×

مصوبه شورای عالی شهرسازی و معماری ایران در خصوص طرح جامع شهر خواف

مصوبه شورای عالی شهرسازی و معماری ایران در خصوص طرح جامع شهر خواف

مصوبه-شورای-عالی-شهرسازی-و-معماری-ایران-در-خصوص-طرح-جامع-شهر-خوافمصوبه شورای عالی شهرسازی و معماری ایران در خصوص طرح جامع شهر خواف شماره90/300/97998
12/11/1390

مصوبه شورای عالی شهرسازی و معماری ایران
در خصوص طرح جامع شهر خواف


استاندار محترم و رییس شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان خراسان رضوی
در اجرای بند (5) ذیل ماده (4) قانون تأسیس شورای عالی شهرسازی و معماری ایران و ماده (42) آئین‌نامه نحوه بررسی و تصویب طرحهای توسعه و عمران محلی، ناحیه‌ای، منطقه‌ای و ملی و مقررات شهرسازی و معماری کشور، مصوب 12/10/1378 هیأت محترم وزیران، به استحضار می‌رساند، شورای عالی شهرسازی و معماری ایران در جلسه مورخ 12/10/1390، طرح جامع شهر خواف را که در اجرای بند (2) از ماده (3) قانون تغییرنام وزارت آبادانی و مسکن به مسکن و شهرسازی و تعیین وظایف آن، توسط این وزارتخانه تهیه و در تاریخ 13/5/1390 در شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان خراسان رضوی به تصویب رسیده بود را مورد بررسی نهایی قرار داد و ضمن تصویب طرح مقرر نمود:
1ـ کاربری ذخیره خدمات به کاربری عمومی متناسب با نیاز شهر و با توجه به سرانه‌های استاندارد مصوب شورای عالی تبدیل شود.
2ـ فضای سبز حفاظتی شمال و جنوب شرقی شهر که خارج از محدوده قرار دارد از نقشه کاربری اراضی پیشنهادی حذف و در نقشه منطقه‌بندی حریم با همان کاربری حفظ شود.
3ـ کاربری باغات حاشیه جنوب غربی از محدوده شهر خارج شود و کاربری باغ مسکونی داخل بافت به کاربری باغات و کشاورزی تبدیل شود. ضمناً در منطقه‌بندی حریم به حفظ اراضی باغی و کشاورزی توجه شود.
4ـ محدوده شهر در قسمت شرقی بر کمربندی تدقیق شود و کاربری‌های الحاقی به محدوده شهر از محدوده شـهر خارج شود و در حریم جانـمائی شود. (بر محدوده طرح هادی)
5 ـ حریم شهر در بخش شرقی و شمال شرقی بر خط راه‌آهن تدقیق شود و صرفاً ایستگاه راه‌آهن داخل حریم شهر قرار گیرد.
6 ـ عناوین کاربری‌های خدمات فراشهری و خدمات ناحیه از عناوین کاربری‌های پیشنهادی حذف و صرفاً موارد مورد نظر در ضوابط و مقررات طرح ارائه گردد.
این طرح براساس جمعیت پیش‌بینی شده برای شهر تا پایان دوره طرح (1403) معادل 37740 نفر در محدوده‌ای به وسعت 18/925 هکتار شامل کاربریهای مورد نیاز ساکنان شهر (با تراکم ناخالص پیشنهادی 46 نفر در هکتار) تهیه شده است. مساحت حریم مصوب شهر نیز 5375 هکتار می‌باشد.
ضروری می‌داند از مشارکت مؤثر و ثمربخش کارگروه تخصصی امور زیربنائی و شهرسازی و شورای برنامه‌ریزی و توسعه آن استان به ریاست جنابعالی در فرایند بررسی و تصویب طرح مذکور قدردانی نموده و امید است که با اجرای دقیق طرح لازم‌الاجرای یاد شده توسط شهرداری و سایر دستگاه‌های ذی‌ربط در توسعه و عمران شهر، زمینه توسعه کالبدی موزون شهر و همچنین توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی آن و مآلاً آسایش و رفاه و سلامت محیط زیست شهروندان محترم شهر خواف بیش از پیش فراهم گردد.
خواهشمند است دستور فرمایید مراتب به طرق مقتضی به اطلاع شورای محترم اسلامی شهر و شهردار محترم مربوطه و سایر مراجع ذی‌ربط رسانیده شود.
همچنین دستور فرمائید اسناد و مدارک طرح در اجرای ماده 42 آئین‌نامه نحوه بررسی و تصویب طرحها مصوب 12/10/1378 هیأت محترم وزیران، پس از اعمال موارد فوق‌الذکر، در موعد مقرر (حداکثر 45 روز) تهیه و ارسال نمایند تا جهت اجرا ابلاغ گردد.


معاون وزیر و دبیر شورای عالی شهرسازی و معماری ایران ـ میرمحمد غراوی

نوع : تصویب نامه

شماره انتشار : 19503

تاریخ تصویب : 1390/10/12

تاریخ ابلاغ :

دستگاه اجرایی : شورای عالی شهرسازی و معماری استان خراسان رضوی -

موضوع :

منبع : وب سایت قوانین دات آی آر (معاونت آموزش دادگستری استان تهران)

    

قانون های مرتبط

مشترک شدن در خبرنامه!

برای دریافت آخرین به روز رسانی ها و اطلاعات ، مشترک شوید.