جهت مشاوره تلفنی با وکیل با شماره 09121327108 در تماس باشید.

+سوال حقوقی خود را مطرح نمایید


سوال حقوقی خود را مطرح نمایید

  • برچسب ها:


1سوال

دیه

2پاسخ

...

مشاهده پاسخ کامل

  • برچسب ها:

  • برچسب ها:


1سوال

با سلام و احترام من مسول پیگیری مطالبات یکی از بانک ها کشورمی باشم به دلیل اینکه بانک بخش حقوقی نداره من خودم مجبورم مسائل حقوقی رو دنبال کنم. چند مدت پیش یکی از مدرسه های هنری نام یکی از هنرمندان صاحب نام را نیز یدک می کشد تعدادی از دانشجویان و آشنایان خود را برای گرفتن وام به بانک معرفی نمود لازم به ذکر است که این مدرسه با وعده های دروغین این افراد را تشویق به گرفتن وام نموده است و بعد از گرفتن وام تک تک اعضا مبلغ را به حساب مدیر این مدرسه واریز کرده اند. مشکلی که پیش آمده این بوده که قرار بوده شخص مدیر وام ها را پرداخت کند که از بازپزذاخت آن سر باز می زند. نکات مربوط به پرونده این وام ها به شرح ذیل می باشد اول - هرکدام از وام گیرنده ها به صورت ضربدری ضامن دیگری شده است دوم - ضمانت قراردادهای داخلی بانک و سفته و گواهی کسر از حقوق از مدرسه مذکر می باشد سوم - گواهی های صادر شده کاملا سوری بوده و هیچ کدام از اشخاص در مدرسه مذکور مشغول به کار نبوده اند در ذیل هر کدام از گواهی ها اعلام شده است که در صورت پرداخت نشدن اقساط مدرسه هنری مذکور مسئولیت بازپرداخت را به عهده دارد چهارم -شخص مدیر یک چک به مبلغ کل وام ها را به عنوان ضمانت به بانک داده است پنجم - شخص مدیر تعهد محضری برای بازپرداخت تک تک وام ها داده است چند سوال دارم ممنون میشم اگه جواب بدید: آیا می شود از مدرسه به دلیل گواهی های سوری شکایت کرد؟ آیا هنرمند مذکور با توجه به اینکه یکی از صاحب امتیازان مدرسه می باشد می توان اقامه دعوی نمود؟ آیا می توان با استفاده از سفته با توجه به اینکه اکثر وام گیرنده های فاقد مال می باشند حکم بازداشت گرفت؟ آیا می توان با استفاده از چک که در آن بابت ضمانت قید نشده حکم بازداشت مدیر مدرسه را گرفت؟ با سپاس فراوان

2پاسخ

ان طور که مرقوم فرموده اید چند نفر وام گرفته اند و ضربدری ضامن هر یک شده اند بنابراین رابطه حقوقی هر شخص با بانک یک رابطه مجزا و جداگانه بوده و برای تعهدات هر شخص باید ...

مشاهده پاسخ کامل


1سوال

با سلام من در موسسه خصوصی نیمه دولتی کار میکنم و پنج سال سابقه کار داشته و از نیروهای پیمانی ان موسسه هستم ، ساعات کاری من مثل همه کارمندان 7 الی 1430 بوده است و چند سالی به عنوان کارمند نمونه انتخاب شده ام . متاسفانه الان شفاها به من اعلام شده که شما باید ساعت کاری خود را به این صورت تغییر دهی 8 الی14.30 و 16الی 1930 با توجه به اشتغال همسرم و ساعات کار 7 تا 16 ایشان با اعمال این ساعت کاری برای من عملا زندگی و امورات منزل برایم مختل می شود . آیا من حق اعتراض در این مورد با توجه به ساعات غیر متعارف اعلام شده دارم؟ وآیا موسسه میتواند ساعات کار به این کل را شفاها به من ابلاغ و چنانچه کتبا اعلام نماید چگونه میتوانم قانونا از حق خود دفاع کنم(هیچ یک از همکارانم برنامه شان تغییر نکرده) ممنونم

2پاسخ

باتوجه به ماده 51قانون کار ساعت کار کارگران به استثناءکارگران ماده 56نباید از8ساعت تجاوز کند.طبق تبصره1ماده مذکورکم یا افزایش ساعت کار ...

مشاهده پاسخ کامل


1سوال

ملک

2پاسخ

...

مشاهده پاسخ کامل

  • برچسب ها:

  • برچسب ها:





1سوال

سلام خانمی 45 ساله هستم دارای یک پسر 16 ساله همسرم از سال 86 با دختر خانمی در محل کار آشنا شده و روابط دوستانه برقرار کردند که طی این سالها با مطلع شدن بنده و همچنین حراست محل کارشان در دو نوبت ایشان تعهد با اثر انگشت به قطع ارتباط با این خانم دادند در سال 90 این خانم به عقد همکار دیگرشان در امد و هفته بعد مهریه 1314 سکه را به اجرا گذاشت و در سال 92 طلاق رسمی گرفت با بخش از مهریه در تمام این مدت همسر من با ایشان رابطه چت تصویری و تلفنی و دیدهر های مخفیانه داشتند و از هنگامی که طلاق گرفتند همسرم تردد به منزل ایشان را که به تنهایی زندگی میکنند علنی کرده و هزینه زندگیشان را تقبل نموده و مرتب از کارت بانکی خود به کارت بانکی خانم پول انتقال میدهند من شاغل و دارای موقعیت اجتماعی هستم و در شهر کوچک زاهدان زندگی میکنم پسرم از هوش سرشاری برخوردار است و در المپیادریاضی دارای مقام است لذا دوسال سرنوشت ساز زندگیش را به علت تنش در منزل نمیخواهم خراب کنم و تصمیم به صبر در این دوسال دارم ولی بعد میخواهم تثاضای طلاق دهم لذا خواهشمندم راهنمایی فرمایید چنانکه از ایشان اقرانامه ای مبنی براینکه این خانم درعقد موقت صیغه همسرم هستند با امضای دوشاهد داشته باشم برای ارائه دادخواست طلاق برمبنای شروط ضمن عقد کفایت میکند و اگر دوسال بعد به جریان بیفتد از اعتبار ساقط نمیشود. چنانکه راهنمایی دیگری دارید ممنون میشوم بفرمایید شایان ذکر است در سنوات قلا برای اثبات ارتباط نامشروع با وکلای مختلفی مذاکره کردم که به جایی نرسید

2پاسخ

اگر چنین اقرارنامه ای (اعتبار اقرار کتبی خارج از دادگاه مشروط به احراز اصالت سند و انتساب آن به مقر است و او می تواند ...

مشاهده پاسخ کامل



1سوال

با سلام و احترام ، سال 90 منزل مسکونی خود را برای آپارتمان سازی به پیمانکار سپردیم بطوریکه سهم ما سه و نیم واحد میشد در قرارداد بسته شد میان پدرم و پیمانکار، پدرم تعهدی برای پرداخت وام نداشت . اما از طرفی وکالت وام به پیمانکار داد. پیمانکار سیصد میلیون وام گرفت که آنرا تا کنون پرداخت نکرده است . همزمان یا مقداری بعد ایشان در حدود 6 زمین دیگر هم شروع بکار کرد . یکماه پیش واحدهای آپارتمان ما 95درصد تکمیل بودند یعنی آسانسور نداشت گاز نداشت آب و تلفن ، کمد ، کابینت آشپزخانه، رنگ و شیر ظرفشویی و دست شویی و... و سینک ظرفشویی و روشویی نداشت وام هم که از ابتدا پرداخت نشده . در اینچنین شرایطی پیمانکار با کلاهبرداری در 6 زمین دیگر، به تهران فرار کرد اما یکهفته بعد دستگیر شد گفته میشود وی این مبالغ را به حساب همسر دوم خود که اهل تهران است و در مسائلی مثل جعل سند و امضا و غیره دست داشته ریخته ( این خانم هم دستگیر شده ) و هر دو به محل سکونت ما یعنی اهواز انتقال یافته اند. در حال حاضر با کمک پیش خریداران واحدهای دیگر مجتمع ما آب و گاز وصل شده اما هنوز بدلایل مالی آسانسور نصب نشده . سند واحدها هم افراز نشده است. لازم به ذکر است واحدی که نصف آن متعلق به پدرم است صاحب نصف دیگرش مشخص نیست و تا حالا همه مالکین شناخته شده اند اما معلوم نیست این واحد صاحبی دارد یا خیر .در حال حاضر پدرم اصرار دارد که من خانه ام را بفروشم و پولش را که معادل بدهیهای وام واحد های وی میشود را به او بدهم تا بدهیش را پرداخت کند با وعده اینکه من یک واحد از سه و نیم واحد خود را به نام تو خواهم کرد لازم به ذکر است که ارزش یک واحد او دو برابر ارزش خانه من است. اما مسئله اینجاست که از طرفی واحدهای پدرم به مادر خواهر و برادرم نیز عرفا تعلق دارد . بخصوص که شرایط مالی خواهر و برادرم بسیار نامناسب است و بعلاوه اگر بعد از هزار سال پدرم از دنیا برود مادرم باید خانه ای متعلق به خودش را داشته باشد تا راحت زندگی کند. اینها همه به کنار پدرم در پرداخت تعهدات خود ، پرداخت کننده خوبی هم نیست . در حال حاضر می گوید اگر ما یکصدو بیست میلیون ضرر کنیم ( یعنی قیمت خانه من ) بهتر است تا اینکه دویست و چهل میلیون تومان ضرر کنیم ( یعنی قیمت یک واحد خودش) حال آیا پدرم با توجه به اینکه معلوم نیست صاحب نیمه دوم یکی از واحدهایش کسی هست یا نه آیا میتواند از بانک بخواهد آنرا بردارد تا بدهی واحدهایش پرداخت شده باشد؟ اگر من قبول کنم خانه ام را بفروشم آیا وی میتواند اصولا سندی داشته باشد برای واحدهایش تا من بخواهم بخشی از یک خانه را به نام من کند؟ اگر بخواهم که این پول را به او بپردازم و بعد عین پول را از او بگیرم آیا راهی هست که او را در آینده ملزم به پرداخت کند مثلا چک با دو برابر قیمت یا چیز دیگر؟ و اصولا در اینمورد شما چه پیشنهادی برای من دارید : بنام کردن خانه، چک گرفتن،... آیا دادگاه میتواند پیمانکار را وادار به پرداخت وام بکند چه مقدار برای اینکار زمان لازم است؟ آیا با توجه به آنچه توضیح داده شد پدرم میتواند قبل از صدور سند برای واحدهایش ، به اندازه مبلغی که که از من میخواهد بخشی از یکی از واحدهایش را به نام من قولنامه کند. اگر خیر چرا؟

2پاسخ

باید دید وضعیت سند ملک موصوف به چه نحو است ایا سند ششدانگ دارد یا مشاعی . اگر سند مشاعی باشد پدر شما میتواند به نسبت سهم مشاعی که ...

مشاهده پاسخ کامل


1سوال

با عرض سلام و خسته نباشید در مورد پرونده حقوقی خانواده طلاق غیابی با حکم نفقه و اجرت المثل توسط وکیل سال گذشته جاری شده و در مورد "شرط ضمن عقد" که در صورت هر گونه جدایی اموال زوجین به طور مساوی تقسیم گردد اقدام شد ولی وکیل بدون اطلاع اینجانب با تبانی با طرف دعوی در روز دادگاه این حق را سازش کرد. پس از اطلاع از این جریان به وکیل دیگری مراجعه کردم تا درخواست بررسی مجدد پرونده نصف اموال را بدهد و در ضمن درخواست اجرای حکم اجرت المثل را پیگیری کند. اما وکیل دوم نیز مشکوک به تبانی با طرف دعوی که سابقه این کار را در مورد پرونده دیگری نیز داشته, در دادگاه اجرت المثل حضور نداشت و حکم را به نفع طرف دعوی صادر کردند که اعتراض به این حکم هم نتیجه ای نداشت. اکنون با توجه به سابقه وکیل دوم در مورد تبانی, اینجانب قصد دارم تا وکیل را عزل نموده و امور دادگاه نصف اموال را که الان در دادگاه تجدید نظر مورد بررسی مجدد قرار می گیرد , خودم پیگیری کرده و وکیل جدیدی را جهت حضور در دادگاه تجدید نظر نصف اموال انتخاب کنم. سوال من این است که آیا دادگاه در این مرحله وکیل جدیدی را قبول می کند و اینکه آیا شما این پرونده را قبول می کنید ? ه

2پاسخ

بادقت درشرط انتقال تانصف دارایی درمتن سند رسمی ازدواج یادآور می شود که دادگاه زمانی به انتقال دارایی زوج بنام زوجه حکم می کند که ...

مشاهده پاسخ کامل




1سوال

http://www.norouzilawyer.ir/ با سلام؛ سوالم درباره آزمونهای استخدامی استانداری هاست؛ بنده در آزمون استخدامی استانداری گیلان، که حدود سه‌سال پیش در سال 90 برگزار شد شرکت نمودم و حائز بالاترین نمره آزمون عمومی-تخصصی کتبی شدم و پس از موفقیت در مراحل مختلف مصاحبه‌های علمی، تخصصی، گزینش و مصاحبه عقیدتی و همچنین آزمایشهای پزشکی، اعتیاد و عدم‌سوءپیشینه بعنوان قبولشده نهایی و اصلی معرفی و اعلام شدم. اما تا امروز همچنان منتظر صدور حکم استخدامی و اعلام شروع به کار هستم! از طرفی اطلاع دقیق دارم که دستگاه اجرایی مربوطه حکم قطعی 4‌نفر از 10‌نفر قبول شده نهایی را صادر نموده و آنها بیش از یک‌سال است که بطور رسمی به کار مشغول و درحال دریافت حقوق می باشند!! لذا با هدف الزام به استخدام به دیوان عدالت اداری شکایت کردم؛ حال سوالاتم اینجاست: 1-بنظر شما دیوان چه حکمی میده در این موارد؟ اجرای حکم چگونست و چقدر طول میکشه؟ 2-با توجه به اینکه چندنفر ر استخدام کردن و استخدام ما ر به تأخیر انداخته اند، آیا میتونم بعدا به جهت تأخیر در انتفاع ادعای جبران خسارتهای ناشی از مابه‌التفاوت حقوق پرداختی به استخدام‌شدگان از این آزمون ر داشته باشم؟ آیا این ادعا نابجا نیست؟ بنظر شما دیوان چه حکمی میده در این مورد؟

2پاسخ

در صورت ارائه مدارک مثبته از ناحیه ما و عدم ارائه دلیل موجه از استانداری مربوطه قطعا رای به نفع شما صادر خواهد شد . زمان دارسی ...

مشاهده پاسخ کامل