جهت مشاوره تلفنی با وکیل با شماره 09136888863 در تماس باشید.

+سوال حقوقی خود را مطرح نمایید


سوال حقوقی خود را مطرح نمایید




1سوال

با سلام. بنده و شریکم با عقد یک سند رسمی مشارکت مدنی ساخت با مالک یک زمین پس از انتقال 4 دانگ زمین توسط مالک اولیه به ما (نفری دو دانگ) از سال 87 اقدام به ساخت مجموعه آپارتمان کردیم ، در سال 89 دو دانگ ملک توسط همسر شریک بنده ( مهریه ) بازداشت شد حالیه ما دارای قرارداد متمم مشارکت محضری (رسمی) ثانوی به سال 88 میباشیم که در آن سهم شریک من فقط یک واحد آپارتمان تعریف شده ، با توجه به این قرارداد آیا واحد ایشان ( فقط همین دارایی را دارند) جز مستثنیات دین میباشند ؟ و چون ما سایر واحد ها را فروخته ایم( تاریخ پیش فروش بعد از تاریخ بازداشت است ) آیا از دو دانگ فروخته شده به خریداران و 2 دانگ مربوط به مشارکت دهنده رفع بازداشت صورت میگیرد یا معاملات فسخ میشود ؟ بذل توجه شما موجب امتنان است

2پاسخ

احتراما به استحضار می رساند در پاسخ به سوالات شما باید عرض کنم که: اولاً اگر قرارداد الحاقی شما به موجب سند رسمی و تواریخ ارائه شده نیز بر همین ...

مشاهده پاسخ کامل


1سوال

با سلام خسته نباشید.پرونده مربوطبه جعل چک و کلاهبرداری است که حکم دادگاه یک سال حبس و پرداخت 25000000 ریال است.ایا میشود این مدت این یک سال حبس را پا پرداخت جزایی خرید؟

2پاسخ

با توجه به اینکه حکم صادره در چه مرحله ای است جواب آن متفاوت است خواهشمند است نسبت به ارسال دادنامه صادره واینکه در چه مرحله ای است ...

مشاهده پاسخ کامل


1سوال

با سلام اینجانب در سال 1389اقدام به خریداری نمودن ملک با کاربری صنعتی از یک شخص حقیقی نمودم که پس از اخذاستعلام های لازم ازجمله استعلام ازثبت،دارائی،بیمه و...سند ملک بنام ابنجانب انتقال یافت.حال پس از گذشت یک سال اقدم به فروش ملک نمودم.پس از تنظیم مبایعه نامه با خریدار و دریافت نیمی از ثمن معامله خریدار باکپی سند مالکیت به اداره ثبت مراجعه و پس از اخذکپی از پرونده ثبتی ملک مشخص گردیده ملک مزبور در سال 1359با حکم دادگاه انقلاب به نخست وزیری آن زمان منتقل و پس از پس از آن نخست وزیری اقدام به انتقال ملک به کمیته امداد و و دانشگاه آزاد اسلامی نموده اند ودر نهایت در سال 1383 ملک مذکور به شخصی که اینجانب را از او خریداری نموده ام منتقل گشته است . در ضمن در ستون نقل و انتقالات،انتقالات از دانشگاه آزادبه بعد ثبت گردیده است و سوابق نقل و انتقالات قبلی درج نگردیده است و در متن سند انتقال سند با استناد به ماده 22 صورت گرفته است. حال با توجه به مشخص شدن وضیعت ملک خریدار اینجانب قصد فسخ مبایعه نامه را دارد. سوالات: 1-با توجه به اینکه سند با استناد ماده 22 قانون تنظیم و ثبت گردیده است آیا ملک مذکور مستحق للغیر می باشد یا خیر؟ 2-در صورتیکه ملک مستحق للغیر باشد و با توجه به اینکه اینجانب از سابقه ملک اطلاعی نداشته ام امکان مراجعه قبلی را دارم؟ 3-در صورت مراجعه به مالک قبلی و در خواست فسخ معامله و با توجه به افزایش قیمت ملک نسبت به زمان خریداری شده توسط اینجانب ،آیا امکان مطالبه ارزش روز ملک از سمت اینجانب وجود دارد؟

2پاسخ

1-در آغاز همانطور که حضرت عالی استحضار دارید ،مطابق ماده 22 قانون ثبت :«همین که ملکی مطابق قانون در دفتر املاک به ثبت رسید دولت فقط کسی را که ملک به اسم او ثبت شده و یا ...

مشاهده پاسخ کامل


1سوال

با سلام احتراما اینجانب مدیرعامل یک شرکت سهامی خاص می باشم این شرکت دارای دو ملک مجاور یکی با پلاک ثبتی 31 و دیگری با پلاک ثبتی 32 می باشد در سال 84 ودر زمان هیئت مدیره قبلی شرکت , ملک شماره 32 را طی قولنامه عادی به شخص (الف ) فروختند درهمین حین شخص (ب) با ارائه قولنامه عادی با تاریخ مقدم تر از قولنامه شخص (الف) به دادسرا علیه مدیران وقت شرکت اقامه دعوی کیفری کلاهبرداری وفروش مال غیر نمود وچنین عنوان کرد که مدیران همان ملکی را که قبلا به او فروخته اند مجددا به شخص (الف) فروخته اند - مدیران وقت شرکت در مقام دفاع در اوراق بازجویی خودعنوان کردند که اولا در مبایعه نامه استنادی (ب) عدد 31 به 32 جعل شده است ثانیا امضاهای متسب به خود را منکر شدند وگفتند که ما چنین قولنامه ای را امضا نکرده ایم (بعبارتی امضاهای ذیل قولنامه استنادی (ب) جعلی است که پس از آن دادسرا موضوع را به کارشناس خط ارجاع دادکه قرار کارشناسی بررسی این بود که آیا عدد 31 به 32 جعل شده یا خیر و در مورد امضا ها قرار کارشناسی صادر نکرد که کارشناس مربوطه پس از بررسی اعلام نمود که در قولنامه عدد 31 به 32 جعل شده است که بنابر نظر کارشناس که جعلی بودن شماره پلاک را تایید کرده بوددادسرا شکایت (ب) را رد وقرار منع تعقیب مدیران وقت را صادر نمود هم اکنون شخص (ب) بعد از گذشت 6 سال از موضوع فوق دادخواست حقوقی به طرفیت این شرکت مطرح نموده و خواهان الزام به انتقال ملک شماره 31 به خود شده است وچنین استدلال نموده که چون در دادسرا ودر پرونده کیفری چنین ثابت شده که عدد صحیح ملک در قولنامه 31 بوده پس ایشان ملک 31 را به من فروخته اند و خواسته دعوی ایشان الزام به انتقال ملک شماره 31 می باشد با توجه به موارد فوق خواهشمند است راهنمایی بفرمایید که در دعوی حقوقی مطرح شده چگونه دفاع نمایم آیا با یستی در دادگاه ادعای جعلی بودن امضای مدیران قبلی را نمود یا انکاروتردید نسبت به امضاها؟ ضمنا دردفاتر مالی شرکت هیچگونه آثاری از ثمن قولنامه فوق وفروش ملک 31 وجود ندارد؟ با تشکر

2پاسخ

باسلام و احترام . پاسخ در مذاکره تلفنی بیان گردید در تاریخ 07/08/90 ...

مشاهده پاسخ کامل


1سوال

قبلا سوال زیر رو یه نفر پرسیده بود سوال : آیا راننده مسبب حادثه حق دریافت دیه از شرکت بیمه به عنوان یکی از اولیا دم متوفی دارد یا خیر پاسخ : راننده مسبب حادثه به عنوان اولیای دم متوفا حق دریافت دیه دارد ولی بطور مستقیم و بر اساس تبصره 6 ماده 1 قانونی اصلاح بیمه اجباری راننده مسبب حادثه شخص ثالث محسوب نمی شود تا سبب حادثه، دیه دریافت نماید. من این 30 بند رو کاملا خوندم و تبصره 6 ماده 1 که راننده شخص ثالث محسوب نمی شود ، حال در تصادف ما که منجر به دو فوتی و دو مصدومیت شده یکی از فوتی ها فرزند راننده مسبب حادثه است و مادر ش نیز زنده می باشد و بیمه حین صدور چک فقط سهم مادر را می دهد و سهم پدر یعنی دو سوم بدلیل مسبب بودن پرداخت نمی شود و بهانه آنها همین تبصره 6 ماده یک می باشد در حالی که من ربطی بین این دو موضوع ندیدم حال با توجه به پاسختان به نفر قبلی خواهشمندم بنده را شفاف تر مطلع گردانید تا اگر حقی است پایمال نشود و اگر این کار بیمه قانونی است باز هم لطفا یه منبعی معرفی نمایید تا من نیز ببینم در ضمن من این سوال رو از چند قاضی شهر خودمون هم پرسیدم گفتند چنین چیزی وجود ندارد و حالا از شما هم خواهشمندم با توجه به اینکه من فردا یعنی 28 ام دادگاه دارم و بیمه هم خیلی مطمئن هست تا حد کفایت منو راهنمایی کنید تا بتونم پیروز بشم در ضمن قاضی اجرای احکام اینو دید ولی حرفی و نظری نداد و اگه من فردا موفق نشم شما تا چه حد مطمئینید بتونید منو تو دادگاه کمک کنید با تشکر فراوان در ضمن اگر این نکته هم مهم باشد یادآور می شوم بیمه ما بیمه شخص ثالث حداکثری بوده است

2پاسخ

باسلام و احترام . پاسخ شما مشروحاً در مذاکره تلفنی بیان گردید ...

مشاهده پاسخ کامل






1سوال

سلام، وقت بخیر.برای یکی از دوستان بنده مشکل ملکی ایجاد شده است خواهشمندم راهنمایی بفرمایید: پدر ایشان سال 1345 یک ملک مسکونی را از فردی خریداری نموده است و به دلیل خویشاوندی و اعتماد ، مالک سند را به نام نزده است در حالی که تمام مبلغ ملک را دریافت کرده بوده. یک قولنامه نوشته شده که آنهم اکنون مفقود گردیده است و تنها یک کپی از سند ملک که به نام فروشنده است موجود می باشد. پدر دوست بنده فوت کرده و خانواده او در این 45 سال در آن ملک سکونت داشته اند که به خاطر نداشتن سند همواره با مشکل روبرو بوده اند. در این مدت تمامی قبوض و عوارض شهرداری و آب و برق پرداخت شده و یک خط تلفن به نام این خانواده است . در طول این سالها مالک اول ( فروشنده ) دیگر مراجعه نکرده است .اکنون بفرمایید چگونه می توانند نسبت به دریافت سند این ملک اقدام کنند و مالکیت بحق خود را اثبات نمایند. پیشاپیش از پاسخگویی و کمک شما سپاسگزارم.

2پاسخ

در خصوص سوال شما باید به عرض برسانم که موضوع بسیار پیچیده است. چرا که شما مدعی مالکیت بر ملکی هستند که هیچ گونه دلیلی مثبته مالکیتی نسبت به آن ندارید و حتی ...

مشاهده پاسخ کامل


1سوال

باسلام . پیروسوال قبلی فروشنده یکباب منزل مسکونی به اینجانب درقبال دریافت کل ثمن پس ازاینکه منزل را تسلیم وبه تصرف بنده درامد .بادریافت اظهارنامه رسمی ازطرف بنده مبنی برانتقال سندرسمی منزل فروخته شده به بنده . ایشان با فروشنده قبلی منزل که باهم قرابت سببی نزدیک دارند . به راهنمایی ( یک وکیل که فعلا درحالت تعلیق ازکار میباشد ) و نام نمیبرم . یک قرارداد معاوضه صوری باقید خیار شرط ( شرطی که علی الااطلاق نامبردگان را درفعل حرام رخصت دهد ) وخلافا تاریخ صدر قرارداد را مقدم برمبایعه نامه بنده جهت تاثیر درعمل حقوقی قید میکنند . و باهدف حیله وتقلب به قانون در جهت ابطال مبایعه نامه بنده اقامه دعوی که دادگاه بدوی حکم به صوری بودن قراردادمذکور میدهد . ولی دادگاه تجدیدنظر به خاطر وابستگی فامیلی با وکیل مذکور پرونده را 20 روزه بدون رسیدگی قضایی به استناد شرط بی مدت درقرارداد و بانادیده گرفتن قواعد فقهی لاضرر وغیرو رای بدوی را نقض وحکم به ابطال قراردادمعاوضه ونهایتا مبایعه نامه بنده که هیچ نقش واطلاعی ازمعاوضه نداشته ام صاد مینماید . حال فروشندگان جهت اکل مال بالباطل وبه استناد رای تجدیدنظر مبیع را که درتصرف بنده میباشد وهیچگونه بدهکاری ندارم مطالبه نموده اند . واکنون (1 ) بنده علیه شهود قرارداد که دردادگاه بدوی شهادت کذب دادند رای شهادت کذب انهارا گرفته ام . ( 2 ) یکفقره چک در متن قرارداد مذکور باشماره ومبلغ قید وبین معاوضین رد و بدل شده که با استعلام از بانک چک مندرج درمتن قرارداد درتایخ تنظیم وجود نداشته وطبق استعلام یکماه بعداز تاریخ مبایعه نامه بنده بانک تحویل صاحب حساب نموده وبامبلغ بسیار فاحش نسبت به مبلغ مقید در قراردا د دوسال بعد ازبانک وصول شده که موضوع حکایت از جعلی بودن تاریخ صدر معاوضه نامه دارد ( مستند رای تجدیدنظر ) که مدارک فوق به دادگاهی که مبیع را خواسته اند ارایه شده .اکنون میتوانم علیه متعاقدین قراردادصوری دادخواست حیله وتقلب به قانون وسوء استفاده ازحق قراردادی با تامین خواسته ( ملک خریداری شده ) به همین دادگاه ارایه دهم ؟ لطفا راهنمایی نظر ودستور سرکارخانم دراین موضوع سرمشق خواهد بود . باتشکرفراوان

2پاسخ

‌با سلام شما می توانید به استناد مواد قانونی که عینا ذیل مطالب خود ذکر می نمایم و مدارکی که ذکر نمودید شکایت کلاهبرداری و تبانی برای بردن مال غیر مطرح ...

مشاهده پاسخ کامل



1سوال

با سلام اینجانب منزلی راطبق مبایعه نامه با دادن کل ثمن خریداری وفروشنده قبلی منزل نیز حضورداشت وذیل مبایعه نامه بنده را امضاء نمود پس ازتحویل منزل بدلیل تعلل درانتقال سند رسمی بنده اظهار نامه ای ارسال واز فروشنده مطالبه انتقال سند نمودم . فروشندگان که باهم قرابت سببی نزدیک دارند. فروشندگان بانیت سوء وتضییع حقوق بنده برای تملک عین فروخته شده وفرار ازادای دین ضمن تبانی ومانورمتقلبانه وبا حیله وتقلب به قانون اقدام به تنظیم قراردادمعاوضه باشرط بی مدت وجعلی قراردادن تاریخ صدر ( مقدم برمبایعه نامه بنده ) نموده اند .شرطی که علی اطلاق درامر حرام به انها رخصت دهد .لذا به استناد معاوضه نامه اقامه دعوی نمودند که دادگاه بدوی ضمن رد دعوی فروشندگان حکم به صوری بودن قرارداد صادرنمود . ولی دادگاه تجدیدنظر رای بدوی رانقض وضمن ابطال قرارداد معاوضه معامله قانونی بنده رانیز ابطال نمود( 10 روزه ) سپس فروشندگان به استناد رای تجدیدنظر خواهان استرداد مبیع شده اند وبنده را بعنوان ثالث جلب دادرسی نموده ودادگاه اخیر بامدارک مکشوفه جدید که با لایحه ارایه نموده ام ( دادنامه شهادت کذب شهود قراردادمعاوضه و استعلام بانک ) که شماره چکی که درقرارداد بین متعاقدین رد وبدل شده دران تاریخ بانک تحویل صاحب حساب نداده بوده وبه موجب استعلام بانک چک مقید درقراردادرا بعداز تاریخ معامله اینجانب ازبانک تحویل گرفته اند . چند نوبت وقت احتیاطی داده حال بنده میتوانم دراین دادگاه دادخواست حیله وتقلب به قانون باقراردادصوری وتامین دلیل ( موضوع منزل خریداری شده ) وجعل درتاریخ تنظیم معاوضه نامه را ارایه دهم . لطفا راهنمایی بفرمایید .درغیر اینصورت چه اقدامی میتوانم انجام دهم ؟ تازمان اعاده دادرسی . باکمال تشکر

2پاسخ

لطفا در یک متن تکمیلی توضیح دهید که دادگاه تجدیدنظر به چه استنادی حکم به ابطال قرارداد شما و قرارداد ...

مشاهده پاسخ کامل




1سوال

ارسال فکس به دفتر وکالت آن لاین در خصوص مشکل با شهرداری

2پاسخ

پاسخ داده شده در ساعت 13 از طریق تلفن ...

مشاهده پاسخ کامل