جهت مشاوره تلفنی با وکیل با شماره 09121979750 در تماس باشید.

سوال حقوقی خود را مطرح نمایید

1سوال

با سلام بنده در شهریور 91با مراجعه مستقیم به دفترخانه اسناد رسمی با تنظیم وکالت فروش ، خودرو خود را با تمام مدارک واگذار کردم و وجه معامله را کاملا دریافت نمودم.و وکالت دوماهه برای تعویض پلاک به ایشان دادم.اما با گذشت شش ماه ایشان برای تعویض پلاک اقدام ننموده است.و محضر نیز هیچ آدرسی از ایشان در وکالت نامه قید ننموده است.با این تفاسیر بنده چکار باید بکنم؟با تشکر

2پاسخ

با سلام مطابق 29 قانون جرائم رانندگی" href="/tags/22938/ماده-29-قانون-جرائم-رانندگی/" class="link">ماده 29 قانون جرائم رانندگی و ماده 20 ایین نامه ان تعویض پلاک امری تکلیفی است و فروشنده و خریدار با مراجعه به واحد های تعویض پلاک باید در این زمینه اقدام کنند لکن با توجه به وکالت اعطائی شما و مدت دو ماهه ان عملا با گذشت این مدت دیگر امکان استفاده خریدار از وکالتنامه وجود ندارد لذا باید شما با توجه به اینکه ادرسی از خریدار ندارید (اگر ادرس در مبایعه نامه دارید همان ادرس را بدهید ) خریدار را مجهول المکان معرفی و طی دادخواستی ضمن درخواست دستور موقت مبنی بر توقف فیزیکی خودرو ، الزام خریدار به فک و تعویض پلاک و حضور در دفتر اسناد رسمی برای انتقال را از دادگاه بخواهید . بدیهی است با دستور دادگاه خودرو در اولین فرصت توقیف و مالک ان برای اقدام به دادگاه معرفی خواهد شد . موفق باشید

مشاهده کلیه سوالات مرتبط با مشاوره حقوقی با وکیل با کد رهگیری 49223415