جهت مشاوره تلفنی با وکیل با شماره 09125543253 در تماس باشید.

سوال حقوقی خود را مطرح نمایید

1سوال

با سلام وخسته نباشید.چندین ماه است که به علت اختلافات شدید،من و فرزند سه ساله ام جدا از همسرم زندگی میکنیم.مطابق رای دادگاه،از پنج شنبه صبح تا جمعه عصر برای ملاقات فرزندم با همسرم درنظر گرفته شده است.همسرم به این دو روز نیز قناعت ننموده و دوباره شکایتی مطرح کرده که من از صبح زود تا غروب سرکار هستم و دراین فاصله زمانی بچه نزد مادربزرگش است که زنی سالخورده است(درواقعیت این چنین نیست) و بچه شبها زود میخوابد و من فقط روزی دوساعت کنار بچه ام هستم از انجاییکه بیماری لوزه دارد و نیاز به مراقبت دارد و بایستی عمل جراحی شودمن صلاحیت نگهداری از او را ندارم. و درنهایت خواسته که بچه را به او بدهند. ایا با ادعا کردن این موارد میتواند حضانت بچه را از من سلب کند؟ بنظر شما برای چنین پرونده ای نیاز است که وکیل در دادگاه حضور داشته باشد یا اینکه خود نیز میتوانم دفاع کنم؟ لطفا کمکم کنید،برای دفاع چه مواردی را ذکر کنم، تا به این دلایل بچه را از من نگیرد.

2پاسخ

با درود ادعاهایی که ایشان مطرح کرده حتی بر فرض وجود و اثبات نمی تواند مسقط یا محدود کننده ...

مشاهده پاسخ کامل



1سوال

با عرض سلام و خسته نباشید: من یک پسر 1 ساله دارم و با خانواده همسرم مشکلات فراوانی دارم. به این دلیل از همسر خواسته ام وصیت نامه ای تهیه کرده و سرپرستی فرزندمان را بعد از فوتش به من واگذار کند او نیز در وصیت نامه اش عیناً این جمله را نوشته است: (بعد از مرگم فرزند با همسرم زندگی کند و سرپرستی آن تا زمانی که خود مایل باشه با او باشد حتی در صورت ازدواج) البته این وصیت نامه دستی و بوده و شخصاً در منزل تنظیم شده است البته مطابق ماده ۱۱۷۱ قانون مدنی؛ ‘در صورت فوت یکی از ابوین، حضانت طفل با فردی است که در قید حیات است، هر چند متوفی پدر طفل بوده و برای او قیم معین کرده باشد’. بنابراین مطابق قانون اگر پدر فوت کند حضانت فرزند با مادر است و هیچ کسی حتی پدر بزرگ از نظر قانونی حق ندارد حضانت فرزند را از مادر سلب کند حال می خواستم بدانم اگر من بخواهم حضانت، ولایت و کفالت فرزندم بعد از فوت همسرم با من باشد و اجازه هر گونه دخالت را از خانواده همسرم سلب کنم باید چکار کنم؟ آیا لازم است که همسرم به صورت محضری وکالتی را تنظیم کرده و در آن به من وکالت دهد که حضانت، ولایت و کفالت فرزندم بعد از مرگش به من واگذار شود و خانواده اش اجازه هیچ گونه دخالتی را ندارند؟

2پاسخ

با سلام /تا زمانی که ولی قهری وجود دارد یعنی جد پدری نوبت به وصی نمی رسد و روج نمی تواند برای ولایت فرزند ...

مشاهده پاسخ کامل