جهت مشاوره تلفنی با وکیل با شماره 09127559999 در تماس باشید.

سوال حقوقی خود را مطرح نمایید

1سوال

با سلام و احترام من دو سال پیش طبق دادنامه ای که قسمتی از آن را در پایان مینویسم، از همسرم جدا شدم و یک ماه پیش مجددا ازدواج کردم. همسر سابقم با استناد به این ماده حقوقی که "شوهر کردن مادر باعث سقوط حضانت از مادر می شود" دادخواست سرپرستی دختر 5 ساله ام را داده در صورتیکه ما زمان طلاق طبق دادنامه توافق کردیم که سرپرستی دایم دخترمان با من باشد. حتی در وکالتنامه ی طلاق که من داشتم، قبول یا رد سرپرستی فرزند به اختیار من گذاشته شده بود. در سایت "امور حقوقی مجلس" هم خواندم که وقتی در زمان طلاق طبق توافق و موافقت زوج، سرپرستی به مادر داده شود، با ازدواج مادر ، سرپرستی فرزند تغییر نمیکند. سوال من اینه که با تفاسیر بالا آیا همسر سابقم میتونه دخترم رو بگیره؟ و اگه با توجه به توافق انجام شده در زمان طلاق ، پدر نمیتونه فقط به دلیل شوهر کردن مادر ، بچه رو بگیره، با استناد به چه بند قانونی هستش؟ متاسفانه وکلای شهر ما برداشتشون از ماده قانونی سقوط حضانت اینه که در هر صورت با ازدواج مادر ،پدر میتونه سرپرستی رو از مادر بگیره. واسه همین به دنبال بند قانونی میگردم. قسمتی از دادنامه: راجع به مهریه مقرر گردید از تعداد 474 سکه تمام بهار آزادی، تعداد نود سکه با پیش پرداخت ده سکه سکه تمام بهار و ماهیانه نیم سکه در ابتدای هر ماه از طرف زوج به زوجه پرداخت شود. در خصوص سرپرستی دایمی فرزند دختر با توجه به وکالتنامه مزبور و موافقت زوج به زوجه داده شد. نفقه آینده فرزند به میزان 2900000 ریال به صورت ماهیانه تعیین گردید و .....

2پاسخ

باتوجه به سوال مطروحه ,خاطرنشان می سازد ,طبق ماده 1170قانون مدنی اگر مادر در مدتی که حضانت با اوست شوهر کند ,حق حضانت با پدر است لیکن با توجه به حکومت ماده 45قانون جدید حمایت خانواده ...

مشاهده پاسخ کامل



1سوال

با سلام و تبریک عید قربان اینجانب مادر فرزند 4 ساله پوریا هستم که حضانت فرزندم را از دادگاه گرفتم و برای نفقه نیز اقدام نمودم ولی تاکنون اجرایی نشده و طی ملاقات با پدرش که به شیشه و قرض اعتیاد دارد بچه از من گرفته شده و بارها وقتی با مامور 110 بدرب منزل مادر زوج میروم زوج از دادن فرزندم امتناع میکند و می گوید بچه پیش من نیست پیش خودته. من نیز بناچار از طریق فامیل ها خواستم که وساطت شده و بچه را بمن نشان دهند با توجه به اینکه فرزندم زمان رفتن به پیش دبستانی اوست ولی آنها این مساله را از او منع کرده اند و در خانه نگهداری می کنند لذا بناچار به دادسرا رفتم تا شکایت منع ملاقات بگیرم و فرزندم را به اینوسیله بگیرم از آن طرف دیگر در دادگاه حقوقی نیز اجراییه درخواست نمودم تا 40 روز بایستی معطل شد تا اقدامی انجام دهند از شما میخام بمن کمک کنید چه کارهایی برای گرفتن فرزندم و سلب حضانت زوج می توان انجام داد که دیکر این اتفاقات برای اهداف مالی شوهرم و گروکشی از من به قربانی فرزندم منجر نگردد... با تشکر از شما

2پاسخ

مطابق ماده 40 قانون حمایت خانواده هرکس از اجرای حکم دادگاه در مورد حضانت طفل استنکاف کند یا ...

مشاهده پاسخ کامل



1سوال

باعرض سلام شوهرم بدون رضایت من ازدواج مجدد کرده ( البته صیغه را اطلاع دارم ولی رسمی شدن به صورت عقد دائم را مطمئن نیستم و من رضایتی برای عقد دائم به وی ندادم) و از طلاق من ممانعت می کند ضمنامن یک پسر 8 ساله دارم برای ازدست ندادن پسرم چکار بکنم و چطوری میتونم بفهمم عقد دائم انجام داده یا خیر و اگر انجام داده باشه چطوری میتونم طلاق بگیرم

2پاسخ

باسلام بدوا به شناسنامه ی همسر خود مراجعه نمایید چراکه طبق قانون کلیه ی ازدواج های دائم می بایست ثبت شود و چنانچه به آن دسترسی ندارید و یا شناسنامه المثنی وجود دارد و در مورد ازدواج مجدد اطمینان دارید می توانید با طرح دعوای طلاق به استناد شرط ضمن عقد مبنی بر وجود حق طلاق برای زن در صورت ازدواج مجدد مرد بدون اذن همسر اول، از دادگاه درخواست اخذ استعلام از اداره ثبت احوال برای تائید ازدواج مجدد همسرتان را نمایید ( البته پذیرش درخواست استعلام بستگی به نظر قاضی رسیدگی کننده دارد ). درخصوص حضانت فرزندتان ، تا 7 سالگی حضانت با مادر و پس از آن تا رسیدن به سن بلوغ ( 9 سالگی در دختران و 15 سالگی در پسران ) بنا به مصلحت فرزند طبق نظر دادگاه تعیین می شود .و پس از رسیدن به سن بلوغ نیز خود محل اقامتش را تعیین می کند. موفق باشید. ...

مشاهده پاسخ کامل