جهت مشاوره تلفنی با وکیل با شماره 09122068310 در تماس باشید.

مصوبه شورای عالی اداری در خصوص تسهیل ارایه خدمات به ایثارگران شماره29235/206مصوبه شورای عالی اداری در خصوص تسهیل ارایه خدمات به ایثارگران

دستگاه‌های اجرایی مشمول ماده (5) قانون مدیریت خدمات کشوری


شورای عالی اداری در یکصد و پنجاه و چهارمین جلسه مورخ 5/10/1390، در اجرای مفاد مصوبه شماره 32090/206 مورخ 5/7/1390 شورا، به منظور تسهیل در ارایه خدمات به ایثارگران، بنا به پیشنهاد مشترک بنیاد شهید و امور ایثارگران، وزارت کشور (سازمان ثبت احوال کشور) و معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رییس‌جمهور تصویب نمود:
وزارت کشور (سازمان ثبت احوال کشور) و بنیاد شهید و امور ایثارگران موظفند تا پایان خرداد ماه سال 1391 نسبت به طراحی، تولید و توزیع کارت‌های ملی ایثارگران در استان قم و تا پایان سال 1391 در سراسر کشور در قالب کارت هوشمند اقدام نمایند.
بنیاد شهید و امور ایثارگران موظف است هماهنگ با اجرای پروژه پایلوت کارت هوشمند ملی چندمنظوره در استان قم، نسبت به راه‌اندازی سامانه‌های ارایه خدمات الکترونیک به جانبازان و ایثارگران در استان قم اقدام نماید.
بنیاد شهید و امور ایثارگران موظف است تا پایان شهریور ماه سال 1391، نسبت به تکمیل سامانه الکترونیکی ارایه خدمات به ایثارگران در سراسر کشور، به شکلی اقدام نماید که پس از توزیع کارت‌های هوشمند ملی، ارایه تمامی خدمات به ایثارگران از طریق کارت‌های مذکور و این سامانه میسر شود.
دستگاه‌های اجرایی مکلفند به گونه‌ای برنامه‌ریزی نمایند که زیرساخت‌های لازم برای شناسایی و ارایه خدمات به ایثارگران از طریق کارت‌های هوشمند ملی تا پایان شهریور ماه سال 1391 فراهم شود.
5 ـ وزارت کشور (سازمان ثبت احوال کشور) موظف است دستورالعمل ثبت و بازیابی اطلاعات بر روی کارت هوشمند ملی را تهیه و در اختیار دستگاه‌های اجرایی قرار دهد.
6 ـ سازمان ثبت احوال کشور و بنیاد شهید و امور ایثارگران موظفند طی مدت یک ماه برنامه اجرایی تحقق بندهای فوق را تهیه و در قالب تفاهم‌نامه‌ای به امضاء برسانند.
7ـ رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران و وزیر کشور مسئول نظارت بر حسن اجرای مصوبه هستند و دبیرخانه شورای عالی اداری، گزارش نحوه اجرای آن را به شورا ارایه می‌نماید.


رییس‌جمهور و رییس شورای عالی اداری ـ محمود احمدی‌نژاد

نوع :
تصویب نامه
شماره انتشار :
19497
تاریخ تصویب :
1390/10/5
تاریخ ابلاغ :
دستگاه اجرایی :
دستگاههای اجرائی
موضوع :