جهت مشاوره تلفنی با وکیل با شماره 09391371545 در تماس باشید.

مشاوره با وکیل، پرسش و پاسخ با وکیل، مشاوره با وکیل با تجریه، پرسش و پاسخ با وکلا، مشاوره با وکیل پایه یک دادگستری

سوال حقوقی خود را مطرح نمایید

1سوال

عرض سلام و احترام سوال بنده درباره حق ارث فرزند از پدر می باشد. ماجرا از این قرار است که مادر بنده از پدرش تقاضای مشخص کردن حق ارث خود را نموده است و پدر ایشان گفته تا زمانی که زنده هستم درباره این قضیه صحبت نکن و پس از مرگم حق ارث شما داده خواهد شد.( پدرش وضع مالی بسیار خوبی نیز دارد و در این زمینه مشکلی ندارد) این در حالی است که ایشان حق ارث بقیه فرزندان و حتی همسرش را مشخص کرده و به آنها داد(حتی حق ارث یه دختر عقب مانده ذهنی خودش را) ولی به مادر من چنین می گوید. این در حالی است که مادر بنده از همسر اول ایشان است و بقیه فرزندان از همسر دومش. حال سوال من این است که گفته پدر بزرگ من از نظر قضایی و شرعی درست است یا نه؟ آیا اگر شکایت خود را در مراجع قضایی مطرح کنیم مادرم می تواند به حق و حقوق خود برسد؟ آیا پدر می تواند فرزندش را از ارث محروم کند؟

2پاسخ

باسلام ,دوست عزیز,طبق ماده 867قانون مدنی ارث با فوت مورث تحقق می یابد ,بنابراین شکایت شما با قید حیات بودن پدر فاقد اثر قانونی است وطبق ماده 837قانون مدنی پدر نمی تواند فرزند خود را از ارث محروم کند.موفق باشید.

مشاهده کلیه سوالات مرتبط با مشاوره حقوقی با وکیل با کد رهگیری 24134142