جهت مشاوره تلفنی با وکیل با شماره 09124321990 در تماس باشید.

تصویب‌نامه راجع به استقرار نمایندگان وزارت امور خارجه در فرودگاههای بین‌المللی امام خمینی (ره)
وزارت امور خارجه ـ وزارت اطلاعات ـ وزارت کشور ـ وزارت راه و ترابری
سازمان میراث فرهنگی و گردشگری
هیئت وزیران در جلسه مورخ 30/11/1384 به استناد اصل یکصد و سی و هشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران تصویب نمود:
وزارت امورخارجه موظف است با استقرار نمایندگان خود در فرودگاههای بین‌المللی امام خمینی (ره)، مهرآباد، شیراز،‌ اصفهان، تبریز، کیش، قشم، مشهد و عسلویه، برای ورود جهانگردان، تجار و کارشناسان خارجی که فاقد روادید می‌باشند، نسبت به صدور روادید ورود جهانگردی، زیارتی، تجارتی و درمانی پانزده روزه با هماهنگی نهادهای ذی‌ربط اقدام کند.
وزارت امورخارجه با همکاری وزارت اطلاعات سیستم مکانیزه و اینترنتی صدور روادید پانزده روزه را با رعایت کلیه مفاد این تصویب‌نامه طراحی و اجرا کند.
نمایندگی وزارت اطلاعات مستقر در فرودگاههای موضوع بند (1) این تصویب‌نامه، موظف است به منظور جلوگیری از اتلاف وقت مسافران، پاسخ استعلام دفاتر وزارت امورخارجه مستقر در فرودگاههای مذکور را در کوتاهترین زمان ممکن (حداکثر یک ساعت) اعلام کند. سازمان میراث فرهنگی و گردشگری موظف است تسهیلات لازم را برای اسکان موقت و مراجعت اتباع خارجی رد صلاحیت شده مهیا کند.
4 ـ صدور روادید ورود جهانگردی، زیارتی، تجارتی و درمانی برای اتباع خارجی به استثنای کشورهایی که توسط وزارت امورخارجه و وزارت اطلاعات مشترکاً تعیین و اعلام می‌شود، انجام خواهد شد.
5 ـ وزارت امورخارجه و وزارت اطلاعات مکلفند نسبت به ارایه و گسترش تسهیلات این تصویب‌نامه در دیگر مبادی ورودی و خروجی کشور اقدام کنند. وزارت راه و ترابری نسبت به تجهیز و تمهید امکانات دفاتر وزارت امورخارجه و وزارت اطلاعات در مبادی یادشده اقدام نموده و سپس روادید پانزده روزه فوق صادر خواهد شد.
6 ـ روادیدهای مذکور در صورت ضرورت حداکثر تا دو هفته توسط نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران قابل تمدید می‌باشد.
سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور موظف به تعیین ساختار تشکیلاتی، اجرایی و بودجه دفاتر وزارت امورخارجه در مبادی یادشده می‌باشد.
8 ـ ایـن تصـویب‌نامه جـایگـزین تصویب‌نامه شمـاره 67587/ت34309هـ مـورخ 24/10/1384 می‌شود.
معاون اول رئیس جمهور ـ پرویز داودی


نوع :
تصویب نامه
شماره انتشار :
17789
تاریخ تصویب :
1384/11/30
تاریخ ابلاغ :
دستگاه اجرایی :
وزارت راه وترابری
وزارت امور خارجه
سازمان میراث فرهنگی و گردشگری
وزارت كشور
موضوع :