جهت مشاوره تلفنی با وکیل با شماره 09378373500 در تماس باشید.

سوال حقوقی خود را مطرح نمایید

1سوال

شوهرم سال ۷۳ فوت نمودو من دارای ۵ فرزند میباشم ملک اوقافی از همسرم به ارث رسیده که با اجاره آن خرجی ما از آنجا تامین میشد سال ۸۷ به سازمان اوقاف تجاری آن را پرداخت کردم . مستاجر که از سال ۷۲ در ملک بوده و حالا ادعایی کسب و پیشه دارد آیا دریافت حق کسب و پیشه درست است؟ درضمن مستاجر هیچگونه پولی بابت سرقفلی نداده است.

2پاسخ

با سلام/مستندا به قانون روابط موجر و مستاجر مصوب 1356 و رای وحدت رویه 1376/6/18با در نظر گرفتن قانون الحاق یک ماده به قانون روابط موجر و مستاجر مصوب 1365/8/15بنظر حتی اگر مستاجر سرقفلی پرداخت ننموده است مستحق حق کسب و پیشه است نکته:قانون الحاق یک ماده 1365 در صورتی که ملکی از تاریخ 1365/8/15با سند رسمی به اجاره واگذار شود در صورتی که سرقفلی پرداخت ننموده باشد تخلیه بدون حق کسب و. پیشه منوط به این شرط مهم است که:ا ملک مذکور بعد از تصویب این قانون بدوا به اجاره واگذار شود و شامل املاکی که سابقه اجاره به تاریخ دقبل از تصویب قانون فوقالذکر داشته اند نمی شود یعنی عقد اجاره جدید در واقع به منظور تمدید و تجدید اجاره قبلی است .و این شرط طی رای وحدت رویه فوق که به آن اشاره شد تکلیف گردیده است موفق باشید

مشاهده کلیه سوالات مرتبط با مشاوره حقوقی با وکیل با کد رهگیری 88153504