش‌آموخته این رشته از دانشگاه تهران فارغ‌التحصیل شدم. راستش اگر کسی متوجه نشده بود هر دو رشته را با هم به پایان می‌رساندم. گاهی هنوز هم به یاد رها کردن رشته زبان که می‌افتم حسرت می‌خورم.

آغاز موفقیت‌های یک استاد حقوق

این استاد جزا و جرم‌شناسی در ادامه می‌گوید: در سال ۱۳۴۸ موفق به کسب رتبه اول کنکور فوق لیسانس در رشته حقوق جزا شدم و بعد از دو ترم تحصیل در این رشته، در سال ۱۳۴۹ علم آموزی در این دوره را ناتمام رها کردم و به دانشگاه معتبرتری در اروپا راه پیدا کردم.

وی درباره دوران زندگی در فرانسه می‌افزاید: در سال ۱۳۵۱ موفق به دریافت دیپلم تحصیلات عالی حقوق خصوصی (D.E.S.) شدم. سپس دکتری تخصصی علوم کیفری را دریافت کردم و به مدت دو سال در دادگاه شهر کرتیل فرانسه به کارآموزی نزد قاضی اجرای مجازات‌ها پرداختم و در سال ۱۳۵۵ با ارایه پایان‌نامه‌ام به عنوان «قومیت جزایی» به دکتری دولتی حقوق دست یافتم.

در دانشکده پاریس نیز در رشته حقوق خصوصی مشغول به تحصیل شدم و در سال ۱۳۵۲ در این رشته و در مقطع کارشناسى ارشد فارغ التحصیل شدم. دوره دکترى دانشگاهى رشته حقوق جزا را هم در همان دانشکده طی کردم و تز «آزادى مشروط» را ارایه دادم. دکتر گلدوزیان در زمان حضورش در فرانسه از سفر به شهرهای این کشور غافل نمی‌ماند و به صورت گروهى یا فردى سفر می‌کند تا بیشتر با مردم آن دیار و فرهنگ‌شان آشنا شود.

بازگشت به ایران

او پس از سال‌ها رفت‌و‌آمد به ایران و فرانسه، سرانجام سال ۱۳۵۵ با کوله‌باری از تجربه و دانش به ایران باز می‌گردد و به عنوان محقق در مؤسسه مطالعات حقوق اسلامی و تطبیقی دانشکده حقوق دانشگاه تهران مشغول به کار می‌شود.

این استاد حقوق جزا درباره آن سال‌ها می‌گوید: به طور همزمان در دانشگاه ملی ایران و باقی دانشگاه‌های کشور، مشغول به تدریس شدم و علاوه بر کار تدریس و تحقیق، چند سال در معاونت ادارى–مالى دانشکده حقوق دانشگاه تهران کار کردم؛ قبل از آن هم مدیرکل حقوقى دانشگاه تهران بودم. خلاصه بعد از این که به کشور بازگشتم کلی سرم شلوغ شد و تا مدتها فرصت سرخاراندن را هم نداشتم.

گلدوزیان در سال ۱۳۶۸ با تقدیر هیأت ممیزه دانشگاه تهران دانشیار می‌شود و در سال ۱۳۷۳ سمت استاد تمام این دانشگاه را به دست ‌می‌آورد. حکم پایه ۲۶ استادی وی نیز در روز هشتم تیرماه ۱۳۸۴ به وی ابلاغ شده است و به عبارتی او را می‌توان جزو اولین استادان دانشکده حقوق تهران دانست.

حقوق جزای عمومی، حقوق جزای اختصاصی، گفتارهایی در حقوق کیفری، حقوق کیفری اختصاصی تطبیقی، بایسته‌های حقوق جزای عمومی ۱ و ۲ و 3، محشای قانون مجازات اسلامی، مقاله‌های حقوقی متعددی که در نشریات حقوقی مختلف به چاپ رسیده است و کتاب‌های جدیدی که با توجه به تغییرات قانون مجازات اسلامی در دست چاپ دارد، مهم‌ترین آثار تألیفی و تحقیقی گلدوزیان است.

گذری به زندگی گلدوزیان

گلدوزیان هم اکنون بیش از نیم قرن تحصیل، تحقیق و تدریس در حوزه‌هاى حقوق جزا و حقوق خصوصى را در کارنامه خود دارد.

او از دانشگاه تهران بازنشسته شده است و در دانشگاه‌هایی مثل دانشگاه آزاد کرج و بسیاری از دانشگاه‌های دور و نزدیک تهران در حال تدریس است. وی می‌گوید: همیشه به تدریس و تحقیق علاقه داشته و دارم و هیچ‌گاه به شغل دیگری فکر نکرده و از تدریس خسته نشده‌ام. من همیشه تلاش کرده‌ام که برای دانشجویان ایرانی آماده باشم و هر چقدر تعداد دانشجویانم در کلاس بیشتر باشد برایم لذت‌بخش‌تر خواهد بود. وی درباره خانواده‌اش نیز گفت: من خیلی زود ازدواج کردم، 22 یا 23 ساله بودم و در سفری که به ساوه داشتم با همسرم آشنا شدم و با هم ازدواج کردیم؛ در تمام این سال‌هایی که من برای تحصیل در رفت‌و‌آمد بودم همسرم با تمام وجود به من کمک کرد تا بتوانم سال‌های تحصیل را به خوبی تمام کنم و با کوله‌باری از تجربه به ایران برگردم. نتیجه این ازدواج محکم و استوار 3 دختر و 3 پسر است. همه فرزندانم تحصیلات دانشگاهی دارند و دو نفر از آنان تحصیل کرده رشته حقوق هستند و راه مرا ادامه داده‌اند.

در زندگی این استاد تلخی و شیرینی های زیادی وجود دارد. وی درباره بهترین خاطره زندگی خود می‌گوید: موفقیت در علم و دانش برایم بهترین خاطره زندگی محسوب می‌شود و به لطف خدا زندگی آرام و به دور از خاطره‌های تلخ دارم.

وی در پایان می‌گوید: به دلیل کمک به اجراى قانون و برقرارى نظم و امنیت در جامعه از حقوق دفاع می‌کنم و خود را همیشه دوست‌دار عدالت و انصاف می‌دانم. هدفم جلب افکار دانشجویان به حاکمیت قانون و احترام به آن است و همیشه در شعارهایم دست‌یابی به اجرای عدالت را آرزومندم.

حمایت

منبع : روزنامه حمایت

مطالب مرتبط

اجاره و تخلیه واحدهای مسکونی در قراردادها

نام نویسنده
اجاره و تخلیه واحدهای مسکونی در قراردادها

یکی از قراردادهایی که اشخاص در جامعه تنظیم می کنند قرارداد اجاره است که قوانین مربوط به آن هر از چند گاهی دچار تغییر و تحولات اساسی شده که در این مختصر به آخرین مقررات مربوطه و نحوه تنظیم قرارداد اجاره مطابق با آن و راه های پیشگیری از بروز اختلاف و در صورت وقوع اختلاف نحوه مراجعه به دستگاه قضایی می پردازیم اما قبل از بررسی قانون روابط موجر و مستأجر مصوب ۱۳۷۶ ۵ ۲۶ تعریف قانونی اجاره و بعضی کلمات حقوقی به زبان ساده را ارائه می کنیم

ادامه مطلب ...

آگاهی‌های عمومی دشمن قانون گریزی

نام نویسنده
آگاهی‌های عمومی دشمن قانون گریزی

به طور طبیعی هر کسی یا حداقل هر زن و شوهری مجبورند برای تامین سرپناهی برای خود مکانی را خریداری کنند یا حداقل اجاره کنند و در این حالت با توجه به قیمت سرسام‌آور املاک ممکن است در جریان تنظیم مبایعه‌نامه‌ها تخلفاتی انجام شود

ادامه مطلب ...

بررسی روند رسیدگی به یک پرونده حقوقی بی‌فرجام؛ وقت دادگاه را نگیرید!

نام نویسنده
بررسی روند رسیدگی به یک پرونده حقوقی بی‌فرجام؛ وقت دادگاه را نگیرید!

در پرونده‌ای که در ادامه به بررسی آن می‌پردازیم، خواهید دید چطور چند نفر از اصحاب دعوا زمان زیادی را در جریان یک پرونده بی‌سرانجام تلف کردند

ادامه مطلب ...

دعاوی روابط موجر و مستاجر را بشناسیم

نام نویسنده
دعاوی روابط موجر و مستاجر را بشناسیم

رابطه موجر ومستاجر هنگامی که طرفین حاضر به انجام تعهدات قراردادی یا قانونی خود نیستندیا هنگامیکه با موضوعیت عین مستاجره با یکدیگر اختلاف پیدا می کنند موضوع دعاوی متعددی در دادگاههای می شود

ادامه مطلب ...

بسته حقوقی برای مالکان و مستاجرانی که با هم اختلاف دارند؛ آشنایی با تفاوت‌های 2 قانون حاکم بر اجاره

نام نویسنده
بسته حقوقی برای مالکان و مستاجرانی که با هم اختلاف دارند؛ آشنایی با تفاوت‌های 2 قانون حاکم بر اجاره

اختلافات میان مالک و مستاجر یکی از موضوعات رایج در دادگستری است به دلیل وجود چند قانون مختلف در این حوزه و تفاوت میان املاک مسکونی و تجاری باید دعاوی موجر و مستاجر با وسواس و دقت خاصی تنظیم و با همان دقت و توجه بررسی شود؛ در غیر این صورت مشکلات زیادی را به وجود خواهد آورد

ادامه مطلب ...

هیچ‌کس حق ندارد مانع استیفای منفعت مستاجر شود؛ برخورد قانونی با مزاحمت‌های موجر

نام نویسنده
هیچ‌کس حق ندارد مانع استیفای منفعت مستاجر شود؛ برخورد قانونی با مزاحمت‌های موجر

اختلافات موجر و مستاجر اگر بالا بگیرد ممکن است، به دادسرا هم کشیده شود یکی از اختلافاتی که جنبه کیفری پیدا می‌کند «ممانعت از حق» است؛ مثل وقتی که موجر اقدام به تغییر قفل ملکی که به اجاره داده می‌کند یا اینکه در آن را قفل می‌کند تا مانع استفاده مستاجر از آن شود

ادامه مطلب ...

قرارداد اجاره را شفاهی نیز می توان تمدید کرد؟ موانع الزام مستاجر به تخلیه مورد اجاره

نام نویسنده
قرارداد اجاره را شفاهی نیز می توان تمدید کرد؟ موانع الزام مستاجر به تخلیه مورد اجاره

اختلافات موجر و مستاجر در اشکال مختلفی به دادگاه وارد می‌شود یکی از مصادیق اختلاف میان مالک و مستاجر، اختلافات مربوط به تخلیه ملک است گاهی با وجود پایان مدت اجاره، مستاجر از خالی کردن ملک خودداری می‌کند؛ در این صورت مالک راهی جز مراجعه به دادگاه ندارد

ادامه مطلب ...
مشاهده کلیه مطالب مرتبط
0 دیدگاه

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

هفده + = 28