+سوال حقوقی خود را مطرح نمایید


حمید رضا کاکاوند وکیل پایه یک دادگستری و مشاوره حقوقی با 18 سال سابقه وکالت و ده سال انجام امور تخصصی وکالت بانک صادرات و متخصص در دعاوی مربوط به امور بانکی و موسسات مالی و اعتباری

جهت مشاوره تلفنی با وکیل با شماره 09121818871 در تماس باشید.

سوال حقوقی خود را مطرح نمایید


1سوال

مشاوره در خصوص اراضی

2پاسخ

پاسخ داده شده ساعت 13 ...

مشاهده پاسخ کامل

  • برچسب ها:


1سوال

سلام.تعداد 600 سکه تمام بهار و یک سفر حج مهریه منه.12 ساله ازدواج کردم.2 فرزند دارم.همسرم پزشک عمومی است.تقاضای مهریه کردم.محکوم به پرداخت شد.دادخواست اعسار داد.4 نفر شاهد که در روز دادگاه(شورای حل اختلاف شهید باهنر) یکی از آنها حاضر نشد.اعسار رد شد.تحت این عنوان که صرفنظر از رابطه خادم و مخدومی شهود اطلاع کافی از درآمد و دارایی همسرم ندارند . 20 روز فرصت اعتراض داشت.به جای اعتراض از اول دوباره دادخواست اعسار داد.یعنی به فاصله کمتر از 2 ماه.اینبار هم 4 شاهد معرفی کرد.که یکی حاضر نشد.2 تا هم همان شهود قبلی بودند.یعنی کلا 3 شاهد که هر سه از یکی از محلهای کار همسرم هستند چون ایشان چندین جا کار می کنند.ضمنا در شهادت شهود میزان درآمد همسرم ماهی 5/3 تا 4 میلیون اعلام شده که البته بیشتر هم هست.اینبار همان قاضی در همان شعبه حکم دادند که شهود اعترافی مبنی بر دارایی و اموال این آقا ننموده اند و ایشان محکوم شده که 15 عدد سکه قسط اول و بقیه هر دو ماه یک سکه پرداخت نماید!!لطفا مرا راهنمایی کنید چه کنم؟آیا امیدی به اینکه این حکم تغییر کند هست؟توصیه شما چیست؟ممنونم.

2پاسخ

تنها راهی که دراینخصوص برای شما وجود دارد این است که در صورتی که هنوز مهلت برای تجدید نظر خواهی دارید از دادنامه ی مذکور به استناد ...

مشاهده پاسخ کامل



1سوال

مشاوره مهریه

2پاسخ

پاسخ داده شده ساعت 16 ...

مشاهده پاسخ کامل

  • برچسب ها:

1سوال

مشاوره مهریه

2پاسخ

پاسخ داده شده ساعت 18:30 ...

مشاهده پاسخ کامل

  • برچسب ها:


1سوال

با سلام و خسته نباشید بنده مدتی پیش یک زمین کشاورزی به مساحت2.5هکتار را به مبلغ45 میلیون تومان خریداری نمودم و تا کنون مبلغ 35 میلیون ان را طبق تعهدم پرداخت کردم اما 10 میلیون باقی مانده که قرار بود در اول دی ماه پرداخت شود را به دلیل مشکلات سند زمین پرداخت ننمودم و گفته ام بعد از رفع این مشکل پرداخت میکنم و با توجه به اینکه در مورد سند در قولنامه چیزی ذکر نکردیم و آن هم به دلیل این بود که فروشنده که از اقوام می باشد گفت کارهای سند انجام شده و شما باید ادامه مسیر را بروید ما قبول کردیم ولی حالا میگوید من گفتم بدون سند زمین را میدهم و میخواهد بابت مابقی پول شکایت کند آیا میتواند چنین کاری کند ؟ حال اگر به ما سند نداد من چه کاری می توانم بکنم . حرف او مورد قبول است و ما باید مابقی پول را بپردازیم؟

2پاسخ

به هر حال شما باید پول را پرداخت کنید در خصوص سند هم چه نوشته باشد چه نباشد فروشنده مکلف است .اگر در قرارداد چیزی ...

مشاهده پاسخ کامل



1سوال

با سلام و احترام متاسفانه همسرم به دلایل واهی منزل را ترک کرده و مهریه 460 سکه ای خو را در دادگاه تهران به اجرا گذاشته است و حکم قطعی آمده است(شعبه 285 باهنر-قاضی گنجی).بنده دانشجو هستم و فقط به صورت پاره وقت با درآمدی حدود دویست هزار تومان ماهانه مشغول به کارم. بعد از ازدواج پدرم حدود 35میلیون پول به بنده داد و گفت این پول را به صورت قرض می دهم تا در بانک سپرده گذاری کرده و سودش کمک خرجی برایت باشد. بعد از این اتفاق و قبل از دادخواست مهریه همسرم بنده سپرده را از بانک گرفتم و پول را به پدرم پس دادم و مقداری را نیز انتقال دادم(قبل از دادخواست همسرم).پدرم یک فرد بازنشسته با هفت بچه می باشد. اینقدر فکرم مشغول شده که دیگه نمی تونم درس بخونم لطفا با جواب به این سوال کمکم کنید. با توجه به اینکه هیچ منبع درآمد و سرمایه دیگری ندارم و با توجه به بخشنامه جدید درباره ماده2 آیا قاضی حکم جلب بنده را صادر می کند؟ آیا دادخواست اعسار بدهم یا نیازی نیست؟به نظرشما اگر اعسار ندهم قاضی حکم جلب صادر می کند؟؟؟؟؟ در صورتی که اعسار بدهم به نظر شما با توجه به وضعیت بنده دادگاه چقدر پیش قسط و چه میزان قسط بندی می کند؟؟ آیا اون سپرده ای که داشته ام و الان از بانک گرفته ام دلیلی بر تمکن مالی من حساب می شود در صورتی که قرض بوده است.

2پاسخ

با سلام و توجها به حکم قطعی دادگاه مبنی بر پرداخت مهریه در صورتیکه توان پرداخت ندارید حتما ...

مشاهده پاسخ کامل


1سوال

مشاوره در خصوص شرکت و سهام شرکت

2پاسخ

پاسخ داده شده ساعت 12:45 ...

مشاهده پاسخ کامل

  • برچسب ها:


1سوال

دعاوی کار و کارگر

2پاسخ

به دفتر آقای بشیری مراجعه کردند با آقای وکیل مسیح شعبانی از همکاران آقای بشیری صحبت کردند 09122170576 شماره آقای مسیح شعبانی است ...

مشاهده پاسخ کامل


1سوال

روابط موجر و مستاجر

2پاسخ

پاسخ داده شده ساعت 17 ...

مشاهده پاسخ کامل

  • برچسب ها:

1سوال

با عرض سلام احتراما بعرض میرساند زمین کشاورزی به مساحت 25 هکتار از سال 88 با مسکن شهرسازی مورد اختلاف است.سوابق آن در اداره ثبت نشان میدهد که زمین فوق در داخل پلاک ثبتی است که اداره دارایی در سال 1335 از اداره ثبت تقاضای تحدید حدود نموده ولی به دلیل اعتراض شهرداری وقت و متصرفین آن مورد اعتراض واقع شد و به دلیل اختلاف تحدید حدود نشد. در سال 1366 امور اراضی استان بنا به درخواست پدر اینجانب در محل زمین حاضر و صورت جلسه مبنی بر صدق تصرفات از سال 1330و وجود چاه مجاز کشاورزی، حدود اربعه مشخص به مساحت 25 هکتار، گواهی سال 1349 اصلاحات اراضی،قبوض بهره مالکانه 1340 و شهادت شوری و امام جمعه وقت و غیره اراضی مصوف را احیا و ریشه کنی نموده است را تایید وبرای تعین تکلیف به سازمان امور اراضی کشور فرستاد که آقای جعفر ساعدی مسئول وقت گفت متصرف، زارع صاحب نسق است و مورد از موارد باقی مانده اصلاحات اراضی است و سند باید به کشاورزی و سپس به متصرف داده شود. زمان انجام اقدامات سند اداره ثبت شهرستان زیر بار نرفت چرا که با ارتباطی با شهرداری محل داشت و نامه شهرداری که شاید پلاک فوق در محدوده شهر قرار گیرد(در آینده) و طبق مکاتبات تا سال 1386 جواب نداد که در محدوده شهر هست یا نه. لذا سند صادر نگردید. سازمان مسکن و شهر سازی در لایحه خود نوشت پلاک فوق را به ساحت 109 هکتار که زمین ما هم به مساحت 25 هکتار در دل آن است بر اساس بند (و) از ماده 5 اساسنامه ملی زمین و مسکن و محدوده شهر و اراضی مستحدثه ساحلی (انفال) در سال 88 از امور اراضی تحویل گرفته و سند را بنام مسکن و شهر سازی زده است و براساس تبصره یک ماده 3 قانون مستحدثه ساحلی هیچگونه حقی برای ما قائل نیست. حال باتوجه به مسائل فوق و مدارک غیر قابل انکار که تصرفات و احیا زمین را حداقل از سال 1330 مقامات کشاورزی ، امام جمعه ، شوری شهر و شوری کشاورزی سابق و... تائید دارند (مستند). ایا دیوان عدالت حقی برای ما قائل میشود و چگونه؟ از راهنمایی و یا فرصت مشاوره کمال تشکر را دارم.

2پاسخ

پاسخ داده شده در ساعت 14 ...

مشاهده پاسخ کامل



1سوال

با سلام و خسته نباشید شخصی به مادره من در تاریخ 10/6/1390 وکالت بلاعزل داده است نسبت به فروش یا اجاره یا اقدام به صدور سند بنام خودش که مادرم باشد و این وکالت در ازای دادن وکالت از طرف مادرم به این آقا نسبت به صدور سند بنام خودش یعنی آنکه هر دو طرف به هم وکالت بلاعزل داده اند و این آقا از وکالت خودش استفاده کرد و منزل ما را فروخت ولی مادرم به دلیل پشیمانی از خرید خانه ایی که این اقا به مادرم وکالت داده بود پشیمان شد که این پشیمانی هم نه در قولنامه و نه در هیچ کجایه دیگر ثبت نشده است و این آقا دو واحد از منزل مسکونیه خودش را به مادرم داد و تعهد داد که در تاریخ 1/9/1391 وامهای آن را تصفیه کند ولی تا حالا نتوانسته و اکنون هم در زندان است و بانک نیز در حال صدور اجرائیه نسیت به این دو واحد می باشد و ما هم نمی توانیم هیچ کاری نسبت به این دو واحد بکنیم چون بدهی بانک 250 میلیون است و این دو واحد 300 میلیون می ارزد و همچنین باید بگویم که آن وکالتی که به مادر من داده است نه در آن مدت اعتباری تعیین کرده است و نه می توانسته مادر من را عزل کند و من حتی از دفترخانه ایی که آن وکالت را تنظیم کرده است پرسیده ام که آن دفتر خانه هم گفت که فسخ نشده و با توجه به اینکه این اقا حق فروش آن ملک را نداشته ولی آن ملک را فرخته و در حال حاضر خریدار آن در حال سکونت در آن هستند آیا مادر من می تواند نسبت به آن ملک اقامه دعوی کند با توجه به اینکه برایه خریدار سند رسمی صادر شده است چون وکالت مادر من قبل از فروش آن ملک به کسی دیگر بوده است. آیا وکالت بلاعزل اگر در متن آن مدت تعیین نشده باشد به صورت قانونی 6 ماه اعتبار دارد یا می توان هر وقت که وکیل خواست آز آن استفاده کردو دیگر آنکه مادر من میتواند درخواست ابطال سند شخص خریدار را از دادگاه بخواهد

2پاسخ

در صورتیکه وی ابتدا ملک موصوف را به مادر شما و سپس به شخص ثالثی فروخته باشد وشما بتوانید این امر را در دادگاه اثبات کنید ...

مشاهده پاسخ کامل


1سوال

مشاوره در خصوص شرکت با مسئولیت محدود و جدا شدن شرکا

2پاسخ

پاسخ داده شد ساعت 11 صبح روز 30 دی ...

مشاهده پاسخ کامل

  • برچسب ها:

1سوال

یکی ازاشنایان پولی رابه حساب من ریخته بودتا یک کاراقتصادی باهم وبه توسط فرد دیگری انجام دهیم ولی متاسفانه ان فرد کلاهبرداربودومن ودیگران ازاوشکایت کرده ایم وپرونده ما دردادگاه درحال بررسی میباشد ولی حالا این اشنای ما میخواهدبرای رسیدن به پولش ازمن شکایت کند چراکه میگویدما پولمان رابه واسطه تو به این شخص دادیم وگرنه اصلا اورانمی شناختیم وتنها مدرکی که ازمن دارد فیشهای بانکی است که به حساب من پول ریخته ایا با داشتن این فیشها میتواند پولش راازمن بگیرد واگربجزاین فیشها شاهدبیاوردکه این پول رابمن داده حتی اگر پولش راشخص دیگری غیرازمن برده باشدومن هم شاهدداشته باشم که پولش را من نخورده ام ایا باز هم من محکوم میشوم یا با قسم خوردن دردادگاه تبرئه میشوم ویا اصلا ارائه فیش بانکی برای دادگاه ملاک نیست

2پاسخ

اصول حکم می کند که ایشان پولش را به شما دتده و بنابراین می تواند از شما مطالبه و نه شکایت کند.(این موضوع ارتباطی به خوردن پول پیدا نمی کندو چه پول باشد په نباشد یا حتی آتش گرفته باشد یا مورد سرقت قرار گرفته باشد شما کماکان مقروض هستید!) یعنی دادخواست می دهد ...

مشاهده پاسخ کامل