جهت مشاوره تلفنی با وکیل با شماره 09121060128 در تماس باشید.

+سوال حقوقی خود را مطرح نمایید


سوال حقوقی خود را مطرح نمایید

1سوال

با سلام و خسته نباشید شرحی از اتفاقاتی که افتاده خدمت حضرتعالی عرض میکنم اینجانب در سال 1393 طی یه مبایعنامه ملکی را درقیقا با این متن " ملک به متراژ 174 متر برابر متراژ موجود درسند و بدون عقب نشینی در چهار طبقه به صورت کاملا تجاری " معاوضه کردم با ساختمان سه طبقه ای و هرکدتم ( خریدار و فروشنده ) ملک دیگری را به صورت وکالت منتقل نمود. پس از گذشت دوماه که اینجانب برای تنظیم سند اقدام نمودم متوجه دو ایراد اساسی در ملک شدم : اول اینکه زیر زمین کاربری انباری داشت و تجاری نگردیده بود به عبارتی هزینه های تجاری پرداخت نشده بود . دوم اینکه ملک عقب نشینی شده بود و متراژموجود با متراژسند مطابقت نداشت به عباری متراژ موجود 154 متر بود که اینجانب شکایت خسارت کسری متراژ با ارجاع به کارشناس را نمودم : کارشناس هر دوملک را قیمت گذاری و ارزش کسری متراژ وزیرزمین انباری را حدود 180 میلیون تومان ارزشگذاری و اینجانب هزینه تمبر دادگستری را نیز واریز نمودم . اما بر خلاف نظر کارشناس دادگاه به استناد ماده 355 قرار منع استماع صادر ودادگاه تجدید نظر نیز رای را تائید کرد . حال سوال اینجاست : با توجه به اینکه ملک مذکور را اینجانب به شخص دیگری فروخته ام و امکان فسخ معامله را ندارم آیا از طریق دادخواست دیگری و به نحوه دیگری میتوانم به حقوق ضایع شده خود برسم ؟ ایا میتوان به استناد ماده 384 یا مواد دیگر بخشی از معامله (154 متر موجود ) را پذیرفت و بابت بخش کسری تقاضای بطلان بخشی از معامله نمود ؟ با تشکر فراوان از پاسخگویی حضرتعالی مشکل اساسی اینجاست که فروشنده حاضر به پرداخت خسارت کسری نیست ؟چگونه و براسا س کدام ماده قانونی میتوان وی را به پرداخت محکوم نمود ؟؟؟؟؟

2پاسخ

شما اگر دقت کرده بودید نبایستی ان دعوی را طرح می کردید چون ملک قابل تقسیم نبود و شما یا باید فسخ کنید و یا به همین نحو ...

مشاهده پاسخ کامل



1سوال

مدتی هست که مشکلی برای من پیش اومده .می خواستم از طریق این سایت با شما مشورت کنم تا اگه راه حل قانونی برای مشکلم وجود داره منو راهنمایی کنین. مدتی هست من با یه خانومی که از اعضای فامیلم هست مشکلاتی پیدا کردم . این خانوم چندین ماه هست که داره به هر طریقی برای من مزاحمت ایجاد میکنه . تا یه مدت از طریق اس ام اس فحش و حرف های توهین آمیز برای من می فرستاد.که مجبور شدم شمارمو عوض کنم که دیگه نتونه برام مشکل ایجاد کنه.جدیدا منو تهدید کرده که توی یکی از شبکه های اجتماعی می خواد آبروی منو ببره و برام مشکل ایجاد کنه. یکی از عکس های شخصی من رو هم توی اینترنت قرار داده.با توجه به اینکه من فقط اون اس ام اس هارو ازش دارم میتونم ازش شکایت کنم؟ اگر توی شبکه های اجتماعی برام مشکل ایجاد کرداز طریق پلیس فتا باید اقدام کنم؟ لطفا همه جزییات و قانون هایی که در این مورد وجود داره رو برام توضیح بدین.حتی ساده ترین و ابتدایی ترین اقداماتی که باید انجام بدم چون اصلا از قوانین اطلاعی ندارم. ممنون به خاطر سایت خوبتون و زحماتی که میکشین.

2پاسخ

شما از طریق پرینت پیامک ها میتوانید در دادسرا تحت عنوان ...

مشاهده پاسخ کامل


1سوال

املاک

2پاسخ

...

مشاهده پاسخ کامل

  • برچسب ها:

1سوال

با سلام من حدود چند ماه پیش تصادف کردم و در این تصادف به میزان 50درصد مقصر شناخته شدم که ناحق بود چون طرف مقابل توی میلان با سرعت زیاد سر تقاطع که تابلوی حق تقدم داشت بدون ترمز به سمت من اومد و تصادف شد اما من چون در اظهار نامه عنوان گردم سرعتم سی کیلومتر بوده من رو هم مقصر دونستن حالا طرف مقابل به شورای حل اختلاف شکایت کرده که پول افت ماشینش رو بگیره بعد یک جلسه که منو خواستن و توضیح دادم که ایشون بیشتر تقصیر با خودش بوده کارشناس برای ماشین طرف مقابل فرستادن و اون هم تعیین خسارت کرد و بعد دو جلسه من محکوم به پرداخت افت ماشین ایشون شدم و جالبه که همه این موارد ظرف سه ماه رخ داده من برج دو تصادف کردم یک ماه بعد ایشون شکایت کرد و الان ایشون با حکم جلب به محل کارم اومد لطفا راهنماییم کنید ایا میتونم نسبت به حکم اعتراض کنم

2پاسخ

در مورد کیفیت تصادف و مقصر شما باید همان زمان به نظر کارشناس اعتراض می کردید و چون اعتراضی نکردید دیگر ...

مشاهده پاسخ کامل




1سوال

عرض سلام و احترام سوال بنده درباره حق ارث فرزند از پدر می باشد. ماجرا از این قرار است که مادر بنده از پدرش تقاضای مشخص کردن حق ارث خود را نموده است و پدر ایشان گفته تا زمانی که زنده هستم درباره این قضیه صحبت نکن و پس از مرگم حق ارث شما داده خواهد شد.( پدرش وضع مالی بسیار خوبی نیز دارد و در این زمینه مشکلی ندارد) این در حالی است که ایشان حق ارث بقیه فرزندان و حتی همسرش را مشخص کرده و به آنها داد(حتی حق ارث یه دختر عقب مانده ذهنی خودش را) ولی به مادر من چنین می گوید. این در حالی است که مادر بنده از همسر اول ایشان است و بقیه فرزندان از همسر دومش. حال سوال من این است که گفته پدر بزرگ من از نظر قضایی و شرعی درست است یا نه؟ آیا اگر شکایت خود را در مراجع قضایی مطرح کنیم مادرم می تواند به حق و حقوق خود برسد؟ آیا پدر می تواند فرزندش را از ارث محروم کند؟

2پاسخ

طبق ماده 867 قانون مدنی ارث با فوت مورث تحقق می یابد. بنابراین شکایت شما ...

مشاهده پاسخ کامل


1سوال

با سلام و خسته نباشید با توجه به اطلاع اینکه در مسائل دیه نظر قاضی و واحد اجرای احکام مد نظر می باشد ،حدود ریالی دیه و ارش اینجانب با توجه آسیب های وارده زیر چقدر می باشد؟ پارگی بخیه شده(دامیه) روی بینی- پارگی بخیه شده (متلاحمه) وسیع چانه- شکستگی فک تحتانی که تحت عمل جراحی تثبیت شکستگی قرار گفته است- شکستگی استخوان پنج کف دستی چپ- شکستگی 1/3 میانی استخوان نازک نی پای راست- پارگی بخیه شده (دامیه) زانوی راست- پارگی ناکامل رباط کشککی زانوی راست- ساقط شدن یکی از دندان های پیشین- آسیب نسج استخوان تیغه بینی- موارد فوق طی چندین نامه پزشک قانونی به دادگاه ارجاع گردیده میزان ارش به شرح زیر از طرف پزشک قانونی به دادگاه ارجاع گردیده ارش آسیب دیدگی نسج نرم به دنبال ترمیم جراحی فک %1.5- ارش آسیب تیغه بینی %4- ارش پارگی نسبی رباط کشکک زانوی راست %2- ارش شکستگی استخوان کف دستی %2 دیه کامل می باشد- با تشکر

2پاسخ

شکستن فک 8% دامیه 2فقره 4% متلاحمه 1 فقره 3% ارش ...

مشاهده پاسخ کامل


1سوال

ملک

2پاسخ

...

مشاهده پاسخ کامل

  • برچسب ها:

1سوال

بدینوسیله سوالات مورد نظر به تفصیل زیر به حضور ایفاد میگردد. 1- در یک مجتمع مسکونی که تعداد محدودی پارکینگ جهت بعضی از واحدها تامین شده است وطبقه منفی یک به عنوان فضای پارکینگ بوده و سا کنین مجتمع حتی جهت ورود و خروج از طبقه همکف استفاده مینمایند و هیچگونه ارتباطی با فضای پارکینگ ندارند آیا قسمت مشاء فضای پارکینگ مر بوط به تمام ساکنین میباشد یا تنها (به عنوان فضای مشاء خاص) مربوط به مالکین پارکینگ قلمداد میگردد؟ 2- آیا مالکین پارکینگ طبق تصمیمات اکثریت (مالکین پارکینگ)حق دخل و تصرف در آنقسمت از مشاءفضای پارکینگ را به صورت اجاره (موقعیت پارک خودرو به اشخاص دیگر) به منظور درآمد زایی جهت هزینه های پارکینگ را دارند یا خیر و در صورت مثبت بودن پاسخ آیا هیات مدیره ساختمان حق دخالت در این تصمیمات را دارد و یا خیر 3- آیا هیات مدیره ساختمان بدونه اجازه نامه کتبی از سایر ساکنین (اعم از مالکین و مستاجرین) میتوانند اقدام به اجاره فضای مشاء محوطه (حیاط)مجتمع جهت پارک خودرو نمایند یا خیر و در صورتیکه حق اینکار را نداشته باشند هر نحوه طرح شکوائیه در کدام محاکم (حل اختلاف یا دادسرا )و به چه صورتی (انفرادی با تهیه استشهادیه یا به صورت گروهی)میباشد؟ لازم به ذکر است تحت تاثیر این تصمیم نادرست آسیب هایی به کف محوطه که بام پارکینگ محسوب میشود وارد شده که در فصول بارندگی موجب نشت آب در شکستگیهای سقف پارکینگ شده است. 4- در صورتیکه مدیر ساختمان با سوء استفاده از موقعیت خود و با تهیه اظهار نامه غیر قانونی (تهیه شده در سربرگ اظهار نامه بدون مهر و تایید دادسرای منطقه و ارسال به صورت دستی) و تهیه صورتجلسات سوری با سایر ساکنین سعی بر ارعاب مدیر پارکینگ داشته و با اظهارات کذب در اظهارنامه فوق با اشاره به اتهاماتی که مجازاتهای حبس و جریمه دارد سعی در اخذ مدارک و صورتجلسات و درآمدهای پارکینگ را داشته باشد حکمش چیست و طرح شکواییه در کدام محاکم و به چه صورت میباشد . (لطفا جهت پاسخ به موارد فوق با ذکر ماده واحد قانون یا تبصره های موجود اظهار نظر فرمایید متشکرم)

2پاسخ

با توجه به اینکه پارکینگها محدود بوده و فقط به برخی تعلق داشته لذا این فضای اشتراکی صرفا مشا بین همان تعداد می باشد ماده 2 و 4 قانون تملک اپارتمانها و تبصرههای ماده 4. لذا دیگر مالکین ...

مشاهده پاسخ کامل






1سوال

با سلام و تشکر از حضرتعالی احتراماً معروض می دارد دختر بنده در 3 سال پیش به عقد یکی از فامیل در آمد و در این مدت با ناسازگاریهای متعدد و بهانه گیری های مختلف از جانب همسرش علی رغم تمامی گذشت ها و فرصت هایی که به او داده شد و همچنین استفاده 10 جلسه مشاوره خانواده و چند نوبت کدخدا منشی و پا درمیانی ریش سفیدان اقوام که هر نوبت به آشتی منجر و مجدداً بهانه گیریها شروع شده نهایتاً دخترم دیگر حاضر به تشکیل زندگی با وی نیست و همچنان در عقد می باشد دخترم دانشجو و در مشهد با ما زندگی می کند و همسرش در شهری دیگر که هر چند گاهی به اینجا می آمده لازم به ذکر است که اختلاف فی مابین از نوع مالی و یا تقاضای مسایل اقتصادی نبوده و بر اثر دخالت های نابجای مادرشوهر و تحت نفوذ بودن شوهرش با توجه به نداشتن تعادل روحی روانی مناسب ناشی از یتیم شدن ایشان از پدر در سن 4 سالگی و بزرگ شدن با مادر بی سواد و شدیداً سنتی می باشد و علی رغم تمام مذاکرات اینجانب و شوهر م با ایشان و همچنین نصایح فامیل فایده ای نداشته و دخترم تصمیم به طلاق گرفته و دخترم باکره و در حال عقد است و مهریه ایشان 114 سکه و نصف منزل ( معادل 50 میلیون تومان ) که در سند ازدواج به پول محاسبه شده است می باشد و مهریه فوق توسط داماد و مادر ایشان تنظیم و با موافقت ما ثبت شده و عندالمطالبه و بر ذمه شخص زوج می باشد .حال با توجه به تمامی تلاش ها جهت تفاهم و نتیجه ندادن راهنمایی فرمایید چگونه طلاق بگیرد و یا به اجرا گذاشتن مهریه به چه صورت است و آیا نتیجه ای جهت گرفت قسمتی از مهریه دارد یا خیر ؟ و طلاق توافقی به چه صورت است و ایا بایستی حتماً از تمامی مهریه بگذرد؟ از لطف وعنایتی که میفرمایید سپاسگزارم

2پاسخ

در مورد مهریه نصف مهریه شامل حالش می شود در مورد طلاق در صورتی دخترتان حق طلاق دارد که شوهرش از یکی از بندهای عقد نامه ...

مشاهده پاسخ کامل


  • برچسب ها:

  • برچسب ها: