جهت مشاوره تلفنی با وکیل با شماره 09125788017 در تماس باشید.

مشاوره با وکیل، پرسش و پاسخ با وکیل، مشاوره با وکیل با تجریه، پرسش و پاسخ با وکلا، مشاوره با وکیل پایه یک دادگستری

سوال حقوقی خود را مطرح نمایید

1سوال

سلام و عرض ادب بنده مغازه دار هستم و به علت آنکه تا زمان اتمام کار با فروشنده قبلی جوازکسب نداشتم قادر به بیمه کردنش نبودم و خودمم بیمه نیستم و نام فروشگاه در بیمه ثبت نشده است، چون پاره وقت بود هر ماه مبلغ نصف بیمه اش را به خودش میپرداختم، حالا که حکم اولیه هیأت تشخیص من رو موظف به پرداخت حق بیمه 4سال کرده است، اکنون ایا میتوانم با استفاده از رسید تسویه حسابی که همان روز اتمام کارش به من داده و در ان کلمه ((حق بیمه)) و ((در کل مدت فعالیت)) و ((بصورت نقدی دریافت کردم)) را ذکر کرده، دفاعی کنم یا مبلغ ان را از خودش پس بگیرم و فقط جریمه اش را من به بیمه بدهم؟ و آیا با توجه به ماده 44و45 قانون کار این مبلغ اضافه قابل تهاتر میباشد؟ میتوان گفت قرار بر بیمه خویش فرما توسط خودش بوده چون جواز کسب من در دست اقدام بوده است؟ در ضمن در جلسه هیات تشخیص متوجه شدم مدارک و دفاتر حساب کتاب کل مدت فعالیتش را نزد خود نگه داشته در صورتی که ادعا میکرد لابلای وسایل فروشگاه بودند و گم شدند و تازه متوجه شدم که چند فقره چک و یک مورد پول دستی از مشتری های مغازه را یکماه بعد از اتمام کارش ، بدون اطلاع بنده ، دریافت کرده و اینها همه در ادامه اقساط پیشین مشتری های بدهکار بوده اند که متاسفانه اطلاعات انها همه در دفاتر و فاکتور هایی هست که نزد خود نگه داشته،لطفا راهنمایی بفرمایید در این مورد چه اقدامی کنم؟ از لطف و محبت شما بینهایت سپاسگزارم

2پاسخ

با سلام برای داشتن رابطه کارگر و کارفرمایی لازم نیست شما پروانه کسب داشته باشید یا خیر چون ان امریست جدا و اگر تخلف باشد ارتباطی با روابط کارگر و کارفرما ندارد. روابط شما تابع قانون کار می باشد ونمی توانید با توافقات شفاهی یا کتبی خود برخلاف این قانون توافق کنید کما دیده اید که اداره کار هم توجهی به این توافقات ندارد مگر داخل در قوانین کار باشد.اگر کارگر شما از اموال شما برده تحت عنوان خیانت در امانت و سرقت می توانید در دادسرا شکایت کنید. در مورد پولهایی که پرداخته اید اگر مازاد بر انچه که قانون کار هرسال تعریف می کند پرداخت کرده اید می توانید با طرح دعوی حقوقی در دادگستری مبالغ اضافی پرداختی را مسترد کنید. وبجای چیز دیگری محاسبه نمی شود چون شما در حق تامین اجتماعی محکوم می شوید نه کارگر.

مشاهده کلیه سوالات مرتبط با مشاوره حقوقی با وکیل با کد رهگیری 48050016