جهت مشاوره تلفنی با وکیل با شماره 09127016280 در تماس باشید.

سوال حقوقی خود را مطرح نمایید


1سوال

سلام و خسته نباشین . متاسفانه داخل چت روم با یه دختر اشنا شدم که ایشون خودشون را مجرد جا زدن بنده عکس حلقه داخل دستشون را دیدم توی عکس وقتی ازشون سوال کردم گفت الکی برا یانکه دنبالم نیفتن تو دانشگاه دستم میکنم. بعد از سه روز چت در تلگرام قرار شد جدا شیم . روز بعدش یه پسری زنگ زد خودشا شوهر این خانم معرفی کرد با بنده تماس گرفت و شروع کرد ناسزا گفتن بعد این اقا هی کشش داد و گفت شکایت میکنم و منم که میخواستم این اتفاق نیفته فقط عذر خواهی میکردم از ایشون . بعد شبش تماس گرفت گفت گرفتم زدمش و تقصیر توا و باید خودتا نبخشی و اون باید تو را ببخشه و این حرفا اگر داری یه پولی بده که من از بیمارستان مرخصش کنم من که کلن سردرگم بودم و دستپاچه پرسیدم چقدر گفت صد هزار تومن گفتم باشه تا آخر شب جور میکنم و میدم گفت رسید بیمارستانا بفرستم گفتم نیازی نیست و اشتباه کردم . اخر شب پیام داد گفت تو با زن من چت غیر احلاقی داشتی و حتی یه سری جمله هم گفت که تو اینا را گفتی و شروع کرد باز تهدید کردن من هر چی میگفتم نگفتم اون هی ادامه میداد و گفت زیر بار نمیری میرم کلانتری شکایت میکنم . بعد پیام داد گفت صد تومن بابت بیمارستان میریزی پنجاه تومنم بابت این چت ها . من صد تومنا رایختم به حسابش گفتم پنجاه بعد میریزم گفت اوکی هر وقت صدو پنجاه را ریختی دیگه تمام و باز تهدید کرد اگر شماره کارتما گک کردی و نریختی بازم همینه حالا میخواستم بدونم دو تا سوال 1. من میتونم از ایشان بابت اخاذی شکایت کنم ؟ 2. اگر واقعا نسبتی بین اون دوتا بوده باشه و شکایتی بکنن از زیاده خواهیشون آیا خودشون مقصر شناخته میشن چون طلب پول کرده ؟ ضمن اینکه چت ها ی تلگرام را اسکرین شات دارم . پیام ها و رسید پرداخت هم موجوده پیشاپیش سپاسگذارم

2پاسخ

باسلام 1- با توجه به مطالبی که بیان نمودید شما می‌توانید مطابق ماده 669 قانون مجازات اسلامی، با عنوان تهدید و اخاذی از این آقا شکایت کنید. متن این ماده می گوید هر کس دیگری را به هر نحو تهدید به قتل یا ضررهای نفسی و شرافتی یا مالی و یا به افشای سری نسبت به خود یا بستگان او نماید، ...

مشاهده پاسخ کامل


1سوال

با عرض سلام و احترام اگر دو نفر با سهمی برابر به صورت مشاع مالک ملکی با سند معمولی باشند و یکی از آنها نیمی از ملک را با حدود مشخص (مثلا قسمت بالای زمین) را بدون اعلام مشاع بودن و به صورت مفروز طی مبایعه نامه ای به شخصی ثالث بفروشد و پس از مدتی مشخص شود که مالکیت مشاع بوده اما خریدار اعلام رضایت کند که با مالکیت مشاع مشکلی ندارد اما آن مالکی که فروشنده نبوده و در معامله نقشی نداشته اعلام کند که از بیع مفروز خبر نداشته و معامله را رد کند؛ آیا این عقد کلا باطل است و باید عقد بیع جدیدی بین فروشنده و خریدار با ذکر مشاع بودن و با تاریخ جدید بسته شود یا اینکه معامله فضولی بوده و با استناد به ماده 256 قانون مدنی فروشنده و خریدار میتوانند ادعا کنند که معامله در مورد سهم فروشنده در آن نصفه معامله شده، یعنی ربع ملک به شکل مشاع از همان تاریخ نافذ و صحیح است. یعنی خریدار میتواند ادعا کند از تاریخ عقد اول به شکل مشاع مالک ربع زمین بوده و از آثار این مالکیت مشاع از همان تاریخ همچون درخواست اجرت المثل از مالکی که فروشنده نبوده و ... استفاده کند یا باید عقدی جدید بسته شود و خریدار تنها از تاریخ عقد جدید میتواند ادعا داشته باشد؟ به طور خلاصه ایا میتوان عقد بیع عین معین مفروز در مورد مال مشاع را بدون تغییر تاریخ آن بعنوان عقد بیع عین معین مشاع در نظر گرفت یا باید عقدی جدید بسته شود که نفوذ آن از تاریخ جدید است؟ لطفا دقت شود که پرسش بنده بیشتر در مورد تاریخ اعمال آثار مالکیت توسط خریدار است. اگر استدلالهای حقوقی و مواد قانونی مستند را هم بیان بفرمایید بسیار سپاسگزار خواهم بود. در همین راستا نظر شما را جلب میکنم به نظریه اداره کل حقوقی قوه قضاییه مورخ 5/2/1381 به شماره 7/563 و آدرس اینترنتی http://www.ghavanin.ir/detail.asp?id=19390 . در آن نظر جایی بیان میکند که معامله نسبت به سهم سایر مالکین در آن قسمت مشخص و معین نادرست است اما بعدتر اعلام میکند که نمی توان چنین معامله ای را صحیح تلقی نمود و لذا تبدیل آن به سهم مشاعی مقدور نیست؛ بنابر این به نظر بنده پاسخ شفافی از این نظر نمیتوان استخراج کرد. با سپاس فراوان از توجه شما.

2پاسخ

با سلام و پوز ش از تاخیر در پاسخ آنچه می فرمایید بیع مال مشاع: براساس ماده 808 قانون مدنی در صورتی که مال غیر منقولی ...

مشاهده پاسخ کامل


1سوال

سلام گروهی که هرکدام فعالیت تجاری داریم امّا قصد داریم یک موسسه و یا انجمن غیر تجاری از نوع دوم که ممکن است با هدف انتفاع باشد تاسیس و به ثبت رسانیم حال چند سوال لزوماً به مدیر عامل نیاز است و یا اینکه می توانیم هیئت مدیره ای داشته باشیم با رئیس و نایب رئیس و خزانه دار و ؟ ... آیا می توان نامی دیگر برای مدیر عامل انتخاب کرد مانند مدیر اجرائی ؟ آیا هر شرط و شروطی را می توانیم در اساسنامه ذکر کنیم و یا لزوماً باید بر اساس اساسنامه تیپ جهت شرکتهای با مسئولیت محدود می باشد ؟ قصد داریم از هریک از اعضا مبلغی ورودی و حق عضویت دریافت کنیم حال اگر هر یک از اعضا به دلیلی قانونی و بر اساس اساسنامه از عضویت خلع شوند ایا برای انها حقی ایجاد می شود ؟ با سپاس و تشکر

2پاسخ

سلام شما باید بر اساس آییننامه ثبت موسسات غیرتجاری عمل بفرمایید. هر محدودیتی که در این آییننامه در نظر گرفته شده لازم الاتباع است، ولی در سایر موضوعات اراده شما معتبر است. موسسه شما باید هیات مدیره داشته باشد. در مورد عنوان مدیر، ایراد قانونی وجود ندارد. ...

مشاهده پاسخ کامل



1سوال

سلام خسته نباشید بنده کامیونی از شخصی خریداری نمودم و سند هم تنظیم کردیم با توجه باینکه فروشنده کامیون را لیزینگی خریداری نموده بود اقساط را پرداخت نمود و بعد از تسویه حساب لیزینگ سند را بنام ایشان تنظیم نمود و متعاقبا ایشان بنام من و من نیز به شخص دیگری فروختم و ان شخص نیز به شخص دیگری فروخت که فعلا متصرف کامیون هست اینک شخصی علیه فروشنده اولی که از لیزینگ خریداری کرده بود شکایتی مطرح کرده که وی نیز به لیزینگ پول داده و شریک کامیون هست و با شهود دعوی خود را اثبات نمود و دادگاه دسیتور توقیف کامیون و تنظیم سه دانگ سند بنام شخص محکوم له را داده است خواهشمند است محبت بفرمایید مسولیت هر یک از ما که اطلاعی از موضوع نداشتیم چیست و با توجه باینکه شخص اول مالی ندارد تکلیف چیست ممنون و متشکر

2پاسخ

با سلام ابتدا باید از نحوه ی طرح دعوی ثالث علیه فروشنده اول (خریدار لیزینگ) مطلع شوید و مدارک آن را بررسی نمایید که تبانی در کار نباشد و رای دادگاه عادله صادر شده باشد. ١.شما حق طرح دعوی کیفری فروش مال غیر و کلاهبرداری علیه فروشنده دارید که یک تا هفت سال حبس و بازگرداندن پول شما و جریمه دولتی دارد. ...

مشاهده پاسخ کامل



1سوال

باسلام وخسته نباشیدخدمت وکلای عزیز.بنده درسال ۱۳۹۰ملکی رادر یکی از روستاهای گردشگری خریداری نمودم وپرداخت کل مبلغ زمین به شرط انتقال سند ملک به نام بنده وصدور پروانه برای ساخت بود چون فروشنده خود دهیار روستا بود وشریک وی هم دارای دفترخانه اسناد واملاک می باشد لذا پروانه درموعدمقررصادروسندنیزدریکی ازدفاتررسمی توسط شریک وی به نام بنده انتقال داده شدوبنده مبلغ زمین راتمام وکمال پرداخت نمودم وبعدازیک سال واندی برای ساخت اقدام کردم ضمنا ایشان درقولنامه متعهدشده بود که هرگونه مدعی زمین چه حقیقی وچه حقوقی را باید جوابگو باشدوبنده مراجعه به بخشداری برای تمدید پروانه نمودم ومتوجه شدم که ایشان با سواستفاده از موقعیت شغلی پروانه رابدون گرفتن استعلام از منابع طبیعی وادرات مربوطه صادر نموده وپروانه اعتبار قانونی ندارد وقابل تمدید نیست وباتوجه به اینکه اداره منابع طبیعی واداره راه وترابری مدعی زمین بود بنده سند مربوط به زمین را به اداره مربوطه ارئه دادم ولی متاسفانه مشخص گردید که سند نیز متعلق به این قطعه از ملک نمی باشد.یعنی اقایان فروشندگان برای متقاعد نمودن بنده برای پرداخت مبلغ زمین هم سند غیروهم پروانه جعل صادرنمودن.آیا بنده میتوانم به جرم کلاهبرداری از فروشندگان (دهیارودفترداراسنادرسمی) که باآگاهی تمام اقدام به کلاهبرداری نمودن کیفری شکایت نمایم ونظرشما وکلای گرامی چیست؟ه

2پاسخ

اعمال انجام شده از مصادیق جعل و استفاده از سند مجعول می باشد و از طرفی چون به وسیله آن ...

مشاهده پاسخ کامل



1سوال

با درود بیکران به شما زمین خانوادگی و 40 ساله مان را در سال 90 با شخصی مشارکت در ساخت کردیم و قرارداد 24 ماهه بود با تاخیرصدهزارتومان روزانه و سهم 45 برای ما و 55 برای سازنده به شرط ساخت و پرداخت کلیه هزینه ها و جرایم و .. الان سال 4 هست و ساختمان در پیشرفت فیزیکی 83 درصد است. سازنده تمام 8 واحد خود را به خریداران فروخته و بدلیل ساخت بدون جواز، همگی در حال انتظار معلوم شدن ماده صد هستیم. حکم جلب سازنده گرفته شده از سمت ما و مالک پروژه دیگری که سازنده 95 درصد به اتمام رسانده و ماده 100 آن را هم قسط بندی کرده. بدلیل وعده و و عید های طاقت فرسا، تاخیر 2 ساله، عدم نتیجه گیری در سازش و مصالحه با سازنده، عدم تزریق مالی به کارگاه و ... حکم جلب به اجرا گزاشته شده، سازنده با دو حکم جلب دستگیر میشود تا تکلیف دو پروژه را معلوم کند و وثیقه جور کند که متاسفانه در حین انتقال به انگشت نگاری، متواری میشود و تحت تعقیب پلیس میباشد که به خانواده اطلاع میدهد من در جستجوی سند هستم و خودم تا چند روز دیگر، معرفی میکنم خودم را. حدود 700 میلیون از سهم خریدارانش بدلیل عدم اعتماد آنها به سازنده متواری پرداخت نشده؛ با فرض بیشینه بودن جریمه ماده صد به مبلغ یک میلیارد تومن که مطابق قرارداد، با سازنده است و با علم به اینکه حدود نیم ملیارد تومن برای اتمام ساختمان شامل 15 واحد و مشاعات هزینه نیاز است و نیز در مبایع نامه، بندی در مورد فسخ و خلع ید سازنده در صورت عدم وفای بعهد، ذکر نشده؛ بهترین راه حل برای مالک زمین که بشدت متضرر شده است چه میباشد؟ با عذرخواهی از اطناب کلام و با سپاس

2پاسخ

هرچند تنظیم چنین قراردادهایی نیاز به مشاوره و حضور یک وکیل دارد. و حالا هم با ید در پیگیری یک وکیل شما را همراهی کند. ولی بهترین کار ...

مشاهده پاسخ کامل