جهت مشاوره تلفنی با وکیل با شماره 09128484237 در تماس باشید.

وبگاه-های-جعلی-بانکداری-اینترنتی-در-کمین-کاربران

رئیس پلیس فتا پایتخت با اشاره به اینکه تعداد مالباختگان یک شیوه سرقت اینترنتی زیاد شده است، در خصوص این شیوه کلاهبرداری هشدار داد.

سرهنگ داود معظمی گودرزی گفت: اخیرا متهمان بواسطه طراحی وبگاه‌هایی مشابه وبگاه بانکداری اینترنتی بانک‌ها مبادرت به سرقت اینترنتی از حساب به صورت برداشت حواله‌های پایا و ساتنا می‌کنند.

وی ادامه داد: شهروندان از جست و جو کردن در موتور‌های جست و جوگر نظیر گوگل و... برای دست یافتن به آدرس وبگاه بانکداری مدنظر خود خودداری کنند و آدرس صحیح و مطمئن را از صفحه اصلی پایگاه بانک خود و یا منابع معتبر استخراج نمایند و آدرس دریافتی تنها به صورت دستی توسط مشتری در نوار آدرس مرورگر وارد شود.

این مقام انتظامی با تاکید بر اینکه شهروندان اطلاعات هویتی و بانکی خود را در گوشی‌های تلفن همراه خود ذخیره نکنند، افزود: در فضای مجازی آگهی‌های دروغین متعددی مبنی بر استخدام و کسب درآمد بالا در زمینه نرم افزار‌ها و... وجود دارد که باید با بررسی مجوز‌های فعالیتی از صحت و سقم آن کسب و کار اطمینان حاصل کنند و از ارسال تصاویر هویتی و اطلاعات بانکی خود نظیر تصویر کارت شناسایی ملی، تصویر سلفی چهره و تصویر کارت بانکی خود از بستر‌هایی نظیر شبکه‌های اجتماعی واتساپ، تلگرام و... خودداری نمایند.

رئیس پلیس فتا پایتخت توضیح داد: برنامه‌های مرتبط به خدمات بانکداری را حتما از منابع معتبر و رسمی نظیر وبگاه رسمی بانک خود دریافت نمایند و از نصب کردن برنامه‌های متفرقه که در فضای مجازی تبادل می‌شوند خودداری نمایند.

رئیس پلیس فتا تهران بزرگ با تاکید بر اینکه هموطنان از واگذاری اطلاعات بانکی و هویتی خود به شخص ثالث خودداری نمایند توصیه کرد: شهروندان می‌توانند برای ارتقاء اطلاعات سایبری خود به سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir مراجعه کنند و هرگونه موارد مشکوک را نیز از این طریق اطلاع رسانی نمایند.