جهت مشاوره تلفنی با وکیل با شماره 09122278137 در تماس باشید.

مصوبه شورای عالی شهرسازی و معماری ایران درخصوص طرح جامع شهر اشنویه شماره90/300/89883استاندار محترم و رئیس شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان آذربایجان غربی
در اجرای بند (5) ماده (4) قانون تأسیس شورای عالی شهرسازی و معماری ایران و ماده (42) آئین‌نامه نحوه بررسی و تصویب طرحهای توسعه و عمران محلی، ناحیه‌ای، منطقه‌ای و ملی و مقررات شهرسازی و معماری کشور، مصوب12/10/1378 هیأت محترم وزیران، به استحضار می‌رساند؛ شورای عالی شهرسازی و معماری ایران در جلسه مورخ 9/8/1390 طرح جامع شهر اشنویه را که در اجرای بند (2) از ماده (3) قانون تغییر نام وزارت آبادانی و مسکن به مسکن و شهرسازی و تعیین وظایف آن، توسط این وزارتخانه تهیه و در تاریخ 7/2/1390 در شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان آذربایجان غربی به تصویب رسیده بود را مورد بررسی نهایی قرار داد و ضمن تصویب طرح مقرر نمود:
1ـ با عنایت به اینکه تعیین کاربری‌های عمده شهری جزء اساس طرح جامع است؛ درخصوص اراضی که با عنوان «قطعات پیشنهادی برای تأمین خدمات در مقیاس ناحیه و شهر» مشخص شده‌اند مطابق با ضوابط طرح جامع تعیین تکلیف گردد و از ارجاع این موارد به طرح تفصیلی خودداری شود.
2ـ باغات موجود در شرق شهر از محدوده طرح خارج گردند و خط محدوده در این قسمت بر لبه بافت و کاربری‌های پیشنهادی منطبق گردد.
3ـ باغات موجود و پارک پیشنهادی واقع در شمال شرق شهر (محدوده بیضی شکل) از محدوده طرح خارج گردند و خط محدوده در آن قسمت بر بلوار کردستان، امتداد خیابان اسکندر، بلوار مولوی کرد و لبه شرقی کاربری آموزش عالی پیشنهادی منطبق گردد.
4ـ نقشه منطقه‌بندی حریم هماهنگ با طرح ناحیه نقده و به عنوان یکی از اسناد طرح تهیه و ارائه گردد.
5 ـ در ضوابط و مقررات پیشنهادی اساس طرح هماهنگ با مصوبات شورای عالی شهرسازی و معماری ایران ارائه گردد.
6ـ شبکه معابر پیشنهادی مطابق آیین‌نامه طراحی راههای شهری ایران مصوب شورای عالی شهرسازی و معماری ایران اصلاح گردد.
این طرح براساس جمعیت پیش‌بینی شده برای شهر تا پایان دوره طرح (1400) معادل 47075 نفر در محدوده‌ای به وسعت 608 هکتار شامل کاربریهای مورد نیاز ساکنان شهر (با تراکم ناخالص پیشنهادی 77 نفر در هکتار) تهیه شده است. مساحت حریم مصوب شهر نیز 2699 هکتار می‌باشد.
ضروری می‌داند از مشارکت موثر و ثمربخش کارگروه مسکن و شهرسازی و شورای برنامه‌ریزی و توسعه آن استان به ریاست جنابعالی در فرایند بررسی و تصویب طرح مذکور قدردانی نموده و امید است که با اجرای دقیق طرح لازم‌الاجرای یادشده توسط شهرداری و سایر دستگاه‌های ذی‌ربط در توسعه و عمران شهر، زمینه توسعه کالبدی موزون شهر و همچنین توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی آن و مالاً آسایش و رفاه و سلامت محیط‌زیست شهروندان محترم شهر اشنویه بیش از پیش فراهم گردد.
خواهشمند است دستور فرمایید مراتب به طرق مقتضی به اطلاع شورای محترم اسلامی شهر و شهردار محترم مربوطه و سایر مراجع ذی‌ربط رسانیده شود.
همچنین دستور فرمائید اسناد و مدارک طرح در اجرای ماده 42 آئین‌نامه نحوه بررسی و تصویب طرحها مصوب 12/10/1378 هیأت محترم وزیران، پس از اعمال موارد فوق‌الذکر، در موعد مقرر (حداکثر 45 روز) تهیه و ارسال نمایند تا جهت اجرا ابلاغ گردد.


معاون وزیر و دبیر شورای‌عالی شهرسازی و معماری ایران ـ میرمحمد غراوی

نوع :
تصویب نامه
شماره انتشار :
19471
تاریخ تصویب :
1390/8/9
تاریخ ابلاغ :
دستگاه اجرایی :
موضوع :