×

با سلام و صبح بخیر من یک پرونده کیفری کلاه برداری در شیراز دارم که در

با سلام و صبح بخیر من یک پرونده کیفری کلاه برداری در شیراز دارم که در آن به پرداخت 600 هزار تومان به دولت و 50 میلیون تومان به شاکی محکوم شدم و این رای از طرف دادگاه تجدید نظر هم تائید شده، در ضمن الان به قید وثیقه سند خانه پدرم آزاد هستم حالا چند تا سوال داشتم که اگه بزرگواری کنید و به من جواب بدید خیلی میشم 1-با توجه به چه شرایطی وکیل من میتونه به رای تجدید نظر اعتراض کنه که پرونده به دیوان عالی کشور بره تا بتونه وقت بیشتری برای فراهم کردن پول برام بگیره؟ 2-شاکی تهدید کرده که اگر تا چند روز دیگه پولش رو ندم سند خونه رو به اجرا میگذاره میخواستم ببینم با توجه به اینکه رای دادگاه تجدید نظر هنوز به من و وکیلم ابلاغ نشده و وکیل شاکی خودش رای رو گرفته برده به اجرای احکام، پروسه به اجرا گذاشتن سند چقدر طول میکشه؟ 3-من چطور میتونم تقاضا بدم که یک مبلغ پول رو نقد بدم و یک مقدارش رو قسطی؟ 4- با توجه به اینکه قیمت کارشناسی خونه خیلی بیشتر مبلغ شاکی هست اگه خونه بره واسه مزایده باقی پول چی میشه؟ 5-من یک پرونده پزشکی ناراحتی قلبی در پزشک قانونی دارم اگه پزشک قانونی تائید کنه که من شرایط رفتن به زندان رو ندارم چه شرایطی برای من پیش میاد با توجه به اینکه سند خونه در رهن هست و من هم پول شاکی رو ندارم که بدم؟ با تشکر از لطف جنابعالی

با-سلام-و-صبح-بخیر
من-یک-پرونده-کیفری-کلاه-برداری-در-شیراز-دارم-که-در-آن-به-پرداخت-600-هزار-تومان-به-دولت-و-50-میلیون-تومان-به-شاکی-محکوم-شدم-و-این-رای-از-طرف-دادگاه-تجدید-نظر-هم-تائید-شده،-در-ضمن-الان-به-قید-وثیقه-سند-خانه-پدرم-آزاد-هستم-حالا-چند-تا-سوال-داشتم-که-اگه-بزرگواری-کنید-و-به-من-جواب-بدید-خیلی-میشم
1-با-توجه-به-چه-شرایطی-وکیل-من-میتونه-به-رای-تجدید-نظر-اعتراض-کنه-که-پرونده-به-دیوان-عالی-کشور-بره-تا-بتونه-وقت-بیشتری-برای-فراهم-کردن-پول-برام-بگیره؟
2-شاکی-تهدید-کرده-که-اگر-تا-چند-روز-دیگه-پولش-رو-ندم-سند-خونه-رو-به-اجرا-میگذاره-میخواستم-ببینم-با-توجه-به-اینکه-رای-دادگاه-تجدید-نظر-هنوز-به-من-و-وکیلم-ابلاغ-نشده-و-وکیل-شاکی-خودش-رای-رو-گرفته-برده-به-اجرای-احکام،-پروسه-به-اجرا-گذاشتن-سند-چقدر-طول-میکشه؟
3-من-چطور-میتونم-تقاضا-بدم-که-یک-مبلغ-پول-رو-نقد-بدم-و-یک-مقدارش-رو-قسطی؟
4--با-توجه-به-اینکه-قیمت-کارشناسی-خونه-خیلی-بیشتر-مبلغ-شاکی-هست-اگه-خونه-بره-واسه-مزایده-باقی-پول-چی-میشه؟
5-من-یک-پرونده-پزشکی-ناراحتی-قلبی-در-پزشک-قانونی-دارم-اگه-پزشک-قانونی-تائید-کنه-که-من-شرایط-رفتن-به-زندان-رو-ندارم-چه-شرایطی-برای-من-پیش-میاد-با-توجه-به-اینکه-سند-خونه-در-رهن-هست-و-من-هم-پول-شاکی-رو-ندارم-که-بدم؟
با-تشکر-از-لطف-جنابعالی
با سلام در مورد سوال اول : با توجه به اینکه رای قطعی شده اقدام دیگری متصور نیست قبلا از طریق اعمال ماده ۱۸ قانون تشکیل دادگاه های عمومی و انقلاب می توانستید به رای قطعی اعتراض کنید که آن هم الان با توجه به تصمیمات جدید ریاست قوه قضاپیه عملی نیست و عموما دادگستری استان ها درخواست اعمال ماده ۱۸ را نمی پذیرند . سوال دوم : عموما اجرای رای کیفری با دادسرا ست و ان مرجع از شما خواهد خواست تا جزای نقدی و همچنین مبلغ قابل پرداخت به شاکی را پرداخت نمایید اگر شما برای اجرای حکم مراجعه نکنید قطعا مراتب به وثیقه گذار شما ابلاغ و او موظف است شما را در مهلت مقرره معرفی نماید در غیر اینصورت سند مربوطه ضبط و به فروش خواهد رفت و مبالغ مذکور کسر و مابقی ان به دلیل عدم حضور شما به نفع دولت ضبط می گردد.در مورد سوال سوم با توجه به اینکه محکومیت به پرداخت پنجاه میلیون تومان نوعی دین به طرف مقابل محسوب می گردد به نظر می رسد شما می توانید در این مورد دادخواست اعسار و پرداخت به نحو تقسیط به محکمه عمومی بدهید و با شهادت شهود اعسار خود را ثابت و از دادگاه بخواهید این مبلغ را تقسیط نماید در صورتیکه اعسار شما به اثبات نرسدقطعا طرف مقابل می تواند درخواست بازداشت شما را بنماید. جواب سوال چهارم شما را در سوال قبلی دادم در مورد سوال پنجم بعید به نظر می رسد ناراحتی قلبی دلیل عدم بازداشت و زندان تلقی گردد کما اینکه بسیاری از زندانیان با این بیماری مواجه و تحت نظارت بهداری زندان حبس خود را سپری می نمایند .

    

مشترک شدن در خبرنامه!

برای دریافت آخرین به روز رسانی ها و اطلاعات ، مشترک شوید.