جهت مشاوره تلفنی با وکیل با شماره 09123795017 در تماس باشید.

سوال حقوقی خود را مطرح نمایید

1سوال

با سلام . پدر من قبل از پدر بزرگم فوت کردن ! به خاطره این قضیه چون 1/6 اموال به پدربزرگم می رسید و پدر بزرگم نیز 6 ماه بعد فوت کردند به عمو ها و عمه ام می رسد . ما با هم توافق نوشتیم و یک ملک برداشتند . آیا لوازم داخل ویلا را اگر من بردارم آنها می توانند ادعایی کنند ؟ و الان که من باید به اداره دارایی بروم مدارک خودشان و پدر بزرگم را نمی دهند و می گویند ما تصمیممان عوض شده است . آیا می توانند این حرف را بزنند؟ و این که مالیات را چگونه بینمان تقسیم می کنند؟چه راه حلی به من توصیه می کنید ؟ من زمان فوت پدرم 20 سال داشتم و الان 2 سال گذشته است .

2پاسخ

با سلام ماترک متوفی اعم است از اموال منقول و غیر منقول لذا تمامی وراث به نسبت سهم خود در ماترک شریک بوده و لوازم هم جزئی از ان است اگر شما تقسیم نامه نوشته اید و یک ششم از ماترک را کامل به انها داده اید و ان ملکی که به انها تعلق گرفته برابر یک ششم و سهم انهاست مطابق ماده 599 قانون مدنی مقرر شده تقسیم بعد از ان که صحیحا واقع شد هیچیک از شرکا نمی تواند بدون رضای دیگران از ان رجوع کند بنابراین چنانچه تقسیم نامه بر مبنای صحیح تنظیم شده باشد رجوع از ان توسط افراد فوق ممنوع است لکن اکر بعد از تقسیم معلوم شود که تقسیم به غلط واقع شده است تقسیم باطل است (مطابق ماده 601) . به هر حال چنانچه مشکلی ایجاد نمایند باید به دادگاه مراجعه نمایید در خصوص مالیات نیز هر یک از ورثه به میزان سهم الارث خود باید ان را بپردازد

مشاهده کلیه سوالات مرتبط با مشاوره حقوقی با وکیل با کد رهگیری 36181101