+سوال حقوقی خود را مطرح نمایید


حمید رضا کاکاوند وکیل پایه یک دادگستری و مشاوره حقوقی با 18 سال سابقه وکالت و ده سال انجام امور تخصصی وکالت بانک صادرات و متخصص در دعاوی مربوط به امور بانکی و موسسات مالی و اعتباری

جهت مشاوره تلفنی با وکیل با شماره 09122171024 در تماس باشید.

سوال حقوقی خود را مطرح نمایید

1سوال

سلام وقت بخیر من قراردادی سازمان بهزیستی هستم با سابقه 17 سال و امسال رای از دیوان عدالت گرفتم برای پیمانی شدن.سوال من اینه چون در سال 93 معاون حوزه ما که متاهل بودن از من خواستگاری کردن و این مسئله باعث ایجاد حرف و حدیث زیاد شد که من معترض شدم به ایشون و خواستم ازشون شکایت کنم که گفتن قصدشون خیر بوده و دیگران حرف دراوردن و من از چندتا از همکارانم که باعث حرف شده بودن بوسیله یه وکیل اظهارنامه فرستادم اداره در همین حد که قضیه جمع شد و حتی حراست یا گزینش هم منو نخواستن و بعد از این ماجرا تا الان با من دوبارهم قرارداد بسته شده یعنی طبق یکی از بندهای قرارداد طبق تائید گزینش قرارداد بسته میشه و تا الان این اتفاق افتاده. پارسال من ازدواج کردم و بدلیل همین حرف و حدیثها از همسرم جدا شدم.سوال من اینه که الان که مراحل گزینش قرار هست انجام بشه آیا بخاطر مسائلی که سال 93 بوده میتونه گزینش رد صلاحیت کنه یا به هر نحوی مانع پیمانی و اخراج و این مسائل بشه و اینکه اگر حرف این موضوع پیش اومد و اون آقا زدن زیر همه کاراشون چی ؟ و اینکه کلا به غیر از پیمانی شدن این مسئله چون مال دوسال قبله میتونه باعث اخراج و اینطور چیزا بشه با توجه به سابقه کارم.چون از اون مسئله 2سال گذشته .خواهش میکنم راهنمایی کنید

2پاسخ

باسلام مطابق اظهارات جنابعالی به نظر می رسد مورد شما مشمول موارد ذکر شده در بند 4 ماده 2 قانون گزینش ( اشتهار به فساد اخلاقی و تجاهر به فسق ) و سایر بندهای ماده مذکور که ضوابط عمومی گزینش اخلاقی، اعتقادی و سیاسی را بیان نموده است نمی باشد. لکن در صورتی هم که بر خلاف این ماده شما را در گزینش رد نمودند به استناد ماده 14 قانون گزینش مذکور، می توانید در دو مرحله حداکثر تا دو ماه از تاریخ دریافت حکم به آن اعتراض نمایید. موفق باشید. ...

مشاهده پاسخ کامل



1سوال

ملک

2پاسخ

...

مشاهده پاسخ کامل

  • برچسب ها:

1سوال

مهریه

2پاسخ

...

مشاهده پاسخ کامل

  • برچسب ها:

1سوال

سلام - پدرم بیست سال پیش یک قطعه زمین 250 متری بعنوان هدیه عروسی از شخص در بنگاه معاملاتی با قولنامه برایم خرید و پول آن را در بنگاه به فروشنده نقدا پرداخت نمود . من فقط قولنامه را امضا کرد م،زمین را حصار کشی کرده و تا حالابه همان صورت مانده بود، اوایل سال 95 زمین را با قولنامه به شخص دیگری فروختم بعداز دو ما شخص خریدار اقدام به اخذ سند رسمی میکند و متوجه می شود که مالک اولیه اقدام به اخذ سند نموده کارهای اداری را انجام داده ولی سند را اخذ ننموده سند آماده تحویل می باشد (قبل از فروش زمین با قولنامه به من )، با مراجعه به من نزد وراث مالک اصلی رفتم که بعضی از وراث حاضر به دادن نشده اند که مجبور به طرح دادخواست الزام به تنظیم سند رسمی از طرف خریدار به خواندگی من و وراث نمود.که در جلسه اول وکیل وراث ادعای جعل امضاء پدرشان نموداند که علیرغم آوردن نسخه ثانی صاحب بنگاه معاملاتی وتائیدآن ،کارشناسان خط و امضاء ، امضاء مورث را تائید ننموداند حالا تکلیف من چیست ؟ چه حکمی برای من صادر می شود ؟باتوجه به اینکه من ملک را با قولنامه به خریدار فروخته ام و هیچ اطلاعی از داشتن سند نداشته ام و نزدیک به بیست سال است که زمین در تصرف اینجانب می بود و همسایگان مجاور ملک نیز استشاهد تنظیمی را نیز امضاء نموده و در دادگاه شهادت داده اند. ممنون میشم اینجانب را راهنمایی فرماید در صورت امکان جواب را به ایمیلم ارسا ل فرماید با تشکر

2پاسخ

با سلام اولا باید در دادگاه صحبت از فروش نکنید چون در این صورت دعوی فعلی شما رد می شود. ...

مشاهده پاسخ کامل



1سوال

پول

2پاسخ

...

مشاهده پاسخ کامل

  • برچسب ها:

  • برچسب ها:


1سوال

دعوا

2پاسخ

...

مشاهده پاسخ کامل

  • برچسب ها:

  • برچسب ها:

1سوال

با عرض سلام خدمت وکلای محترم اینجانب در قبال فروش کالا چکی را از شخصی دریافت نموده که در موعد مقرر یعنی در تیر ماه سال 1394 چک فاقد موجودی بوده لذا به روز برگشت زده و تمامی مراحل ثبت شکایت و قانونی را انجام دادم تا اینکه موفق به اخذ حکم جلب سیار فرد مورد نظر شدم و با توجه به اینکه شکایت در دادگستری زنجان انجام شده و متهم(بدهکار) به علت اینکه دارای چکهای برگشتی فراوانی بود به طور دائم در حال تغییر محل سکونت و اشتغال خود بود که با تحقیقات فراوان موفق به جلب و دستگیری متهم در شهر رشت طی نامه نیابتی از سوی دادگستری زنجان شدم. متهم بعد از جلب توسط نیروی انتظامی و 2 روز بازداشتی به دادگستری رشت منتقل شده ، از طرفی طبق متن نامه ارسالی از دادگستری زنجان متهم پس از دستگیری یا میبایستی وجه بدهکاری را پرداخت نموده و یا میبایستی به دادگستری زنجان منتقل میشد، باتوجه به اینکه 2 تن از دوستان و آشنایان همراه اینجانب در دادگستری بودند و یک نفر از دوستان متهم نیز به محض اطلاع از جلب وی در دادگستری حاضر شده بود .متهم به همراه دوستش با تهدید و زور و ارعاب اذعان نمودند که تنها در صورتی وجه را به صورت نصف نقد و نصف طی یک فقره چک پرداخت خواهد کرد که اینجانب به صورت کامل و با زور و اجبار از سوی متهم رضایت کامل دهم،لذا اینجانب رضایت دادم.متهم بعد از رضایت اینجانب ما را با فریب و با وعده پرداخت بدهکاری خود به همراه یک مامور کلانتری برای ایجاد اعتماد به خانه خود کشانده به محض ورودمان به درب منزل شخصی مامور را به محل کار و پستش برگرداند.به محض ورود ما به منزل، متهم به همراه دوستش ما را مورد بازجویی و ارعاب و تهدید قرار داده است و قصد داشت اصل چک برگشتی را از ما گرفته و پاره نماید اما موفق به انجام این کار نشد. و ما محل را ترک نمودیم. و بعد از یک ماه تماس تلفنی با دادگستری رشت اعلام کردند که شما وجه خود را دریافت نموده اید این در حالیست که اینجانب هیچ وجهی از متهم دریافت نکرده ام .با توجه با توضیحات فوق تکلیف چیست؟ آیا میتوان مجددا برای فرد مذکور حکم جلب صادر نمود؟ چگونه میتوانم حق خود را مطالبه نمایم؟ اگر توضیحات دیگری لازم است بفرمایید. (توضیح اینکه متهم نیم عشر دولتی به حساب دولت واریز کرده است)

2پاسخ

باسلام احتمالا همانطور که خود جنابعالی می فرمایید در پرونده ی مذکور رضایت خود را به طور کامل اعلام نموده اید که ممکن است ضمن آن در خصوص اخذ مبلغ طلب خود یا گذشت از آن نیز مطالبی را بیان نموده باشید. به نظر اینجانب شما ابتدا به همان دادگاه مراجعه نموده ...

مشاهده پاسخ کامل


1سوال

ملک

2پاسخ

...

مشاهده پاسخ کامل

  • برچسب ها:


1سوال

با سلام بنده در سال 1370 دارای زمین زراعی بودم که اداره برق اقدام به تیرگذاری بصورت رایگان نموده است و بنده نیز در سال 1385 با توجه گسترش شهر اقدام به تفکیک زمین نمودم و چون تعداد 4 تیر برق داخل قطعات تفکیکی افتاده جهت جابجایی تیرهای برق به اداره برق مراجعه نمودم که ایشان نیز اعلام داشتن هزینه جابجایی بر عهده شهرداری می باشد که پس از مراجعه به شهرداری ایشان نیز اعلام داشتن طبق بند ماده 18مصوب 19/4/1346 سازمان برق د ر صورتی مالک بخواهد تغییری در ملک ایجاد نماید بطوریکه تیر برق مانع باشد بایستی اداره برق مجانی اقدام به تغییر نماید حال اینجانب در تفسیر این ماده از شما سوال دارم که هرکدام از ادارات فوق به نفع خود تعبیر می نمایند و اقدام به پرداخت هزینه نمی کنند و اگر ماده یا تبصره ای دارد که بنده بتوانم هزینه جابجایی را بگیرم لطفا مرا راهنمایی بفرمائید.

2پاسخ

شما میتوانید با مراجعه به دادگاه عمومی (حقوقی) الزام شرکت برق منطقه ای مربوطه به برداشتن تیر برق و جابجایی آن به محل دیگر را با تقدیم دادخواست تقاضا نمایید و اگر نسبت به جا به جایی اقدامی صورت گرفته نظر به اینکه سوال ابهام دارد، باید نسبت به دریافت هزینه از شرکت برق از طریق دادگاه اقدام نمایی ...

مشاهده پاسخ کامل


1سوال

با سلام و ادب چند ماه پیش یک واحد آپارتمان از یک نفر خریدم که در کل چهار واحد بود و ایشان این واحد رو از آشنای من خریداری کرده بود موقع خرید تو فضای پارکینگ یک واحد سوئیت دیدم و فروشنده هم اعلام کرد که این سوئیت متعلق به همین فروشنده اول هست بعد مراحل انتقال سند فروشنده اول که همان آشنای من بود به من اعلام کرد که برای گرفتن سند برای سوئیت باید تعهدی بدم که ادعایی نسبت به سوئیت ندارم و به من گفت که بقیه واحدها از جمله خریدار قبلی که من ازش خریدم هم این تعهد رو داده و من هم بر اساس اعتمادی که به این فرد داشتم همراه ایشان به دفتر اسنادی رفتیم و بدون خواندن متن تعهد، تعهدی دادم که علاوه بر این که ادعایی نسبت به سوئیت نداشته باشم خودم رو ملزم به حذف پارکینگ و اصلاح سند کردم. چند هفته بعد در اداره ثبت متوجه اشتباهم شدم که واحدم فاقد پارکینگ شده و متوجه شدم صاحب سوئیت تازگی سوئیت رو تقکیک کرده و چون فهمیده رو پارکینگ واحد من هست این تعهد رو از من گرفت ولی فروشنده قبلی و خریدار اول مثل بقیه واحدها فقط متعهد شده که نسبت به سوئیت مدعی نباشه. حالا با توجه به این که خریدار اول این سند رو موقع فروش به من خریدار رائه نکرده میتونم ازش شکایت کنم و طلب خسارت کنم؟ یا حتی طلب فسخ قرارداد کنم؟ اصلا راهی برای جبران خسارت برای من هست؟

2پاسخ

: با سلام شما تعهد بر مبنای سند رسمی داده اید.حال متوجه غبن شده اید و بنظر تدلیس روی داده است .حال ادعای شما دائر بر تدلیس و غبن بایدمطابق ادله اثبات دعوی و جری تشریفات قانونی اثبات شود .طرح دعوی تنفیذ فسخ و تدلیس و یا غبن قابل مطرح شدن است. ...

مشاهده پاسخ کامل



1سوال

باسلام.یه ماه قبل برادر همسرم (شغلش کارمند بانکه )تماس گرفت گریه کنان بهم گفت منو میخواد به زندان ببرن کمکم کن . بعد از اون مادر وپدر خانومم بهم زنگ زدن گفتن همچین مشکلاتی پیش اومده و پسرم تو فشاره وضمانتش بکن. منم رفتم شهرستان و دو فقره چک به مبلغ70+10میلیون ریال دادم + بدون اینکه بپرسم بابت چی هست مبلغ هفتصد میلیون تومان سفته امضا کردم. باتوجه به اینکه مهریه ناچیزی در ازدواج با همسرم بسته بودیم و به دلیل دخالت مادر خانومم به زندگی مشترکمون + مشاجره لفظی بوجود آمده بین من و همسرم. احتمالا فکرمیکنم با یه حربه ای به من دروغ گفتن و تضمین گرفتن. از عواقب کاری که کردم خیلی نگرانم بزرگوار اگه میشه منو راهنماییی بفرمایید: آیا فردا روزی هر اتفاقی بیفته من میتونم با توجه به نبود هیچگونه عقد قرارداد + بدهی و... میتونم بعنوان خیانت در امانت از خانواده همسرم شکایت کنم و مدارکم رابگیرم. بدون هیچگونه داشتن بدهی یا تعهد به خانواده همسرم نوشته ای رو تقدیم کردم +میتونم مدعی بشم بصورت امانت نزدتان گذاشته بودم ؟؟؟ با سپاس

2پاسخ

با سلام اینکه شما بدون تحقیق و بررسی اقدام به صدور چک و دادن سفته نمودید کاملا اشتباه کرده اید و بایستی مبلغ بدهی و فرد طلبکار را روئیت می کردید و صورتجلسه می کردید . اما حالا فقط باید ببینید چک و سفته را به چه کسی داده اید ...

مشاهده پاسخ کامل