×

مصوبه شورای‌عالی شهرسازی و معماری ایران درخصوص طرح توسعه و عمران(جامع) ناحیه نیشابور ـ سبزوار (ناحیه 81)

مصوبه شورای‌عالی شهرسازی و معماری ایران درخصوص طرح توسعه و عمران(جامع) ناحیه نیشابور ـ سبزوار (ناحیه 81)

مصوبه-شورای‌عالی-شهرسازی-و-معماری-ایران-درخصوص-طرح-توسعه-و-عمران(جامع)-ناحیه-نیشابور-ـ-سبزوار-(ناحیه-81)مصوبه شورای‌عالی شهرسازی و معماری ایران درخصوص طرح توسعه و عمران(جامع) ناحیه نیشابور ـ سبزوار (ناحیه 81) شماره91/300/46947مصوبه شورای‌عالی شهرسازی و معماری ایران درخصوص طرح توسعه و عمران

(جامع) ناحیه نیشابور ـ سبزوار (ناحیه 81)

استاندار محترم و رئیس شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان خراسان رضوی
در اجرای بند (5) ماده (4) قانون تأسیس شورای‌عالی شهرسازی و معماری ایران و ماده (42) آئین‌نامه نحوه بررسی و تصویب طرحهای توسعه و عمران محلی، ناحیه‌ای، منطقه‌ای و ملی و مقررات شهرسازی و معماری کشور، مصوب 12/10/1378 هیأت محترم وزیران، به استحضار می‌رساند؛ شورای عالی شهرسازی و معماری ایران در جلسه مورخ 5/4/1391؛ طرح توسعه و عمران (جامع) ناحیه نیشابور ـ سبزوار (ناحیه 81) را که در تاریخ 24/12/1388 در شورای برنامه‌ریزی و توسعه آن استان به تصویب رسیده بود را مورد بررسی قرار داد و مقرر نمود:
نقطه نظرات کمیته فنی شورای‌عالی در بندهای 1 ـ 3 ـ 5 ـ 7ـ 8 ـ 9 اصلاح و در جلسه آتی شورای‌عالی توسط مشاور ارائه گردد. ضمناً پاسخ لازم به سوالات مطرح شده توسط اعضاء نیز در جلسه آتی با حضور مسئولین استان مطرح شود. مشروح نقطه نظرات کمیته فنی در بندهای فوق‌الذکر به شرح ذیل می‌باشد.
بند 1ـ عنوان طرح به «طرح جامع ناحیه غرب استان خراسان رضوی» تغییر یابد.
بند 3ـ با توجه به اینکه طرح ناحیه‌ای طرح فرادست طرحهای جامع و هادی شهری تلقی می‌گردد، پیشنهاد می‌گردد مشاور طرح، حوزه خدمات‌گیری روستایی (حوزه نفوذ) شهرهای واقع در ناحیه و نقش و عملکرد آنها را به تفکیک تا افق طرح، در قالب نقشه سازمان فضایی بررسی و ارائه نماید.
بند5 ـ مستندات مربوط به حریم شهر تاریخی نیشابور، از پایگاه سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهر تاریخی نیشابور اخذ گردیده و در اسناد طرح لحاظ گردد.
بند 7 ـ لزوم اصلاح ضوابط و مقررات طرح به شرح زیر:
7ـ1ـ فعالیت ممکن، تعاریف و مصادیق آن از ضوابط و مقررات و کلیه پهنه‌ها حذف گردیده و فعالیتها در قالب ضوابط مجاز، مشروط و ممنوع در کلیه پهنه‌ها تعیین گردند.
7ـ2ـ ساخت وساز و توسعه سکونتگاهها در اراضی درجه 1 و 2 کشاورزی مشروط تعیین گردیده است، در حالی که می‌بایست ممنوع باشد.
7ـ3ـ با توجه به واگذاری کلیه وظایف قانونی کمیسیون ماده 13 به کارگروههای شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان، عبارت «مشروط به تأیید کمیسیون ماده 13»، در دفترچه و جداول ضوابط و مقررات اصلاح گردد.
7ـ4ـ ارائه متن کامل قوانین و مقررات، آیین‌نامه‌ها، دستورالعمل‌ها، مصوبات و .... در ضوابط و مقررات طرح ضروری نبوده و کافیست به عناوین آنها اشاره گردد.
بند 8 ـ اهداف، سیاستها و راهبردهای ارائه شده توسط مشاور بعضاً یکدیگر را نقض کرده و سیاستهای کلان پیش‌بینی شده را دنبال نمی‌کند که می‌بایست اصلاح گردد.
بند9ـ تعیین پهنه‌هایی با عنوان اراضی مناسب برای استقرار صنعت، سکونت و فعالیت در نقشه منطقه‌بندی کاربری اراضی مورد تأیید نبوده و پیشنهاد می‌گردد این موارد در ضوابط و مقررات، مطابق رویه رایج، در سه سطح مجاز، مشروط و ممنوع، نسبت به کاربریهای مطرح در این نقشه تنظیم و ارائه شود.


معاون وزیر و دبیر شورای‌‌عالی شهرسازی و معماری ایران ـ میرمحمد غراوی

نوع : تصویب نامه

شماره انتشار : 19711

تاریخ تصویب : 1391/4/5

تاریخ ابلاغ :

دستگاه اجرایی : شورای عالی شهرسازی و معماری استان خراسان رضوی -

موضوع :

منبع : وب سایت قوانین دات آی آر (معاونت آموزش دادگستری استان تهران)

    

قانون های مرتبط

مشترک شدن در خبرنامه!

برای دریافت آخرین به روز رسانی ها و اطلاعات ، مشترک شوید.