×

سلام. آبان ماه سال 90 با خانمم در خانه پدری اش عقد دائمی توسط حجت السل

سلام. آبان ماه سال 90 با خانمم در خانه پدری اش عقد دائمی توسط حجت السلام رحیمی خوانده شده و یک برگ از عقدنامه هم دستم هست خانمم تا به امروز به دلائل واهی حاضر به ثبت ازدواج در دفترخانه نیست یعنی به زور پدر و مادرش. و اظهارنامه ای هم به عنوان ثبت ازدواج و تمکین فرستادم ولی تا به حال تاثیری نداشته و پافشاری میکنن که باید صیغه عقب خونده بشه! ضمنن مخالف اصلی ازدواجمون هم مادرش هست و با زور و فشار, نظر پدرش و دخترش رو عوض کرده! قبل عقد هم موافق بودند ولی اطرافیانشان سنگ اندازی میکنند یک :چطور میتونم خانمم رو بیارم خونم؟ دو: آیا خانمم میتونه ادعای مهریه و نفقه بکنه ضمن این که تا به حال به خونمون نیومده! و اگه آره بعد اینکه مهریه خواست دادگاه شناسنامه هارو ثبت میکنه و سند ازدواج میدن یا نه؟ لطفا راهنمایهای لازم رو در رابطه با مشکلم مطرح کنید ممنون میشم با تشکر.

سلام.-آبان-ماه-سال-90-با-خانمم-در-خانه-پدری-اش-عقد-دائمی-توسط-حجت-السلام-رحیمی-خوانده-شده-و-یک-برگ-از-عقدنامه-هم-دستم-هست-خانمم-تا-به-امروز-به-دلائل-واهی-حاضر-به-ثبت-ازدواج-در-دفترخانه-نیست-یعنی-به-زور-پدر-و-مادرش.-و-اظهارنامه-ای-هم-به-عنوان-ثبت-ازدواج-و-تمکین-فرستادم-ولی-تا-به-حال-تاثیری-نداشته-و-پافشاری-میکنن-که-باید-صیغه-عقب-خونده-بشه!-ضمنن-مخالف-اصلی-ازدواجمون-هم-مادرش-هست-و-با-زور-و-فشار,-نظر-پدرش-و-دخترش-رو-عوض-کرده!-قبل-عقد-هم-موافق-بودند-ولی-اطرافیانشان-سنگ-اندازی-میکنند-یک-:چطور-میتونم-خانمم-رو-بیارم-خونم؟-دو:-آیا-خانمم-میتونه-ادعای-مهریه-و-نفقه-بکنه-ضمن-این-که-تا-به-حال-به-خونمون-نیومده!-و-اگه-آره-بعد-اینکه-مهریه-خواست-دادگاه-شناسنامه-هارو-ثبت-میکنه-و-سند-ازدواج-میدن-یا-نه؟-لطفا-راهنمایهای-لازم-رو-در-رابطه-با-مشکلم-مطرح-کنید-ممنون-میشم-با-تشکر.
وکیل  با سلام 1-این عقد نامه که به صورت دائم است معتبر است و شما باید تنفیذ نکاح وثبت آن را از دادگاه درخواست نمایید 2-شما می توانید الزام به تمکین زوجه خود را از دادکاه درخواست نمایید 3- زوجه حق مطالبه مهریه خود ا دارد . در خصوص نفقه اگر باکره باشند می توانند مطالبه نمایند. 4- با درخواست مهریه دادگاه اقدامی در خصوص ثبت ازدواج و شناسنامه نمی کند و شما یا همسرتان باید دادخواستی جداگانه در این خصوص تنظیم و ثبت آن را درخواست نمایید. موفق باشید.

    

مشترک شدن در خبرنامه!

برای دریافت آخرین به روز رسانی ها و اطلاعات ، مشترک شوید.