جهت مشاوره تلفنی با وکیل با شماره 09121732289 در تماس باشید.

مشاوره با وکیل، پرسش و پاسخ با وکیل، مشاوره با وکیل با تجریه، پرسش و پاسخ با وکلا، مشاوره با وکیل پایه یک دادگستری

سوال حقوقی خود را مطرح نمایید

1سوال

با سلام بنده در یک زمینی که قبلا سینما بوده به عنوان یک نگهبان کار میکردم که بعد زلزله بنای سینما تخریب شد و بنده هنوزم در انجا زندگی میکنم الان 27 سال هست که این زمین 2000 متری دست من هست و بنده در ان زمین 40 تا درخت کاشته ام و خونه در ان زمین بنا نموده ام و مالک زمین 20 سال پیش از من شکایت کرد که حکم تخلیه بگیره ولی بعد 1 سال دادگاهی نتونست مارو بلند کنه از طمین و پرونده مختومه شد الان وراث وی امده اند ازما باز شکایت کرده اند و 1/5 هست که دادگاهی داریم هم به اداره کار شکایت کردیم هم به دادگاه ولی چون هیچ مدرکی نداریم رای به اونا دادن چون سند دارن ولی ما هیچ مدرکی از اینکه اینجا نگهبان بودیم نداریم که بتونیم حقوق خودمون رو از اداره کار بگیریم چون تا الان هیچ حقوقی به ما از طرف مالک پرداخت نشده دادگاه هم رای رو به ایشون دادن که بعد شکایت تجدید نظر پرونده ما به دیوان عالی کشور رفت وبعد 6 ماه باز رای به نفع ایشون صادر شد الان حکم تخلیه از زمین به مارو دادن و فرصت 10 روز حالا میخام بدونم میتونیم به حکم دیوان عالی باز تجدید نظر داد ؟؟؟ و اینکه چون ما درخت زمین کاشتیم نمیشه از مبنای زراعی شکایت کرد به جای مسکونی؟یا تجاری؟ چون ما در زمین درخت کاشتیم و محصول برداشت میکنیم وکیل ما هم تا الان به عنوان نگهبانی شکایت میکرد و به این عنوان هیچ رای به ما ندادن میخام بدونم اگه عنوان شکایت رو عوض کنیم میتوان بهجای رسید ؟؟؟ پیشاپش از اساتید که جواب میدن کمال سپاس رو دارم

2پاسخ

با سلام خدمت حضرتعالی از توضیحات شما چنین بنظر میرسد که وراث متوفی با تقدیم دادخواست مبنی بر خلع ید از زمین با احراز مالکیت چنین حکمی را از دادگاه اخذ نموده اند که این حکم صحیح میباشد و آراء دیوان محترم عالی کشور قطعی و لازم الاجرا میباشد که در صورت ادامه تصرف ممکن است شما به وصف مجرمانه تصرف مجدد در محکوم به با شکایت شکات مواجه شوید اما چنین بنظر میرسد شما بایستی درخواست مطالبه اجرت المثل (حق سعی و حق ریشه) بدوا با تقاضای تامین دلیل وفق ماده 336 قانون مدنی تقدیم دادگاه نمائید البته در این حالت بایستی از مالک برای انجام کار اذن و دستور داشته باشید یعنی امر به کار در زمین زراعی بایستی از طرف مالک و در صورت فوت از طرف نمایندگان قانونی صادر گردد . در مورد اینکه آیا عنوان خواسته شما به سرانجام خواهد رسید یا نه در جواب بایستی عنوان نمود چنانچه طبق مطالب معنونه صحت عمل برای مقامات قضائی محرز گردد طبیعتا حکم بنفع شما خواهد بود ولی تصمیم گیرنده مقامات محترم قضائی میباشند و پیش بینی قبل از برسی مدارک و شواهد و قرائن امری بدیهی بنظر میرسد.

مشاهده کلیه سوالات مرتبط با مشاوره حقوقی با وکیل با کد رهگیری 18154215