جهت مشاوره تلفنی با وکیل با شماره 09128776575 در تماس باشید.

سوال حقوقی خود را مطرح نمایید

1سوال

با سلام و احترام اینجانب دو سال پیش آپارتمانی را پیش خرید نمودم و بدلیل آشنا بودن سازندگان قرارداد را بصورت تایپ شده ولی غیر رسمی نوشته و امضا نمودیم که مبلغ کل آن سیصد میلیون تومان بود و کلیه اقساط راتا کنون پرداخت نموده ام موعد تحویل آپارتمان اول اسفند 93 بود ولی با گذشت حدود 6 ماه قرار است اوایل شهریور تحویل دهند با توجه به اینکه در قرارداد جریمه دیرکرد ذکر نشده و فقط موعد تحویل ذکر شده است، آیا میتوانم تقاضای جریمه دیرکرد تحویل آپارتمان نمایم یا خیر؟ لطفا در این مورد توضیح فرمایید ؟

2پاسخ

با سلام و آرزوی سلامتی ،با توجه به اینکه برای انجام تعهد مدتی معیین شده و آن مدت منقضی شده و به پایان رسیده است بر مبنای قرارداد منعقده و به استناد ماده 226 قانون مدنی فروشنده مسوول خسارت ناشی از خودداری از تسلیم و همچنین منافعی که در اثر عدم تسلیم آپارتمان از خریدار فوت شده است میباشد ، در دادخواست تقدیمی در قسمت خواسته بایستی (مطالبه خسارت ناشی از تأخیر در تسلیم به استناد نظریه کارشناس علی الحساب مقوم به مبلغ پنجاه و یک میلیون ریال )ذکر گردد. البته اگر قرائن نشاندهنده این باشد که شما با تمدید مهلت تسلیم آپارتمان موافقت کرده اید و به آن رضایت داده اید امکان مطالبه خسارت بعید به نظر می رسد موفق باشید

مشاهده کلیه سوالات مرتبط با مشاوره حقوقی با وکیل با کد رهگیری 61150517