جهت مشاوره تلفنی با وکیل با شماره 09123355075 در تماس باشید.

+سوال حقوقی خود را مطرح نمایید


سوال حقوقی خود را مطرح نمایید




1سوال

با سلام حدود برج 7 سال 92 در شرکت یکان تولید کننده کود ورمی کمپوست حدود 40 میلیون تومان طی 2 قرار داد سرمایه گذاری کردم یک قرار داد 10200 و یک قرداد 30 میلیون طبق مفاد قرار داد برای قرار داد 30 میلیون 2 ماهی 5 میلیون و برای قرار داد 10200 ماهیانه حدود 1700 برای 2 ماه طبق مفاد قرار داد بعد از سه دوره یعنی 6 ماه میتوانستنیم اصل پول را بگیریم و یا دوباره تمدید کنیم متاسفانه بعد از دستگیری شرکت گستر ایرانیان در کرج و کلاهبرداری 4000 ملیاردی ترس بر سرمایه گذاران این شرکت چیره شد و همه آنهایی که قرار دادشان تمام شده بود تسویه کردن و پول خود را گرفتن ولی چون بازار کود کرمی بعلت توزیع کود شرکت کرجی افت قیمت پیدا کرد شرکت دیگر نتوانست نه کود بفروشد نه سود بدهد و نه تسویه کند مدیران شرکت بنا بر پرداخت دارند ولی همش امروز فردا میکنن در این دوره قرار داد سه دوره فقط یک دوره سود گرفتم حدود 6700 ولی سود دو مرحله بعدی و اصل پول را نگرفتم حدود 2 ماه هم از زمان تسویه حساب گذشته ولی هنوز خبری از تسویه نیست چندین بار نماینگیها قصد شکایت داشتن ولی مدیر شرکت ازشون مهلت خواست تا بتونه پول جور بکنه از انجایی که من قراردادم بدون واسطه با شرکت اصلی بستم و پول مستقیما به حساب این شرکت واریز شده و طبق گزارش نمایندگیها این شرکت بالغ بر 160 ملیارد مال و اموال داره آیا میشه با قرارداد و فیش واریزی این پول زنده کرد؟ ایا میشه مال توقیف کرد ؟ لطفا راهنمایی کنید با تشکر جواب برام ایمیل کنید

2پاسخ

با سلام وآرزوی موفقیت, شخص حقوقی(شرکت ها) نیز مانندانسانها مسوول مستقیم زیانهایی است که به وسیله تشکیلات واندامهای تصمیم گیرنده خود به دیگران وارد می کند ,لذا میتوان علیه ...

مشاهده پاسخ کامل


1سوال

با سلام و عرض ادب بنده یک نظامی هستم در فروردین 93 با یک موتور سیکلت تصادف کردم و سریعا خودم مصدوم را به بیمارستان بردم و حتی بعد از مدتی بیمارستان و دکتر وی هم جهت درمان وی عوض کردم ولی متاسفانه مصدوم فوت نمود از آنجا که قانون گذار برای مقصرین تصادف منجر به فوت به غیر از پرداخت دیه مجازات حبس 6الی 3 سال هم پیشبینی نموده است با توجه به شرایط اینجانب که نظامی می باشم و اگر این حبس اجراء شود دچار مشکلات شغلی فراوانی می شوم و نظر به کمک به مصدوم و همه تلاشی که برای درمان وی انجام داده ام آیا راهی وجود دارد که اینمجازات حبس تعلیق و یا تبدیل به جزای نقدی شود ؟ آیا ماده 22 قانون مجازات سال 92 در این خصوص می توان کمک گرفت.؟ ممنون می شوم در این خصوص راهنمایی بفرمائید. و این که چگونه می توانم از وکالت شما استفاده نمایم. ی

2پاسخ

همان طور که اشاره نمودید وبدلالت ماده 714قانون مجازات اسلامی علاوه بردیه مقررمرتکب به شش ماه تا سه سال حبس تعزیری محکوم میشودباتصویب و لازم الاجرا شدن قانون مجازات اسلامی مصوب1392ماده22سابق .لغووجای خودرابه ماده 37قانون جدید داد که تغییراتی ...

مشاهده پاسخ کامل


1سوال

با سلام من با توجه به عدم توافق جهت تمدید قرارداد و مشکلات شخصی، از ابتدای خرداد ماه سال جاری اقدام به ترک شرکتی که در آن مشغول کار بودم گرفتم. قرارداد قبلی من تا پایان سال 92 بود و بدین ترتیب از ابتدای سال 93 به مدت دو ماه بدون قرارداد مشغول بودم و با توجه به عدم انعقاد قرارداد جدید در این دو ماه، به انعقاد قرارداد جدید ناامید شدم. برای فروردین 93 بیمه و حقوق دریافت شد اما برای اردیبهشت، حقوق و بیمه پرداخت نشده و تسویه حساب نیز انجام نشده. ابتدای انعقاد قرارداد، از من تعهدی گرفته شده است که در زیر لینک آن را برای شما قرار داده ام. با توجه به تعهد و خروج من از شرکت، مدیرعامل من را تهدید به شکایت کرده است که من با خروج خود از شرکت شرکت را متضرر کرده ام زیرا آنها روی حضور من در شرکت حساب کرده بودند و به من آموزش فنی جهت کار داده اند. حال سوال من این است آیا این تعهد من را ملزم به حضور در شرکت با هر شرایط مالی و کاری میکند؟ اگر اینطور است آیا من حکم غلام حلقه به گوش در شرکت را خواهم داشت که هر حرفی بزنند من باید بپذیرم؟ در صورت شکایت شرکت از من چه کاری میتوانم برای دفاع از خود بکنم؟ من به تازگی متاهل شده ام و این قضیه به یک کابوس برای من تبدیل شده است که می تواند آینده من را به شدت تحت تاثیر منفی قرار دهد. خواهشمندم من را راهنمایی بفرمایید. متن تعهد : http://bayanbox.ir/id/4084103936458865412 تصویر سفته : http://bayanbox.ir/id/8256940455101293981

2پاسخ

چنانچه اثبات شود که نقض تعهد ازجانب شمااست اگر مباشرت شما شرط نباشد طرف قرارداد شما می تواند وفق ...

مشاهده پاسخ کامل


  • برچسب ها:


1سوال

با سلام احتراما بنده یک سوال در مورد ماده ١٠5(مرور زمان) دارا میباشم. بنده در سال ١٣٨٣در زمان درخواست گذرنامه ام در ایران از یک کارت پایان خدمت جعلى استفاده کردم که منجر به صدور گذرنامه نیز گردید و بنده نیز از راحت از کشور به سوئد مهاجرت نمودم و پس از 5 سال بعد ،در تاریخ ٨٨/١٢/٠6 براى تمدید گذرامه ام در سفارت ایران در سوئد تقاضاى تمدید گذرنامه دادم که به همان شکل اول از کارت پایان خدمت جعلى استفاده نمودم و پس از آن گذرنامه صادر و من مرتبا هر سال به ایران سفر مینمودم. ولی در سفر آخرم در ایران در تاریخ تیرماه سال ١٣٩٢، اداره گذرنامه متوجه جعلی بودم کارت پایان خدمت بنده شد و من را جلب و پس از آن به یگان دوم اداره آگاهى و پس از آن به دادسرای ناحیه دوم و بنده با قید کفالت و قرار به مبلغ ١٠ ملیون تومان آزاد شدم از آنجا که بنده دیگر گذرنامه نداشتم و زندگى بنده در سوئد میباشد بصورت غیر قانونى از کشور خارج شدم. و پس از آن براى من یک احضار نامه از دادگاه جهت پرونده فوق الذکر فرستاده شد و چون من ایران نبودم نتوانستم در دادگاه شرکت نمایم. (متهم به استفاده از سند جعلى جهت صدور گذرنامه)که تاریخ دادرسی در تاریخ ١٣٩٢/٠٧/٠٧ میبود ولى بعد از آن تاریخ نه دیگر براى بنده و نیز نه براى کسی که کفالت بنده را قبول کرده هیچ احضارنامه اى و یا حکم دادگاهى نیامده است. حال سوال من این است که آیا ماده ١٠5 یا ماده قانونى(توبه) دیگر که خود جنابعالی میدانید شامل تخفیف یا بخشش از جرم بنده را میشود یا نه؟ لازم به ذکر است بنده پس از خروج غیر قانونى از ایران به سفارت ایران در سوئد مراجعه کردم و جریمه هاى مربوطه جهت خروج غیر قانونى از ایران را انجام دادم و طبق قانون جدید نظام وظیفه که از مرداد ماه ١٣٩٢ ابلاغ شده بود مشمولینى که ٣ سال در خارج از کشور باشند نیازى به کارت پایان خدمت نداشته و میتوانند به کشور وارد شوند. و پس از آن براى من در سفارت سوئد گذرنامه صادر شد. ولى حال ترس من از این است که اگر به ایران وارد شوم آن پرونده جعل به کجا میرسد و قاضى نکند به بنده حکم زندان تا ٢سال رابدهد. (حداکثر زندان تعریزى درجه ٧) و ایا زندان قابل خرید است در چنین شرایطى؟

2پاسخ

پیشنهاد اینجانب به جنابعالی این است که با مراجعه به سفارت به یک وکیل دادگستری و یا یکی از اعضای خانواده خود جهت اعطای وکالت به یک وکیل دادگستری وکالت دهید تا ایشان ضمن مراجعه به پرونده ی مطروحه در دادگاه ...

مشاهده پاسخ کامل



1سوال

با سلام و احترام سال 90 پدرم برای آپارتمان سازی خانه خود را در اختیار پیمانکاری قرار داد طبق قرارداد منعقد شده میان ایندو سه و نیم واحد از ده واحدی که باید ساخته میشد به پدرم اختصاص داشت. و بعلاوه طبق همین قرارداد پدرم هیچ تعهدی در برابر پرداخت وامی که پیمانکار از بانک میگرفت ندارد . پیمانکار مبلغی حدود سیصد میلیون تومان از بانک وام گرفت و پدرم هم وکالت وام داده است . امسال در شرایطی که هنوز کارهایی مانند رنگ آمیزی ساختمان ،نصب کابینتهای آشپزخانه و سینک ظرفشویی و کمد ها و شیرهای اب وصل کردن آب و گار و نیز نصب آسانسور باقی مانده بود پیمانکار کار را رها نمود و با کلاهبرداری از حدود 6 زمین دیگر به تهران گریخت . ولی یکهفته بعد دستگیر شد و به اهواز فرستاده شد. در این جریان همسر دوم ایشان نیز ظاهرا دستی در این جریانات داشته که او نیز دستگیر شده و گفته میشود که پیمانکار مبالغ کلاهبرداری شده را به حساب ایشان واریز کرده است. تا این لحظه ایشان مبلغی بابت وام به بانک پرداخت نکرده است و موعد پرداخت وام به بانک هم سر رسیده و ماهانه به این وام جریمه تعلق میگیرد.حال سوال در اینجاست که : با توجه به عدم تعهد پدرم برای پرداخت وام آیا بانک میتواند واحد یا واحد های ما را به ازای طلب خود بردارد ؟ یکی از پیش خریداران واحدهایی که متعلق به پیمانکار است به پدرم توصیه کرده که وام را تقسیم بر ده یعنی تعداد واحد ها کنیم و هر نفر سهم خودش را پرداخت کند آیا این پیشنهاد صحیح است و اگر این پیشنهاد صحیح است و ما نیز باید پول بانک را بپردازیم در صورتیکه برخی از پیش خریداران اصلا در این مورد وجهی را نپردازند باز هم خطری از جانب بانک واحد های ما را تهدید میکند یا خیر؟ اگر قرار باشد ما پولی به بانک بدهیم که طبیعتا بر عهده ما نیست چه مدرکی باید داشته باشیم تا بعدا بتوانیم پولمان را از این فرد پس بگیریم و ثابت کنیم ما پرداخت را انجام داده ایم؟

2پاسخ

با توجه به اینکه پدر شما وکالت در رهن خانه خود را به پیمانکار داده و پیمانکار نیز سند خانه را در رهن بانک گذاشته است لذا بانک می تواندطلب خود را از ...

مشاهده پاسخ کامل




1سوال

سلام و خسته نباشید خدمت شما.بنده در اسفند ماه سال قبل(92) برای شخصی کاری انجام دادم و چکی دریافت کردم به تاریخ25 خرداد93.(البته چک توسط شخص دیگری صادر و امضا شده و متعلق به خودش نیست)حال ایشان عنوان کرده شماجنس رو گران حساب کردی ومیگوید پول رو به حساب واریز میکنم ولی جلوی چک رو میبندم تا پاس نشود.متاسفانه در قبال دریافت چک من به ایشان رسید ندادم و مدرکی ندارم که چک رو از این شخص گرفتم.عضو اتحادیه هم نیستم که بتوانم از طریق اتحادیه ثابت کنم که جنس رو به قیمت دادم.البته ایشان هم هیچ مدرکی دال بر گران فروشی ندارد و فقط به خاطر تاخیر در کار قصد اذیت دارد.لطفا راهنمایی بفرمایید برای پاس کردن چک چه کاری باید انجام دهم و اگر به بانک اطلاع دهد که چک سرقت شده هنگام مراجعه به بانک مشکلی برای من پیش نمیآید؟از آنجا که با قوانین چک آشنایی ندارم لطفا تا جای ممکن کامل راهنمایی بفرمایید و مراحل رو برام توضیح بفرمایید.بسیار ممنون

2پاسخ

ظاهرا شما برای یک شخص کار یا خدماتی را انجام داده اید و ان شخص چک شخص دیگری را به شما داده است . شما می توانید به بانک مراجعه کنید و در صورتیکه وجهی در حساب نداشت ان را برگشت زده و از طریق ...

مشاهده پاسخ کامل


1سوال

با سلام احتراما سوالی در مورد نظریه شورای محترم نگهبان در سال 1364 درموضوع غیر شرعی اعلام نمودن تملکات وفق ماده34 سابق قانون ثبت درصورتی که قیمت ملک بیش از طلب طلبکار باشد و ملک تماما اعم ازاینکه کمتر یا بیشتراز طلب باشد به تملک طلبکار دراید غیر شرعی اعلام گردید که متعاقبا در سال 1386ماده 34 سابق قانون ثبت اصلاح و ایین نامه اجرای مفاد اسناد رسمی لازم الاجرا نیز اصلاح گردید سوال حقیر این میباشد که: 1-ایا نظریه شورای محترم مطلق چنین تملکاتی را غیر شرعی اعلام نموده یا اینکه فقط تملکاتی که در انها قیمت ملک تملک شده به طلبکار, بیش از مبلغ طلب باشد؟به عبارتی چنانچه هم اکنون دعوی ابطال عملیات اجرایی که بر اساس ماده34 سابق قانون ثبت ملک کلا به تملک طلبکار درامده مطرح گردد دادگاه در مقام رسیدگی بایستی با استناد به نظریه ان شورای محترم اینگونه تملکات را غیر شرعی و عملیات اجرایی را باطل اعلام نماید یا اینکه بایستی با ارجاع امر به کارشناسی و براورد قیمت واقعی ملک و طلب طلبکار در زمان تملک،  در صورت بیشتر بودن قیمت ملک نسبت به طلب عملیات را باطل اعلام نماید؟. 2-نظریه موصوف شورای نگهبان در سال 1364 برای اولین بار اعلام گردید ولی نهایتا سال1386 ماده34 سابق قانون ثبت اصلاح و تغییر کرد حال سوال این هست که تکلیف عملیاتهای اجرایی که طبق ماده34 سابق قانون ثبت و ایین نامه اجرای مفاد اسناد رسمی لازم الاجرا مصوب1355 انجام میگرفته تا قبل از اصلاح سال1386 ,چه میباشد نظر به اینکه قانون لازم الاجرای کشور که مراجع ثبتی را با تکلیف قانونی روبرو میکرده قانون قدیم بوده لذا تکلیف اینگونه عملیاتهای اجرایی چه میباشد؟ با نهایت تشکر

2پاسخ

دوست محترم به طور کلی قانون عطف به ما سبق نمی گردد مگر اینکه قانون گزار در متن قانونی صراحتا آن را عطف به ما سبق نماید که این استثنا بر اصل است در خصوص نظریات شورای محترم نگهبان در سمینارهای قوه قضاییه و نظرسنجی ها اختلاف نظرات زیادی مشاهده میشود در عمل نظر به اینکه عطف به ما سبق شدن یا نشدن صرفا ...

مشاهده پاسخ کامل





1سوال

باسلام و وقت بخیر پرونده داریم از سال89 تاکنون بلا تکلیف مانده است جریان از این قرار است که یک روز خواهر بنده بین خانواده شوهرش مشکلاتی به وجود می اید چون که پدرش شوهر است ما هیچ گونه دخالتی در این مسائل نمی کنیم تا اینکه یک روز ظهر خواهر بنده برای حل مشکل به منزل شوهر مراجعه می کند ولی دربین راه با فامیل شوهرش درگیرو فردی به نام جمشید که نسبت پسر عمو شوهرش است در جلو عام ان رو سری ان را به زمین می اندازد و بایک سیل محلم خواهرم را به زمین می اندازدو شروع به کتک زدن کرد و وقتی که یمخواهیم از خواهرم دفاع کنم یک پسری بنام امید که از فامیل شوهر خواهرم منو را هم کتک زد زد لذا روز بعد با تشکیل پرونده در دادگاه شهرستان آبادان و با ارجاع خواهرم به پزشک قانونی بعد از سیر چند سال حکم چنین صادر شد دیه 5میلیون ریال جناب وکیل آیا این حق یک خانمی است که یک غریبه به ان توهین شده و در جلوی عام لخت نموده است پس حکم قضات کجاست پس حکم شرعت و دفاع از زن کجاتس لطفا مرا راهنمایی کنید منتظر پاسخ شما هستم

2پاسخ

...

مشاهده پاسخ کامل