جهت مشاوره تلفنی با وکیل با شماره 09121932428 در تماس باشید.

مصوبه شورای عالی شهرسازی و معماری ایران در خصوص طرح جامع شهر چرام شماره90/300/97966مصوبه شورای عالی شهرسازی و معماری ایران
در خصوص طرح جامع شهر چرام

استاندار محترم و رییس شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان کهگیلویه و بویراحمد
در اجرای بند (5) ماده (4) قانون تأسیس شورای عالی شهرسازی و معماری ایران و ماده (42) آئین‌نامه نحوه بررسی و تصویب طرحهای توسعه و عمران محلی، ناحیه‌ای، منطقه‌ای و ملی و مقررات شهرسازی و معماری کشور، مصوب 12/10/1378 هیأت محترم وزیران، به استحضار می‌رساند؛ شورای عالی شهرسازی و معماری ایران در جلسه مورخ 12/10/1390، طرح جامع شهر چرام را که در اجرای بند (2) از ماده (3) قانون تغییرنام وزارت آبادانی و مسکن به مسکن و شهرسازی و تعیین وظایف آن، توسط این وزارتخانه تهیه و در تاریخ 7/12/1389 در شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان کهگیلویه و بویراحمد به تصویب رسیده بود را مورد بررسی نهایی قرار داد و ضمن تصویب طرح مقرر نمود:
1ـ اراضی زراعی ضلع شمال غربی از محدوده شهر خارج و خط محدوده بر لبه بافت موجود تدقیق گردد.
2ـ اراضی ذخیره ضلع جنوب غربی شهر از محدوده شهر خارج و خط محدوده بر شبکه معابر و بافت موجود تدقیق گردد.
3ـ اراضی الحاقی در شرق شهر بعد از اراضی آموزش عالی از محدوده شهر خارج شود.
4ـ کاربری پیشنهادی نظامی ضلع جنوب شهر از محدوده شهر خارج شود و در حریم شهر با همان کاربری حفظ شود.
5 ـ بستر و حریم مسیلها بطور کامل در نقشه کاربری‌های پیشنهادی مشخص شود.
6 ـ عناوین کاربری‌های پیشنهادی مطابق مصوبه مورخ 10/3/1389 شورای عالی شهرسازی و معماری در خصوص طرح تدقیق تعاریف و مفاهیم کاربری‌های شهری و تعیین سرانه آنها اصلاح شود.
7 ـ کاربری فضای سبز پیشنهادی شمال شهر از محدوده خارج و در داخل حریم حفظ شود.
8 ـ عناوین عملکرد محله‌ای، ناحیه‌ای و منطقه‌ای از نقشه کاربری‌های پیشنهادی و راهنمای نقشه حذف شود موارد موردنظر در ضوابط و مقررات طرح ارائه گردد.
9ـ افق طـرح با حفظ جمعیت، سطـوح و سرانه‌های پیشنهادی به سال 1405 افزایش یابد.
این طرح براساس جمعیت پیش‌بینی شده برای شهر تا پایان دوره طرح (1397) معادل 19000 نفر در محدوده‌ای به وسعت 416 هکتار شامل کاربریهای مورد نیاز ساکنان شهر (با تراکم ناخالص پیشنهادی 7/45 نفر در هکتار) تهیه شده است. مساحت حریم مصوب شهر نیز 1953 هکتار می‌باشد.
ضروری می‌داند از مشارکت مؤثر و ثمربخش کارگروه تخصصی امور زیربنائی و شهرسازی و شورای برنامه‌ریزی و توسعه آن استان به ریاست جنابعالی در فرایند بررسی و تصویب طرح مذکور قدردانی نموده و امید است که با اجرای دقیق طرح لازم‌الاجرای یاد شده توسط شهرداری و سایر دستگاه‌های ذی‌ربط در توسعه و عمران شهر، زمینه توسعه کالبدی موزون شهر و همچنین توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی آن و مآلاً آسایش و رفاه و سلامت محیط زیست شهروندان محترم شهر چرام بیش از پیش فراهم گردد.
خواهشمند است دستور فرمایید مراتب به طرق مقتضی به اطلاع شورای محترم اسلامی شهر و شهردار محترم مربوطه و سایر مراجع ذی‌ربط رسانیده شود.
همچنین دستور فرمائید اسناد و مدارک طرح در اجرای ماده 42 آئین‌نامه نحوه بررسی و تصویب طرحها مصوب 12/10/1378 هیأت محترم وزیران، پس از اعمال موارد فوق‌الذکر، در موعد مقرر (حداکثر 45 روز) تهیه و ارسال نمایند تا جهت اجرا ابلاغ گردد.


معاون وزیر و دبیر شورای عالی شهرسازی و معماری ایران ـ میرمحمد غراوی

نوع :
تصویب نامه
شماره انتشار :
19503
تاریخ تصویب :
1390/10/12
تاریخ ابلاغ :
دستگاه اجرایی :
موضوع :