جهت مشاوره تلفنی با وکیل با شماره 09127614300 در تماس باشید.

مشاوره با وکیل، پرسش و پاسخ با وکیل، مشاوره با وکیل با تجریه، پرسش و پاسخ با وکلا، مشاوره با وکیل پایه یک دادگستری

سوال حقوقی خود را مطرح نمایید

1سوال

با سلام خسته نباشید پدر بزرگم زمینی داشتن که در زمان حیاتشان با رضایت کاملا فرزندان با حضور همه ی آنها طبق یه وصیتنامه وتقسیم نامه حدود زمین هر کس را مشخص و در محضر ثبت نموداما پس از فوتشان پسرش باعث اختلاف شد وبا تنظیم یه نامه ترک دعوا در حضور شورای حل اختلاف مبنی بر اینکه خواهران سهم خود را از قبیل منقول و غیر منقول گرفته اند و در آینده ادعایی نخواهند داشت به زور با نارضایتی وراث از آنها امضا گرفت :بدون اینکه زمینشان را تحویل دهد همکنون که آنها حقشان را مطالبه کردن میگوید شما ترک دعوا داده اید هیچ حقی ندارید در دادگاه من با ارائه ی این ترک دعوا شما را محکوم خواهم کرد.اکنون سئوال من از جنابعالی این است آیا ادعای ایشان صححت دارد یا خیر ؟ما چگونه وبا طرح چه شکایتی در دادگاه اقدام کنیم؟آیا به حقمان میرسیم یا نه؟طی این چند سال مادرم فوت نمود دایی من ادعا دادشت طبق یه مبلغ چکی زمین را از مادرم خریداری نموده در صورتی که صححت ندارد و مادرم قبلا گفته بود که چیزی نفروخته ام وپولی دریافت نکردم و او دروغ میگوید و این موضوع را ما و خاله هایم میدانیم چگونه این قضیه را در دادگاه اثبات کنیم؟سئوال دیگر اینکه ما میتوانیم از حق اینکه متوفا میتواند در مورد ثلث مالش وصیت کند سهم خود را از این طریق مطالبه کنیم سهم ما 1500متر زمین از 14000 متر میباشد ممنون میشم اگه راهنمایی کنید

2پاسخ

با سلام.در پاسخ به سوال شما اولا بنده متوجه نشدم منظور شما از ترک دعوا دقیقا چه هست در ثانی با توجه به سوال شما وداشتن سند مالکیت به نام مادرتان شما می توانیدبه استناد ماده 22قانون ثبت و308 قانون مدنی بدوا دعوی خلع ید یا تصرف عدوانی به موجب ماده 690 به بعد قانون مجازات بر علیه ایشان مطرح نمایید تا ببینید ایشان چه واکنشی نشان میدهد وبر اساس نوع دعوی احتمالی ایشان می توانید دفاع کنید.اما در خصوص وصیت در صورت رضایت ورثه نسبت به وصیت نامه طبق ماد 843قانون مدنی نافذ و معتبر است و به اصطلاح کاری نمی شود کرد در ضمن بنده بر اساس سوال ناقص شما پاسخ دادام.

مشاهده کلیه سوالات مرتبط با مشاوره حقوقی با وکیل با کد رهگیری 45142210