×

لیست بهترین وکلای وصفنارد تهران

لیست-بهترین-وکلای-وصفنارد-تهران

شناسه : 323

مقدمه

مقدمه

وصفنارد در قدیم روستایی کوچک در حاشیه تهران بود و امروزه یکی از محله‌های منطقه 17 و در جنوب تهران قرار دارد. این محله از شمال با میدان بهاران و خیابان‌های برادران بهرامی، شهید آقا یاری و سجاد جنوبی، از جنوب با خیابان مهر، از غرب با بزرگراه آیت‌الله سعیدی و از شرق با خیابان‌های سلامت، نسترن و مجتبی متین محدود شده است. در این محله قدیمی ممکن است اختلافاتی بین افراد در موضوعات ملکی وجود داشته باشد که حل آن‌ها با دخالت افراد دیگر نیز انجام نشود. بهترین وکلای وصفنارد در دعاوی ملکی به ‌خوبی می‌توانند اختلافات میان افراد را حل کرده و به قول معروف حق را به حق‌دار بدهند.

بهترین وکلای وصفنارد در دعاوی سرقفلی

سرقفلی یک حق تبعی بوده و آن را می‌توان به افراد دیگری انتقال داد. حق سرقفلی مربوط به افزایش ارزش در ماهیت و ذات ملک است نه در عین ملک. دعاوی سرقفلی جزو دعاوی بین مالک و مستأجر هستند و حق سرقفلی به دو صورت مشهود و نامشهود قابل‌تفکیک است. در حالت مشهود سرقفلی طبق نظر کارشناس قیمت‌گذاری شده و برای واگذار کردن آن می‌توان وجه را مطالبه کرد.

در حالت نامشهود مستأجر هنوز در ملک فعالیت داد و فعالیت و خوش‌نامی وی هر روز باعث افزایش ارزش ملک می‌شود و چون سرقفلی هنوز کارشناسی نشده میزان آن مشخص نیست. زمانی که موجر و مستأجر در میزان سرقفلی با یکدیگر توافق نداشته باشند، هرکدام می‌توانند توسط وکیل دادخواست حق سرقفلی را در دادگاه مطرح کنند. در تعیین میزان ارزش سرقفلی موارد مختلفی دخیل هستند، بعضی از این موارد عبارت‌اند از:

•    هزینه‌های انجام‌شده توسط مستأجر در ملک

•    نوع شغلی که به ‌واسطه انجام آن ملک اجاره داده ‌شده است.

•    محل ملک مورد اجاره

•    میزان رفت‌وآمد مشتری و ارباب‌رجوع به ملک

•    هزینه‌های تبلیغاتی انجام ‌شده توسط مستأجر برای ملک در مدت ‌زمان اجاره

•    مدت‌ زمان فعالیت تجاری مستأجر در ملک

جمع‌بندی

بحث سرقفلی و محاسبه مقدار و نحوه مطالبه آن موضوع بسیاری از دعاوی بین موجر و مستأجر بوده و با توجه تغییرات زیادی که در قانون وجود داشته است و نیاز به پیگیری و کارشناسی‌های زیاد بهترین راه برای به دست آوردن حقوق سرقفلی مشورت با بهترین وکلای وصفنارد است.

کلمه کلیدی: بهترین وکلای وصفنارد

لیست بهترین وکلای وصفنارد تهران صفحه 1، تعداد 20 وکیل یافت شد
مشترک شدن در خبرنامه!

برای دریافت آخرین به روز رسانی ها و اطلاعات ، مشترک شوید.