×

لیست بهترین وکلای منطقه یازده تهران

لیست-بهترین-وکلای-منطقه-یازده-تهران

شناسه : 182

مقدمه دادخواست چیست و چگونه نوشته می‌شود؟

دادخواست چیست و چگونه نوشته می‌شود؟

مقدمه دادخواست چیست و چگونه نوشته می‌شود؟

امور حقوقی و کیفری پیچیدگی‌ها و اصطلاحاتی دارند که مردم عادی از تمام آن‌ها آگاه نیستند. همین عدم آگاهی و مشورت نکردن با وکلا، باعث سردرگمی آن‌ها شده و انباشتگی پرونده‌ها را سبب می‌شود. حضور وکلا در پرونده‌ها و بررسی و پیگیری امور پرونده‌های مختلف باعث تسریع روند پیشرفت پرونده می‌شود. امروز دیگر یافتن و انتخاب‌کردن وکلای حرفه‌ای کار سختی نیست. زیرا وب‌سایت وکالت آنلاین لیست بهترین وکلای منطقه یازده و همچنین دیگر مناطق تهران را ارائه کرده‌است. در ادامه مفهوم دادخواست و نحوه تنظیم آن را بررسی می‌کنیم. در انتهای مطلب لیست بهترین وکلای منطقه یازده را می‌توانید ببینید.

دادخواست چیست؟

همان‌طور که می‌دانید، دو نوع دعوا در دادسرا تعریف می‌شود و شامل دعاوی حقوقی و کیفری می‌شود. دعاوی حقوقی مربوط به اموری هستند که در آن‌ها حقوق فرد ضایع می‌شود و برای گرفتن حق خود اقدام به اقامه دعوا می‌کند.

طبق ماده 48 قانون آیین دادرسی مدنی، برای رسیدگی به دعاوی حقوقی باید دادخواست آن به دادگاه ارائه شود. دادخواست، یک فرم چاپی خاص است که با تکمیل موارد موجود در آن فرد اقامه دعوا می‌کند. همچنین ماده 51 قانون آیین دادرسی مدنی برای تکمیل فرم دادخواست، شرایط شکلی خاصی مثل نوشتن آدرس محل سکونت خوانده و خواهان تعیین کرده‌ است.

طبق ماده 2 قانون آیین دادرسی مدنی دادگاه مجاز به رسیدگی به دعوایی نیست مگر اینکه خود شخص، وکیل یا نماینده قانونی وی طی دادخواست، رسیدگی به دعوا را طبق قانون درخواست کرده‌ باشد. شما می‌توانید با کمک‌گرفتن از بهترین وکلای منطقه یازده یک دادخواست تنظیم کنید.

دادخواست چگونه نوشته می‌شود؟

 دادخواست حقوقی باید به زبان فارسی و در فرم چاپی مخصوصی نوشته شود. پرکردن فرم دادخواست از لحاظ شکلی بسیار مهم است و مواردی را که باید رعایت شوند قانون مشخص کرده‌است. عدم رعایت این موارد که در قانون ذکر شده‌است، باعث قرار رد دادخواست می‌شود. دادخواست باید شامل موارد زیر باشد:

•    نام و نام خانوادگی، نام پدر، سن، محل سکونت و شغل فرد خواهان. چنانچه دادخواست توسط بهترین وکلای منطقه یازده نوشته شود، باید مشخصات وکیل نیز بیان شوند.

•    نام و نام خانوادگی، محل سکونت و شغل فرد خوانده‌شده

•    تعیین خواسته

•    بیان خواسته خواهان از دادگاه

•    ذکر دلایل خواهان برای ثابت‌کردن ادعای خود

•    امضای فرد دادخواست‌دهنده

انجام امور حقوقی کمی پیچیده است و باعث گیجی افراد می‌شود. در صورت بهرمندی از بهترین وکلای منطقه یازده خیالتان از بابت تنظیم دادخواست و انجام امور حقوقی راحت خواهد بود.

کلمه کلیدی: بهترین وکلای منطقه یازده

لیست بهترین وکلای منطقه یازده تهران صفحه 1، تعداد 19 وکیل یافت شد
مشترک شدن در خبرنامه!

برای دریافت آخرین به روز رسانی ها و اطلاعات ، مشترک شوید.