جهت مشاوره تلفنی با وکیل با شماره 09123666928 در تماس باشید.

سوال حقوقی خود را مطرح نمایید

1سوال

سلام وخسته نباشید کارگاهی با 30 نفر کارگر دارم هر ماه برگه تایپ شده که شامل حقوق ومزایای طبق تعریف قانون اداره کار میباشد شامل عیدی و بن کارگری و حق مرخصی و سنوات و... را از کارگران امضا و اثر انگشت میگیرم سوال اول-اگر کارگران این حق و حقوق را دریافت نکرده باشند و طبق توافق با کارفرما حقوق دریافت کردهاند و در حال حاضر هم راضی هستند که این برگه ها را امضا میکنند ،ایا در اینده میتوانند از من شکایت کنند .مثلا سه نفر شاهد بیاورند سوال دوم-من پارسال با انها قرارداد نوشتم ولی در جای مدت قرارداد تاریخی ننوشتم ایا میتوانم همان قرارداد را از 1/1/92 تا 29/12/93 تاریخ بزنم سوال سوم-تعدادی از کارگران به تقاضای شخصی خودشان خواستند بجای بیمه شدن حق بیمه را نقدا دریافت کنند و من هم پرداخت نموده ام باید چکاری انجام بدهم که مشکلی برایم در اینده درست نشود.این کارگران یا از جایی دیگری بیمه هستند یا در حال دریافت بیمه بیکاری بابت اخراج از محل کار قبلی خود هستند.قرارداد ساعتی یا برگه ای که معتبر باشد میشه ازشون گرفت؟؟

2پاسخ

طبق قانون کار و ماده 10 قانون مدنی توافقات خلاف قانون معتبر نمی باشد . لذا شما بایستی براساس قانون کار حقوق و مزایا را پرداخت نمایید . ودر صورتی که ...

مشاهده پاسخ کامل