×

لیست بهترین وکلای نیکنام تهران

لیست-بهترین-وکلای-نیکنام-تهران

شناسه : 258

مقدمه

مقدمه

بلوار نیکنام تهران در منطقه 14 و در نزدیکی خیابان پیروزی قرار دارد. نیکنام در شرق تهران قرار داشته و جزو بلوارهای پر رفت‌وآمد این محدوده به‌حساب می‌آید. یکی از جرائمی که از ابتدا با انسان همراه بوده است، قتل است. پرونده‌های قتل به‌طورکلی جزو دعاوی کیفری محسوب شده و برای رسیدگی به این دعاوی حتماً باید از وکیل متخصص در این حوزه کمک بگیریم. در حقیقت پرونده‌های قتل بسیار حساس بوده و کوچک‌ترین مدرک یا حرفی می‌تواند در سرنوشت پرنده تأثیر گذاشته و مسیر دادرسی را عوض کند. در این مطلب بهترین وکلای نیکنام در دعاوی کیفری، توضیحاتی درباره قتل خواهند داد.

بهترین وکلای نیکنام در دعاوی کیفری (قتل)

قتل در تاریخ بشر برای اولین بار میان دو برادر هابیل و قابیل اتفاق افتاد. قتل‌ها امروزه به دو گروه قتل عمد و قتل غیر عمد تقسیم‌بندی می‌شوند. درواقع گاهی اوقات فرد قصد ندارد صدمه‌ای به کسی بزند اما به علت یک اشتباه، غفلت یا عصبانیت می‌تواند باعث مرگ کسی شود. در قانون مجازات اسلامی کشورمان، مجازات قتل به سه گروه قتل عمد، شبه عمد و خطای محض تقسیم ‌شده است. در ادامه بیشتر درباره این سه مورد توضیح خواهیم داد:

قتل شبه عمد: در این نوع قتل فرد نه قصد کشتن کسی را دارد و نه عمل او کشنده است اما نتیجه آن مرگ طرف مقابل است. برای مثال می‌توان به کشتن افراد به‌طور سهوی در شکار حیوانات یا مرگ افراد براثر اشتباهات پزشکی گفت.

قتل عمد: در قتل عمد، هدف فرد کشتن طرف مقابل است و حتی اگر خود فعل آن عمل کشنده نبوده باشد ولی منجر به مرگ فرد شود، بازهم قتل عمد است و کهولت سن، کودکی و ... تغییری در اصل آن نخواهد داشت.

قتل خطای محض: اصلاً هیچ هدفی برای قتل در میان نبوده و فرد به‌صورت کاملاً اتفاقی به قتل می‌رسد.

جمع‌بندی

مجازات قتل و نحوه تشخیص انواع قتل از یکدیگر به‌طور کامل در ماده‌های 295 و 205 قانون مجازات اسلامی آورده شده است و زمانی که اولیای دم مقتول شکایت کرده و دادگاه پرونده را به جریان می‌اندازد، وجود وکیل برای هر دو طرف چه قاتل و چه خانواده مقتول ضروری است و بهترین وکلای نیکنام می‌توانند جزو اولویت‌های انتخابی شما باشند.

کلمه کلیدی: بهترین وکلای نیکنام

لیست بهترین وکلای نیکنام تهران صفحه 1، تعداد 20 وکیل یافت شد
مشترک شدن در خبرنامه!

برای دریافت آخرین به روز رسانی ها و اطلاعات ، مشترک شوید.