جهت مشاوره تلفنی با وکیل با شماره 09121932428 در تماس باشید.

مصوبه شورای عالی شهرسازی و معماری ایران در خصوص طرح جامع شهر آبگرم شماره90/300/97986

مصوبه شورای عالی شهرسازی و معماری ایران
در خصوص طرح جامع شهر آبگرم

استاندار محترم و رییس شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان قزوین
در اجرای بند (5) ماده (4) قانون تأسیس شورای عالی شهرسازی و معماری ایران و ماده (42) آئین‌نامه نحوه بررسی و تصویب طرحهای توسعه و عمران محلی، ناحیه‌ای، منطقه‌ای و ملی و مقررات شهرسازی و معماری کشور، مصوب 12/10/1378 هیأت محترم وزیران، به استحضار می‌رساند؛ شورای عالی شهرسازی و معماری ایران در جلسه مورخ 12/10/1390، طرح جامع شهر آبگرم را که در اجرای بند (2) از ماده (3) قانون تغییرنام وزارت آبادانی و مسکن به مسکن و شهرسازی و تعیین وظایف آن، توسط این وزارتخانه تهیه و در تاریخ 15/8/1389 در شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان قزوین به تصویب رسیده بود را مورد بررسی نهایی قرار داد و ضمن تصویب طرح مقرر نمود:
1ـ با عنایت به ماهیت جامع ـ تفصیلی طرح لازم‌ است نقشه کاربری اراضی پیشنهادی در مقیاس تفصیلی (2000/1) و به تفکیک پلاک و در سطح معابر دسترسی و همچنین تدقیق همه کاربری‌های پیشنهادی در سطح محله ارائه گردد.
2ـ از پیشنهاد کاربری‌های شهری در حریم قانونی رودخانه آبگرم خودداری گردد. در این خصوص ضمن استعلام از آب منطقه‌ای استان، لازم است یا حریم مذکور اصلاح گردد و یا کاربری‌های پیشنهادی در آن به کاربری‌های مجاز تغییر یابد.
3ـ اراضی نواری شکل با کاربری‌ فضای سبز واقع در جنوب شهر از محدوده خارج و خط محدوده بر معابر پیشنهادی منطبق گردد.
4ـ سلسله مراتب شبکه معابر شهر مطابق با آئین‌نامه طراحی راههای شهری ایران مصوب شورای عالی شهرسازی و معماری ایران ارائه گردد.
5 ـ حریم شهر مطابق با نظر شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان تا سقف مشخص شده در مصوبه شورای عالی شهرسازی و معماری ایران (5 برابر محدوده) کاهش یابد.
6 ـ اساس طرح مطابق با دستورالعمل تشخیص اساس طرح جامع مصوب 23/12/1363 شورای عالی شهرسازی و معماری ایران ارائه گردد.
این طرح براساس جمعیت پیش‌بینی شده برای شهر تا پایان دوره طرح (1400) معادل 8160 نفر در محدوده‌ای به وسعت 120 هکتار شامل کاربریهای مورد نیاز ساکنان شهر (با تراکم ناخالص پیشنهادی 68 نفر در هکتار) تهیه شده است. مساحت حریم مصوب شهر نیز 1231 هکتار می‌باشد.
ضروری می‌داند از مشارکت مؤثر و ثمربخش کارگروه تخصصی امور زیربنائی و شهرسازی و شورای برنامه‌ریزی و توسعه آن استان به ریاست جنابعالی در فرایند بررسی و تصویب طرح مذکور قدردانی نموده و امید است که با اجرای دقیق طرح لازم‌الاجرای یاد شده توسط شهرداری و سایر دستگاه‌های ذی‌ربط در توسعه و عمران شهر، زمینه توسعه کالبدی موزون شهر و همچنین توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی آن و مآلاً آسایش و رفاه و سلامت محیط زیست شهروندان محترم شهر آبگرم بیش از پیش فراهم گردد.
خواهشمند است دستور فرمایید مراتب به طرق مقتضی به اطلاع شورای محترم اسلامی شهر و شهردار محترم مربوطه و سایر مراجع ذی‌ربط رسانیده شود.
همچنین دستور فرمائید اسناد و مدارک طرح در اجرای ماده 42 آئین‌نامه نحوه بررسی و تصویب طرحها مصوب 12/10/1378 هیأت محترم وزیران، پس از اعمال موارد فوق‌الذکر، در موعد مقرر (حداکثر 45 روز) تهیه و ارسال نمایند تا جهت اجرا ابلاغ گردد.


معاون وزیر و دبیر شورای عالی شهرسازی و معماری ایران ـ میرمحمد غراوی

نوع :
تصویب نامه
شماره انتشار :
19503
تاریخ تصویب :
1390/10/12
تاریخ ابلاغ :
دستگاه اجرایی :
شورای شهرسازی و معماری استان قزوین
موضوع :