×

لیست بهترین وکلای میدان بهاران تهران

لیست-بهترین-وکلای-میدان-بهاران-تهران

شناسه : 311

مقدمه

مقدمه

میدان بهاران یکی از میدان‌های اصلی منطقه 17 بوده که محله‌های سجاد، یافت‌آباد و وصفنارد را به یکدیگر پیوند می‌دهد. این میدان به معابر مهمی مانند خیابان سجاد جنوبی، فرد محمدی و عسگری متصل می‌شود. این میدان در محله وصفنارد قرار داشته و درواقع تنها میدان این محله است. در محدوده این میدان می‌توانید دفاتر وکلای مختلفی را ببینید که هرکدام در زمینه‌ای فعالیت دارند. در این مطلب برای آشنایی بیشتر شما با بهترین وکلای میدان بهاران از آن‌ها خواسته‌ایم تا درباره یکی از پر سوال ترین دعاوی این روزها یعنی دعاوی سفته کمی صحبت کنند.

سفته چیست؟ دعاوی سفته کدام اند؟

سفته یک سند تجاری است که به ‌واسطه آن شخص صادرکننده موظف می‌شود تا مبلغی را به‌ صورت عندالمطالبه یا در زمان معین به فرد دیگری بپردازد. سفته مانند چک قابلیت انتقال به دیگران را داشته و وجود عبارت «حواله کرد» در متن سفته باعث می‌شود تا اشخاص توانایی واگذار کردن آن به دیگران را داشته باشند.

سفته باید دارای تاریخ، مبلغ، امضا یا مهر و موارد دیگری باشد تا قانونی و قابل وصول باشد. در بسیاری از مؤسسات و شرکت‌ها افراد یا شرکت‌ها برای شروع کار یا قبول پروژه مقداری سفته به ‌عنوان تضمین در نزد صاحب‌کار به امانت قرار می‌دهند که ضمانت حسن انجام کار نیز شناخته می‌شود. در این مواقع برای جلوگیری از مشکلات بعدی بهتر است با مراجعه به دفاتر اسناد رسمی، از طرف مقابل بابت سپردن سفته‌ها، رسید معتبر دریافت شود.

سفته برخلاف چک جزو اسناد لازم‌الاجرا نبوده و دعاوی وصول آن فقط در محاکم حقوقی دادگستری و شوراهای حل اختلاف بررسی می‌شوند. اگر فرد بدهکار در زمان مقرر یا تعیین‌شده از سوی دادگاه اقدام به پرداخت وجه سفته نکند و از طرفی اعسار از پرداخت محکوم ‌به رای اثبات نشود، ابتدا دادگاه امکان پرداخت آن از اموال محکوم را بررسی کرده و چنانچه مبلغ تعهد از ارزش اموال محکوم بیشتر باشد تا زمان اثبات اعسار یا پرداخت وجه سفته فرد بازداشت می‌شود.

ارتباط با بهترین وکلای میدان بهاران

بهترین وکلای میدان بهاران در دعاوی مربوط به چک و سفته بسیار باتجربه بوده و با تمام راه‌ها و قوانین آن آشنا هستند. در حقیقت چک و سفته دو سند رسمی تجاری هستند که هرگونه سهل‌انگاری در هنگام تنظیم آن دو می‌تواند دردسرهای زیادی را به همراه داشته باشد.

کلمه کلیدی: بهترین وکلای میدان بهاران

لیست بهترین وکلای میدان بهاران تهران صفحه 1، تعداد 17 وکیل یافت شد
مشترک شدن در خبرنامه!

برای دریافت آخرین به روز رسانی ها و اطلاعات ، مشترک شوید.