جهت مشاوره تلفنی با وکیل با شماره 09127606810 در تماس باشید.

سوال حقوقی خود را مطرح نمایید

1سوال

با عرض سلام و قبولی طاعات وعبادات من در سال 83 در حال کار با تاکسی شهری در نیمه شب توسط مسافر نمایی که سوار کرده بودم مورد حمله با چاقو قرار گرفتم و مسافرم متواری شد.و من 2 فقره عمل جراحی انجام دادم و پزشک قانونی 4 ماه استراحت پزشکی برایم صادر کرد.و از دادگاه حکم جلب سیار گرفتم که هر کسی را که من بعنوان ضارب معرفی کنم دستگیر کنند ولی پس از دوبار تمدید حکم دیگر آن را تمدید نکردند حال با عنایت به اینکه من هیچ رد و نشانی از ضارب ندارم آیا راهی هست که با توجه به نیاز مالی به پول (من متاهل هستم و مستاجر) بتوانم از بیت المال دیه خودم را دریافت نمایم اگه جواب مثبته چه اقدامات و چقدر زمان لازم دارد؟ با تشکر از پاسخگویی شما تو نیکی میکن و در حجله انداز که ایزد در بیابانت دهد باز

2پاسخ

با سلام/دوست عزیز پرداخت دیه از بیت المال از منظر بسیاری از قضات مربوط به دیه قتل است آن هم با داشتن شرایط ماده 313 قانون مجازات اسلامی /اما اکثریت اعضای کمیسیون قضایی و اداره حقوقی قوه قضاییه با استناد به ماده 255 قانون مجازات اسلامی و اصل حمایت دولت از ضعفا پرداخت دیه جراحاتی ...

مشاهده پاسخ کامل