جهت مشاوره تلفنی با وکیل با شماره 09126395699 در تماس باشید.

سوال حقوقی خود را مطرح نمایید

1سوال

سلام خانمی طلاق رجعی گرفته قصد ازدواج مجدد دارد.درباره عده از مراجع تقلید پرسیدم گفتن بعد از سه پاکی از لحاظ شرعی میتواند عقد بخواند.با توجه به رجعی بودن طلاق و اینکه زوج حق رجوع در زمان عده را دارد ایا بعد از سومین پاکی میشود از لحاظ قانونی هم عقد کرد؟با تشکر

2پاسخ

با سلام همانگونه که در متن سوال نیز اشاره کردید ، حق رجوع برای زوج در زمان عده وجود دارد . فارغ از نوع طلاق ، زوجه میبایستی پس از جاری شدن صیغه طلاق ، عده نگاه دارد ( به جز مواردی که در قانون استثنا شده است ) . اما ملاک قانونی برای انقضای زمان عده ، ماده 1151 قانون مدنی میباشد که علی القاعده ، زن میتواند پس از سه طهر ( پاکی ) شوهر دیگر اختیار نماید . مگر آنکه عادت زنانگی در خود نبیند که حداکثر زمان مذکور ، سه ماه پس از طلاق خواهد بود .

مشاهده کلیه سوالات مرتبط با مشاوره حقوقی با وکیل با کد رهگیری 74212501