جهت مشاوره تلفنی با وکیل با شماره 09121818871 در تماس باشید.

سوال حقوقی خود را مطرح نمایید


1سوال

بدینوسیله سوالات مورد نظر به تفصیل زیر به حضور ایفاد میگردد. 1- در یک مجتمع مسکونی که تعداد محدودی پارکینگ جهت بعضی از واحدها تامین شده است وطبقه منفی یک به عنوان فضای پارکینگ بوده و سا کنین مجتمع حتی جهت ورود و خروج از طبقه همکف استفاده مینمایند و هیچگونه ارتباطی با فضای پارکینگ ندارند آیا قسمت مشاء فضای پارکینگ مر بوط به تمام ساکنین میباشد یا تنها (به عنوان فضای مشاء خاص) مربوط به مالکین پارکینگ قلمداد میگردد؟ 2- آیا مالکین پارکینگ طبق تصمیمات اکثریت (مالکین پارکینگ)حق دخل و تصرف در آنقسمت از مشاءفضای پارکینگ را به صورت اجاره (موقعیت پارک خودرو به اشخاص دیگر) به منظور درآمد زایی جهت هزینه های پارکینگ را دارند یا خیر و در صورت مثبت بودن پاسخ آیا هیات مدیره ساختمان حق دخالت در این تصمیمات را دارد و یا خیر 3- آیا هیات مدیره ساختمان بدونه اجازه نامه کتبی از سایر ساکنین (اعم از مالکین و مستاجرین) میتوانند اقدام به اجاره فضای مشاء محوطه (حیاط)مجتمع جهت پارک خودرو نمایند یا خیر و در صورتیکه حق اینکار را نداشته باشند هر نحوه طرح شکوائیه در کدام محاکم (حل اختلاف یا دادسرا )و به چه صورتی (انفرادی با تهیه استشهادیه یا به صورت گروهی)میباشد؟ لازم به ذکر است تحت تاثیر این تصمیم نادرست آسیب هایی به کف محوطه که بام پارکینگ محسوب میشود وارد شده که در فصول بارندگی موجب نشت آب در شکستگیهای سقف پارکینگ شده است. 4- در صورتیکه مدیر ساختمان با سوء استفاده از موقعیت خود و با تهیه اظهار نامه غیر قانونی (تهیه شده در سربرگ اظهار نامه بدون مهر و تایید دادسرای منطقه و ارسال به صورت دستی) و تهیه صورتجلسات سوری با سایر ساکنین سعی بر ارعاب مدیر پارکینگ داشته و با اظهارات کذب در اظهارنامه فوق با اشاره به اتهاماتی که مجازاتهای حبس و جریمه دارد سعی در اخذ مدارک و صورتجلسات و درآمدهای پارکینگ را داشته باشد حکمش چیست و طرح شکواییه در کدام محاکم و به چه صورت میباشد . (لطفا جهت پاسخ به موارد فوق با ذکر ماده واحد قانون یا تبصره های موجود اظهار نظر فرمایید متشکرم)

2پاسخ

با توجه به اینکه پارکینگها محدود بوده و فقط به برخی تعلق داشته لذا این فضای اشتراکی صرفا مشا بین همان تعداد می باشد ماده 2 و 4 قانون تملک اپارتمانها و تبصرههای ماده 4. لذا دیگر مالکین ...

مشاهده پاسخ کامل



1سوال

با سلام و عرض ادب بنده یک نظامی هستم در فروردین 93 با یک موتور سیکلت تصادف کردم و سریعا خودم مصدوم را به بیمارستان بردم و حتی بعد از مدتی بیمارستان و دکتر وی هم جهت درمان وی عوض کردم ولی متاسفانه مصدوم فوت نمود از آنجا که قانون گذار برای مقصرین تصادف منجر به فوت به غیر از پرداخت دیه مجازات حبس 6الی 3 سال هم پیشبینی نموده است با توجه به شرایط اینجانب که نظامی می باشم و اگر این حبس اجراء شود دچار مشکلات شغلی فراوانی می شوم و نظر به کمک به مصدوم و همه تلاشی که برای درمان وی انجام داده ام آیا راهی وجود دارد که اینمجازات حبس تعلیق و یا تبدیل به جزای نقدی شود ؟ آیا ماده 22 قانون مجازات سال 92 در این خصوص می توان کمک گرفت.؟ ممنون می شوم در این خصوص راهنمایی بفرمائید. و این که چگونه می توانم از وکالت شما استفاده نمایم. ی

2پاسخ

همان طور که اشاره نمودید وبدلالت ماده 714قانون مجازات اسلامی علاوه بردیه مقررمرتکب به شش ماه تا سه سال حبس تعزیری محکوم میشودباتصویب و لازم الاجرا شدن قانون مجازات اسلامی مصوب1392ماده22سابق .لغووجای خودرابه ماده 37قانون جدید داد که تغییراتی ...

مشاهده پاسخ کامل


1سوال

باسلام و عرض ادب درپاسخ سوال قبلی(14165644) فرموده بودید که مواد استنادی جرایم را بنویسم تا مشخص شود سه سال و ده روز حبس تعزیری برای چیست. اتهام ها به شرح ذیل است: قتل غیرعمدی در اثر بی مبالاتی در امر رانندگی منجر به فوت دو تن(که هر دو خواهرانم هستند) و در رای دادگاه نوشته شده:«متهم را بلحاظ بی مبالاتی در رانندگی منتهی به قتل غیر عمدی مرحومه ز.ن و ش.ن به دو فقره سه سال و ده روز حبس تعزیری محکوم مینماید.بدیهی است با توجه به ماده134قانون مجازات اسلامی در مورد حبس های تعیین شده فقط مجازات اشد(یکی از مجازاتها) قابل اجرا میباشد و اگر مجازات اشد به یکی از علل قانون تقلیل یابد یا تبدیل یا غیرقابل اجرا شود مجازات اشد بعدی اجرا میشود.» رای صادره حضوری بوده و ظرف مهلت بیست روز پس از ابلاغ قابل تجدید نظر در دادگاه تجدید نظر میباشد و بنده قبل از پایان مهلت بیست روز نسبت به رای اعتراض زدم. از بذل توجه جنابعالی و زحمات بیدریغتان کمال تشکر و قدر دانی را دارم،پیشاپیش سالی پر از تندرستی و کامروایی را برایتان ارزومندم.

2پاسخ

با سلام ماده ای که دادگاه باید استناد می کرد 714ق. م. ا.ت باید باشد و ماده 134 در مورد اجرای ...

مشاهده پاسخ کامل


1سوال

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت جنابعالی.بنده در ادامه ی سوال80144705مینویسم.در این مدتی که گذشت قاضی پرونده رای خود را نسبت به کلیه موارد پرونده اعم از دو مورد فوتی(خواهرانم)وافرادی که جراحت داشتند صادر کرد و حال حکم مربوط به زندان رفتن بنده را نیز صادر کردند و مدت ان را 3سال و 10 روز تعیین نمودند با توجه به اینکه شغل بنده اجازه ی در حبس بودن ولو برای مدت چندماه را هم نمیدهد مرا راهنمایی بفرمایید چه اقدامی کنم که از تخفیف و تبدیل حکم برخوردار شوم؟بنا به گفته ی قاضی درصورتیکه اعتراض بزنم مدت حبس کمتر شده و باید 6ماه را در حبس بگذرانم و در این مدت البته متحمل اسیب های فراوانی از لحاظ شغلی میگردم.لطفا مرا راهنمایی کنید چه اقدامی برای تبدیل کل مدت حبس به جزای نقدی میتوانم انجام دهم؟ قبلا از زحمات شما کمال تشکر را دارم.

2پاسخ

با سلام اگر به جوابهای قبلی توجه نمایید جواب خود را خواهید یافت و لی با این وجود چند راه دارید یکی جلب رضایت شاکی که به استناد ماده ...

مشاهده پاسخ کامل







1سوال

با سلام من 6 ماه است که عقد کرده ام خانمم بعد از دو ماه سر ناسازگاری گذاشته قهر کرده و مهریه و نفقه اش را مطالبه کرده آیا من میتوانم دادخواست تمکین کنم و اگر تمکین نکرد با توجه به حق حبس ایشان به دلیل دوشیزه بودن ، آیا دادگاه به من حق ازدواج مجدد میدهد یا نه یا اینکه بنده تا آخر عمر نمیتوانم ازدواج کنم تا مهریه ایشان را بطورکامل پرداخت کنم؟ آیا تمکین عام در مورد ایشان مصداق پیدا میکند؟ آیا نقفه ایشان را تا آخر عمر باید بدهم در شرایطی که ایشان تمکینی نمیکند؟ آیا نفقه به کسیکه هیچ تمکینی نمیکند و از حق حبس استفاده میکند تعلق میگیرد؟ در رای وحدت رویه 716 خواندم که با توجه به تمکین نکردن زوجه دادگاه رای به ازدواج مجدد زوج را صادر نموده و متعاقبا به زوجه نیز اجازه دعوی طلاق داده نشده چون تمکین نکرده است، با استناد به این رای آیا میتوان چنین استنباط کرد که تمکین برای زوجه صادر گردد ؟ بطورکلی من با چنین معضلی که کلاهبرداری در آن کاملا مشهود است چه باید بکنم با تشکر فراوان

2پاسخ

با سلام بله شما می توانید با معرفی منزلی در شان ایشان دادخواست تمکین مطرح کنید ولی درصورت استفاده ی زوجه از حق حبس ...

مشاهده پاسخ کامل



1سوال

با سلام واحترام اینجانب کارمند یکی از ادارات دولتی می باشم که در سال 90 مورخ 24/7/90به اتهام ناحق معاونت در شهادت کذب که شخصی به نفع پدرم در محضر خانه شهادت می دهد که مشخصی به نام آقای مثلا X پدر مرا کتک زده و پای او را شکسته و بعد از اطلاع آقای(( x متهم و طرف دعوی پدرم )) با تهدید وی، حرف خود را در محضر دادگاه پس گرفته و برعکس برعلیه من وپدرم که او را مجبور کرده ایم و شهادت خلاف می دهد و قاضی بدون تحقیق در مورد اثبات ادعای وی ما را به به 3 ماه و 1 روز محکوم که ما مدت 2 ماه و16روز آنرا حبس و بعد آزاد شدیم (( اصل دعوا شکایت پدرم تحت عنوان کتک کاری و ضرب و جرح علیه متهم آقای x و بر گشتن شاهد پدم از شهادت خود به نفع متهم آقای x و استفاده بر عیه من و پدرم )) سوال 1- مدت فوق و اتهام مطرح شده جزء محکومیت موثر کیفری می باشد یا نه 2- اتهام مطرح شده و مدت فوق شامل مرور زمان می شود یا نه ومدت آن چقدر و از چه تاریخ 3- مراتب محکومیت چه زمانی از پیشینه کیفری پاک و خذف می گردد به چه مدت 4- چون مستخدم پیمانی می باشم ودارم به مستخدم رسمی تبدیل وضعیت می شوم آیا در گزینش و روند تبدیل وضعیتم اثر می گذارد یا نه 5- آیا اتهام مورده و مدت حبس شامل محرومیت از حقوق اجتمایی بنده می شود یا نه 6- لطفا مواد قانونی آنرا ذکر و بنده را راهنمایی کامل کنید متشکرم

2پاسخ

با سلام به سئوالات شما به ترتیب به شرح زیر پاسخ داده شده است : 1- خیر چراکه محکومیت به حبس از یک سال به بالا در جرائم عمدی ( البته برای بار اول) محکومیت موثر کیفری می باشد. ( ماده 62 مکرر قانون مجازات اسلامی ) 2-مرور زمان کیفری عبارتست از ...

مشاهده پاسخ کامل



1سوال

با سلام من برای یکی از دوستانم بنام علی مشکلی در زمینه شرکتهای هرمی ایجاد شده که نیازمند مشاوره از شما میباشم ایشان چند سال پیش در یک شرکت هرمی عضو شده و شروع به عضوگیری نموده است. پس از چند وقت سیستم دچار مشکل شده و اعضا پول خود را از دست دادند و حدود 20 نفر از اعضا از ایشان و بالاسری وی و دو نفر از زیر مجموعه های علی شکایت کردند. این در حالیست که کلیه وجوه از طریق کارت به کارت از حساب بانکی به حساب زیر مجموعه علی وارد و سپس به حساب بالاسری علی واریز گردیده است. در ضمن دادگاه برای بالاسری علی که وی در دادگاه اعلام کرده که کلیه وجوه را دریافت کرده و قضیه را به گردن گرفته است سه سال حبس و رد مال که حدود 100 میلیون تومان حکم صادر نموده است. در مورد زیر مجموعه علی دادگاه جکم سه سال حبس را صادر ولی در تجدید نظر به شش ماه کاهش یافت. در مورد علی در حدود مهرماه سال 90 حکم غیابی صادر گردیده و سه سال حبس میباشد . سوالاتی که وجود دارد : 1. اینکه در مورد علی در حالی که خود نیز 15 میلیون مالباخته است و متواری میباشد چه اقدامی بهتر است انجام دهد؟ 2. با توجه به این که علی در تهران ساکن است ؛ وکیل تخصصی که در این رابطه بتواند به وی کمک نماید ؟ و حدود حق الوکاله ایشان چه مبلغی می باشد؟

2پاسخ

بنام خدا درخصوص سوال مطروحه بعرض میرساند .جرم علی فقط عضویت در شرکتهای هرمی میباشد وبنابر اینکه اظهار نموده که عضوگیری کرده است طبق تبصره ذیل بندزالحق به قانون مجازات اخلالگران در نظام اقتصادی کشور مصوب ١٣٨٤ نیز جرم ...

مشاهده پاسخ کامل


1سوال

12اسفند86به اتهام جعل اسنادواخذرشوه ازطرف دادگاه محکوم به پنج سال حبس وسه میلیون وچهارصدهزارتومان جزای نقدی وشش ماه انفصال ازخدمات دولتی محکوم شدم .آن زمان مدرکی که ثابت کننده بیگناهی ام بورانتوانستم پیداکنم بخاطریکه ممنوع الملاقات بودم بعدازقطعی شدن حکمم توانستم به مدرک ذست پیداکنم.که بعدازاون هم نتوانستم کاری بکنم.اماپرونده تخلفات اداری سازمان ثبت احوال باعنایت به اتهاماتی که ازطرف دادگاه به من واردنمودند(جعل اسنادواخذرشوه)واینکه بدون عذرموجه سرکارحاضرنشده ای.فقط به قسمت اخیرغیبت غیرموجه رسیدگی وحکم به اخراج ازثبت احوال راداده قابل یادآوری است این حکم رسیدگی بدوی تخلفات اداری است وقابل تجدیدنظرطرف مهلت یکماه است که تقریباپانزده روزسپری شده است.اکنون ازشماعزیزان میخوام درقسمت حکم اداری اش من راراهنمایی کنید---مدارک حواله بانکی که خودم مبلغ ششصدتومان رابه حساب صندوق تعاون مسکن مهرکارکنان ثبت احوال استان واریزنموده ام ازطرف شخصی که این جعل و...راانجام داده واستشهادیه محل وبخش وشهری که درانجامشغول کاربوده ام واستشهادیه ازهمکاران واستشهادیه ازمحل تولدم همه اینامبنی براینست که بنده فردی متدین وتاکنون ازهیچ کس طلب مال نامشروغ درقبال وظایف کاراداری ام ننموده ام(باغ برچهل شوراومعتمدوشورای حل اختلاف وامام جمعه تاییدنموده اند.امیدوارم باعنایت به گفته هایم ومدارکی که عنوان نمودم یک راهنمایی موثربنمایید.باتشکرامان اله نورزایی تلفن تماس09359309117درصورت لزوم به دفترجهت دادن وکالت مراجعه می نمایم.

2پاسخ

مشاوره تلفنی انجام شد ...

مشاهده پاسخ کامل



1سوال

با سلام بنده قبلا سوالی با کد پیگیری 44174513 مطرح کردم که پاسخ آن داده شد و پرونده نیز با دادن رضایت از طرف شاکی پرونده بسته شد.لیکن شاکی بعد از گذشت چندین مدت امروز صبح که بنده در حال برگشت از مدرسه (محل کارم)بودم به همراه دوستانش به بنده حمله کرد و قصد مجروح کردن بنده را داشت و چندین خراش توسط چاقو به بنده وارد آورد.دوستش نیز چاقو همراهش داشت ولی موفق به استفاده از چاقو نشد.در این درگیری بنده نیز ناچارآ مجبور به دفاع از خود و وارد آوردن ضربات به آن ها شدم.ازآنجا که بنده حدس میزدم آن ها به بنده حمله میکنند از قبل یک عدد تیزی به همرا داشتم و به وسیله آن از خود دفاع کردم.که جراحاتی ناچیز به ان ها وارد شد و در واقعه در این درگیری آن ها بیشتر از بنده جراحت برداشتند. مدرسه ای که بنده در آن کار میکنم با محل سکونتم (روستای خودمان)20 کیلومتر فاصله دارد و دور افتاده و وسط کوه می باشد که جاده آن خاکی می باشد.و بنده هر صبح برای حضور در سر کار مسیری را که هیچ گونه امنیتی ندارد و تقریبا صعب العبور می باشد به وسیله موتور طی میکنم و بعد از ظهرها دوباره برمیگردم.و ضاربین نیز در همین مسیر جلوی راه بنده را گرفته و اقدام به ضرب و جرح کرده اند. حال بنده سوال داشتم که آیا حراست آموزش و پرورش در قبال امنیت بنده تعهدی دارند یا خیر؟ آیا حمله به بنده که کارمند دولت می باشم در مسیر برگشت به کارم برای ضاربین سنگین تمام نمی شود؟ بنده چگونه باید شکایت را در دادگاه و حراست آموزش و پرورش اعلام نمایم که احتمال موفیت بنده در این پرونده زیاد بشود؟

2پاسخ

دوست عزیز، حراست آموزش و پرورش تعهدی در خصوص حراست فیزیکی از شما در خارج از محل کار ندارد و البته در محل کار هم تقریبا چنین است، چرا که وظیفه ذاتی آنان ...

مشاهده پاسخ کامل