جهت مشاوره تلفنی با وکیل با شماره 09126113429 در تماس باشید.


شماره122366/1901 7/7/1383
مصوبه شورای عالی اداری راجع به فعالیت نمایندگی‎های شرکت‎های دولتی در خارج از کشور
سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور - وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی - وزارت امور اقتصادی و دارایی - وزارت امور خارجه
شورای عالی اداری در یکصدوهفدهمین جلسه مورخ 28/6/1383 بنا به پیشنهاد مشترک وزارت امور اقتصادی و دارایی و سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشورو به‎استناد تبصره 3 بند ب ماده ( 4 ) قانون برنامه سوم توسعه در خصوص فعالیت نمایندگی‎های شرکت‎های دولتی در خارج از کشور و در اجرای بند 2 مصوبه شماره 103385/1901 مورخ 9/6/1381 شورای عالی اداری راجع به فعالیت نمایندگی‎های سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران درخارج از کشور تصویب نمود :
1 - نمایندگی‎های سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران به مطابق فهرست پیوست این مصوبه می‎توانند فعالیت داشته باشند .
تبصره - نمایندگی‎های سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور که در زمان تصویب این مصوبه فعال بوده‎اند می‎توانند تا پایان سال 1383 ادامه فعالیت دهند .
2 - سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران موظف است ضوابط چگونگی ادامه فعالیت نمایندگی‎های خود در خارج از کشور را متضمن تعداد خبر وکیفیت خبر حداکثر ظرف مدت 4 ماه تهیه و پس از تایید سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور جهت ارزیابی نمایندگی‎های مذکور ملاک عمل قرار دهد .
تبصره 1 - چنانچه در ارزیابی موضوع این بند نمایندگی‎های فعال از نظر کیفیت و تعداد خبر در حد ضوابط تعیین شده نباشد منحل می‎گردند و به آنهایی که بیشتر از حد انتظار فعالیت نموده‎اند فوق‎العاده ویژه‎ای تحت عنوان فوق‎العاده بهره‎وری ( موضوع تبصره دو این ماده ) ، پرداخت خواهد شد .
تبصره 2 - برای کارکنان شاغل در نمایندگی‎های فعال سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور بنا به پیشنهاد سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور و تصویب هیات وزیران فوق‎العاده غیرمستمری به عنوان فوق‎العاده بهره‎وری براساس ضوابط تعیین شده ، پرداخت می‎گردد .
3 - سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران موظف است برای اخذ خبر از طریق بخش غیردولتی اقدام نماید و به مرور سیاست خرید خبر را جایگزین تولید خبر توسط نمایندگی‎های ثابت در خارج از کشور نماید .
تبصره - در اجرای این بند سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران موظف است حداکثر ظرف مدت 2 سال تعداد نمایندگی‎های ثابت خود را که به صورت منطقه‎ای فعالیت خواهند داشت در قالب ضوابط این مصوبه و رعایت بند 3 به سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور برای طرح و تصویب توسط شورای عالی اداری پیشنهاد نماید .
4 - وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی مسئول حسن اجرای این مصوبه خواهد بود و گزارش آن را به طور سالانه برای طرح در شورای عالی اداری به سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور ارائه می‎نماید .
معاون رئیس جمهور و دبیر شورای عالی اداری - حمید شرکاء فهرست
نمایندگی‎های ثابت و مستقر سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران به موضوع بند یک مصوبه شماره 122366/1901 مورخ 7/7/1383 شورای عالی اداری
1 - کشورهای همسایه : افغانستان ( کابل ) ، پاکستان ( اسلام‎آباد ) ، ترکمنستان ( عشق‎آباد ) ، ترکیه ( آنکارا ) ، آذربایجان ( باکو ) ، روسیه ( مسکو ) ، امارات ( دبی ) .
2 - منطقه آمریکای شمالی ( نیویورک یا واشنگتن ) .
3 - منطقه غرب, شرق و جنوب آفریقا : آفریقای جنوبی ( ژوهانسبورگ یا پرتوریا ) .
4 - منطقه شمال آفریقا ، ( الجزیره ) .
5 - منطقه شرق اروپا : صربستان و مونته‎نگرو ( بلگراد ) .
6 - منطقه شمال اروپا : انگلستان ( لندن ) .
7 - منطقه جنوب اروپا : اسپانیا ( مادرید ) .
8 - منطقه اروپای مرکزی : اتریش ( وین ) ، آلمان ( برلین ) ، فرانسه ( پاریس ) .
9 - منطقه غرب آسیا : هند ( دهلی نو ) .
10 - منطقه شرق آسیا : چین ( پکن ) و مالزی ( کووالالامپور ) .
11 - منطقه خاورمیانه : لبنان ( بیروت ) سوریه ( دمشق ) .
12 - منطقه آسیای میانه : تاجیکستان ( دوشنبه ) ، ازبکستان ( تاشکند
نوع :
تصویب نامه
شماره انتشار :
17367
تاریخ تصویب :
1383/06/28
تاریخ ابلاغ :
1383/07/20
دستگاه اجرایی :
موضوع :