جهت مشاوره تلفنی با وکیل با شماره 09126604090 در تماس باشید.

سوال حقوقی خود را مطرح نمایید

1سوال

سلام.سید علی عظیمی نیا هستم.از یک تعاونی اعتبار آزاد وام گرفته ام که مشخص گردیده آن تعاونی به صورت آزاد (خلاف مقررات تعاون) بوده یعنی بدون مجوز بانک مرکزی به غیر عضو وام می داده وهم اکنون طبق نامه کسر از حقوق همچنان از حساب ضامنین پول در یافت می کند.اکنون آن تعاونی اعتبار ادغام شده و با چند موئسسه به " بانک آینده " تبدیل شده است.آیا کسر از حقوق این تعاونی وجهه قانونی دارد و یا اساسا می توان از طریق مراجع اقدام به قطع برداشت از حساب بدهکار و ضامنین نمود؟

2پاسخ

دوست عزیز سلام قبل ازهر چیز عذر بنده را از تاخیر در پاسخ بدلیل مشغله کاری پذیرا باشید پاسخ به سوال شما پاسخ مبسوط وپیچیده دارد که پیشنهاد می گردد حتما به یک وکیل دادگستری مراجعه شود ودر جواب شما می توان عنوان نمود چنانچه تعاونی بدون رعایت الزامات قانونی تشکیل گردیده فاقد شخصیت حقوقی است ونمی تواند طرف حق وتکلیف قرار گیرد لذا قردادو تعهدنامه اخذ شده از شما محل ایراد است اما در صورت اخذ مجوز از بانک مرکزی وعدم رعایت ضوابط قانونی در پرداخت تسهیلات توجه شما را به قانون عملیات بانکی بدو ن ربا و آیین نامه ان بالاخص ماده 15 آن سوق می دهم شاید بتوان با توجه به نوع قرارداد تنظیمی فی مابین شما و در نظر گرفتن سایر موارد قانونی عملیات اجرایی نسبت به کسر حقوق بدهکار وضامنین را متوقف کرد لذا باز هم تاکید می کنم فقط به صورت کلی پاسخ شما داده شده است و حتما به یک وکیل دادگستری مراجعه نمایید . با تشکر

مشاهده کلیه سوالات مرتبط با مشاوره حقوقی با وکیل با کد رهگیری 29092921