×

مصوبه شورای عالی شهرسازی و معماری ایران در خصوص طرح جامع ـ تفصیلی شهر امین شهر

مصوبه شورای عالی شهرسازی و معماری ایران در خصوص طرح جامع ـ تفصیلی شهر امین شهر

مصوبه-شورای-عالی-شهرسازی-و-معماری-ایران-در-خصوص-طرح-جامع-ـ-تفصیلی-شهر-امین-شهر

مرجع تصویب: شورای عالی شهرسازی و معماری ایران
شماره ویژه نامه: 582

مصوبه شورای عالی شهرسازی و معماری ایران در خصوص طرح جامع ـ تفصیلی شهر امین شهر

شماره300/15507 6/3/1392
مصوبه شورای عالی شهرسازی و معماری ایران
در خصوص طرح جامع ـ تفصیلی شهر امین شهر
استاندار محترم و رییس شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان کرمان
در اجرای بند (5) ماده (4) قانون تأسیس شورای عالی شهرسازی و معماری ایران و ماده (42) آئین‌نامه نحوه بررسی و تصویب طرحهای توسعه و عمران محلی، ناحیه‌ای، منطقه‌ای و ملی و مقررات شهرسازی و معماری کشور، مصوب 12/10/1378 هیأت محترم وزیران، به استحضار می‌رساند، شورای عالی شهرسازی و معماری ایران در جلسه مورخ 9/11/1391 طرح جامع ـ تفصیلی شهر امین شهر را که در اجرای بند (2) از ماده (3) قانون تغییر نام وزارت آبادانی و مسکن به مسکن و شهرسازی و تعیین وظایف آن، توسط این وزارتخانه تهیه و در تاریخ 26/9/1390 در شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان کرمان به تصویب رسیده بود را مورد بررسی نهایی قرار داد و ضمن تصویب طرح مقرر نمود:
1ـ محدوده طرح هادی مصوب، به استثنای کاربری مصلی شهر، پارک مجاور مصلی و مجتمع اداری واقع در ضلع جنوبی و اراضی پیشنهادی شمال غربی معبر 16 متری به عنوان محدوده طرح جامع شهر ملاک عمل قرار گیرد.
2ـ استخوان‌بندی اصلی شبکه معابر شهری، افزایش یا کاهش محدوده و حریم شهر، کاربری‌های عمده شهری، باغات داخل شهر، پارک همجوار مصلی، مصلی و مجتمع اداری و ورزشی بعنوان اساس طرح جامع تعیین گردد.
3ـ ضوابط و مقررات مجاز، مشروط و ممنوع در حریم پیشنهادی شهر با تعیین پهنه باغ و زراعی و با تأکید بر رعایت قانون حفظ اراضی زراعی و باغات مشخص و ملاک عمل قرار گیرد.
4ـ افق طرح جامع با حفظ سطوح، سرانه‌ها و جمعیت پیشنهادی به سال 1405 افزایش یابد.
5 ـ محدوده پیشنهادی شهر در محلات ناصریه و جمشید‌آباد منطبق بر بافت فیزیکی ساخته شده موجود و حقوق مکتسبه ایجاد شده منطبق گردد.
6 ـ فضای سبز حفاظتی دور تا دور شهر (پیشنهادی) از محدوده شهر خارج و در نقشه منطقه‌بندی حریم شهر تثبیت گردد.
مطابق این مصوبه آن دسته از اراضی که در خارج از محدوده و درون حریم شهر قرار دارند در صورت ایجاد حقوق مکتسبه (ناشی از تغییر کاربری و پروانه‌های ساختمانی صادره دارای مجوز‌های قانونی از مراجع ذیصلاح استانی) تا زمان تصویب طرح در شورای عالی شهرسازی و معماری ایران، با همان عملکرد (کاربری) در حریم شهر تثبیت و ابقاء می‌گردد.
این طرح بر‌اساس جمعیت پیش‌بینی شده برای شهر تا پایان دوره طرح (1400) معادل 6300 نفر در محدوده‌ای به وسعت 64/350 هکتار شامل کاربری‌های مورد نیاز ساکنان شهر (با تراکم ناخالص پیشنهادی 3/12 نفر در هکتار) و حریمی به مساحت 5/1771 هکتار تهیه و به تصویب شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان رسیده بود.
ضروری می‌داند از مشارکت مؤثر و ثمربخش کارگروه تخصصی امور زیر‌بنائی و شهرسازی و شورای برنامه‌ریزی و توسعه آن استان به ریاست جنابعالی در فرآیند بررسی و تصویب طرح مذکور قدردانی نموده و امید است که با اجرای دقیق طرح لازم‌الاجرای یاد شده توسط شهرداری و سایر دستگاه‌های ذی‌ربط در توسعه و عمران شهر، زمینه توسعه کالبدی موزون شهر و همچنین توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی آن و مآلاً آسایش و رفاه و سلامت محیط زیست شهروندان محترم شهر امین شهر بیش از پیش فراهم گردد.
خواهشمند است دستور فرمائید مراتب به طرق مقتضی به اطلاع شورای محترم اسلامی شهر و شهردار محترم مربوطه و سایر مراجع ذی‌ربط رسانیده شود.
همچنین دستور فرمائید اسناد و مدارک طرح در اجرای ماده 42 آئین‌نامه نحوه بررسی و تصویب طرحها مصوب 12/10/1378 هیأت محترم وزیران، پس از اعمال موارد فوق‌الذکر، در موعد مقرر (حداکثر 45 روز) تهیه و ارسال نمایند تا جهت اجراء ابلاغ گردد.
معاون وزیر و دبیر شورای عالی شهرسازی و معماری ایران ـ میرمحمد غراوی


نوع : تصویب نامه

شماره انتشار : 19899

تاریخ تصویب : 1391/11/9

تاریخ ابلاغ :

دستگاه اجرایی : شورای شهرسازی و معماری استان كرمان -

موضوع :

منبع : وب سایت قوانین دات آی آر (معاونت آموزش دادگستری استان تهران)

    

قانون های مرتبط

مشترک شدن در خبرنامه!

برای دریافت آخرین به روز رسانی ها و اطلاعات ، مشترک شوید.