جهت مشاوره تلفنی با وکیل با شماره 09111552804 در تماس باشید.

سوال حقوقی خود را مطرح نمایید

1سوال

سلام و ممنون از امکانی که فراهم نمودید..اینجانب در یک مجموعه آپارتمانی 10واحدی زندگی میکنم که با توجه به اینکه دارای دو خودرو هستم ، یکی از خودرو ها رو دریک قسمت پارکینگ که یک فضای آزاد بدون مزاحمت است و مالکیت مشاعی دارد پارک میکنم ، که برای اینکار طبق جلسه مجمع عمومی ، با تشکیل و رسمیت این جلسه در قبال پرداخت 50 درصد از شارژ ،مجوز استفاده گرفته ام .ولی چون در جلسه مجمع یکی از مالکین علی رغم دعوت حاضر نشده و البته این مالک ،فعلا دارای 4 واحد خالی از سکنه است تا کنون چندین بار از طریق کیفری تحت عناوین مزاحمت ملکی، ممانعت از حق، و تصرف شکایت نموده که خوشبختانه با رائه مستدات و انجام تحقیقات محلی منتهی به قرار منع تعقیب شده ، حال جدیدا مجددا از طریق محاکم حقوقی تحت عنوان خلع ید مشاعی ،شکایت نموده ، میخواستم راهنمائی بفرمائید با توجه به وجود مجوز قانونی مجمع بر اساس قانون تملک آپارتمانها که مجمع مجاز به اداره امور ساختمان و تنظیم قرار دادهاست ، و با توجه به مدارک موجود و منع تعقیب های کیفری،سرانجام این شکایت اخیر چه خواهد شد؟! ممنونم از راهنمائی شما

2پاسخ

ضمن عرض سلام مستفاد از قانون تملک آپارتمان ها و آیین نامه اجرایی و اصلاحات بعدی ساختمان های تفکیک شده مشمول قانون هستند .مجمع عمومی نخستین ویا عادی که تشکیل میگردد ...

مشاهده پاسخ کامل


1سوال

با اهدا سلام و احترام. بنده ملکی را حریداری کرده ام. ابتدا مبایعه نامه دستی نوشتیم و یک سوم پول را پرداخت کردم. سپس مبایعه نامه اینترنتی ثبت شده و کد رهگیری و پرینت آن داده شد. قرارمان در مبایعه نامه این شد که مابقی پول در زمان تنظیم سند داده شود و تاریخ تحویل را هم یک ماه پس از تنظیم سند در مبایعه نامه مشخص کردیم و برای دیرکرد به ازای هر روز دویست هزار تومان در نظر گرفتیم. چند روز پیش فروشنده سند را به نام من منتقل کرد و پول آن را نیز دریافت کرد و کد رهگیری نیز از طرف ثبت داده شد. وقتی بنچاق را از ثبت گرفتم نوشته شده است که ملک در زمان تنظیم سند تخلیه بوده است. حالا سوال من این است با توجه به اینکه سند رسمی به نام من شده و پول آن را نیز کامل پرداخت کرده ام، آیا فروشنده می تواند در تاریخی که در مبایعه نامه آمده تخلیه نکند؟ اگر تخلیه نکرد من چه کاری می توانم انجام دهم تا ملک خود را تحویل بگیرم؟ خیلی نگرانم. ممنون میشم کمکم کنید. با سپاس فراوان

2پاسخ

با توجه به اینکه ملک به طور رسمی به شما منتقل گردیده و حسب ماده 22 قانون ثبت در حال حاضر شما قانوناً مالک ملک شناخته می شوید در صورت عدم تخلیه ملک ...

مشاهده پاسخ کامل



1سوال

با سلام خسته نباشید پدر بزرگم زمینی داشتن که در زمان حیاتشان با رضایت کاملا فرزندان با حضور همه ی آنها طبق یه وصیتنامه وتقسیم نامه حدود زمین هر کس را مشخص و در محضر ثبت نموداما پس از فوتشان پسرش باعث اختلاف شد وبا تنظیم یه نامه ترک دعوا در حضور شورای حل اختلاف مبنی بر اینکه خواهران سهم خود را از قبیل منقول و غیر منقول گرفته اند و در آینده ادعایی نخواهند داشت به زور با نارضایتی وراث از آنها امضا گرفت :بدون اینکه زمینشان را تحویل دهد همکنون که آنها حقشان را مطالبه کردن میگوید شما ترک دعوا داده اید هیچ حقی ندارید در دادگاه من با ارائه ی این ترک دعوا شما را محکوم خواهم کرد.اکنون سئوال من از جنابعالی این است آیا ادعای ایشان صححت دارد یا خیر ؟ما چگونه وبا طرح چه شکایتی در دادگاه اقدام کنیم؟آیا به حقمان میرسیم یا نه؟طی این چند سال مادرم فوت نمود دایی من ادعا دادشت طبق یه مبلغ چکی زمین را از مادرم خریداری نموده در صورتی که صححت ندارد و مادرم قبلا گفته بود که چیزی نفروخته ام وپولی دریافت نکردم و او دروغ میگوید و این موضوع را ما و خاله هایم میدانیم چگونه این قضیه را در دادگاه اثبات کنیم؟سئوال دیگر اینکه ما میتوانیم از حق اینکه متوفا میتواند در مورد ثلث مالش وصیت کند سهم خود را از این طریق مطالبه کنیم سهم ما 1500متر زمین از 14000 متر میباشد ممنون میشم اگه راهنمایی کنید

2پاسخ

با سلام.در پاسخ به سوال شما اولا بنده متوجه نشدم منظور شما از ترک دعوا دقیقا چه هست در ثانی با توجه به سوال شما وداشتن سند مالکیت به نام مادرتان شما می توانید به استناد ماده ...

مشاهده پاسخ کامل


1سوال

باعرض سلام وادب.جناب اقای خسروی وتشکرازراهنمایی جنابعالی پیرو سوال قبلی درمورد رای دادگاه تجدیدنظر که به استناد یک معاوضه نامه صوری رای دادگاه بدوی رانقض ومبایعه نامه بنده را ابطال نموده بنده درفرصت یکماه ازصدوررای تجدیدنظر استفاده ومدارک خودرابدلیل خلاف بین وشرع بودن رای به مدیر کل دادگستری اصفهان ومعاونت قوه قضاییه شخصا ارجاع داده ام ولی باگذشت 7 ماه هنوزاقدامی نشده لذابنده علیه شهود معاوضه نامه صوری که تجدیدنظر به استناد همین نوشته رای صادرنموده شکایت کیفری بعنوان شهادت کذب داده ام وچون درمعاوضه نامه فی مابین فروشنده بنده وماقبل یک چک بعنوان پرداخت بخشی ازمعوض رد وبدل شده وشماره چک نیز درنوشته درج گردیده بازپرسی تاریخ تحویل چک مذکور راازبانک مربوطه استعلام وطبق استعلام بانک 3 ماه بعداز تاریخ تنظیم معاوضه نامه مشتری چک درج شده درمعاوضه نامه رادریافت نموده ( تارخ تنظیم نوشته 10/8/87 ) ( تاریخ تحویل دسته چک 13/11/87 انهم اخرین برگ دسته چک) وبازپرسی کیفری کل پرونده راجهت رویت ازدادگاه حقوقی تقاضانموده ایابنده میتوانم به استناد همین استعلام بانک که حکایت ازغیرواقعی بودن معاوضه نامه میباشد ورای تجدیدنظرمستند به همین نوشته میباشد دادخواست اعاده دادرسی نمایم سوال دیگر ایافروشنده ماقبل میتواند به استناد رای قطعی تجدیدنظر که مبایعه نامه بنده رافسخ اعلام داشته علیه بنده دادخواست خلع یدمنزل راازبنده بخواهد ( ایشان هیچگونه مالکیت رسمی نسبت به منزل که درتصرف بنده میباشد ندارد ) واحدی ازوراث صاحب سند ملک مزبور تعهد محضری دررابطه باانتقال سند فقط به بنده داده وایشان هیچ مدرکی غیر ازرای فوق ندارد حتی اصل قولنامه خریدایشان که ظهرانرا به فروشنده بنده واگذار نموده وپایه خرید بنده میباشد نزداینجانب است باکمال تشکر

2پاسخ

همانگونه که توضیح داده شد اگر دلیلی که ارائه می دهید قبلا ارائه نداده اید و یا قبلا ارائه داده اید اما از نظر قضات رسیدگی کننده دور مانده باشد ادعای شما مطابق دکترین حقوقی ...

مشاهده پاسخ کامل