×

لیست بهترین وکلای سعید آباد تهران

لیست-بهترین-وکلای-سعید-آباد-تهران

شناسه : 299

مقدمه

مقدمه

مشکلات و دعاوی خانوادگی همیشه وجود داشته‌اند و جزئی از زندگی انسان‌ها را تشکیل می‌دهند. بسیاری از این مشکلات با صحبت طرفین و پا درمیانی بزرگ‌ترها قابل‌حل هستند اما گاهی اوقات مسئله به همین آسانی نیست. یکی از حقوقی که مرد پس از ازدواج وظیفه دارد که آن را رعایت کند مسئله تأمین امکانات و آسایش همسرش است. در همین رابطه مرد وظیفه دارد که به زن نفقه بپردازد. امروز از بهترین وکلای سعید آباد خواسته‌ایم تا کمی در رابطه با نفقه و دعاوی آن صحبت کنند.

معرفی محله سعید آباد تهران

سعید آباد یکی از محله‌های جنوب غربی شهر تهران بوده و در همسایگی محله‌هایی مانند یافت‌آباد، خلیج‌فارس شمالی، خلیج‌فارس جنوبی، شادآباد، یافت‌آباد جنوبی و هفده شهریور قرار دارد. یکی از ویژگی‌های خوب این محله نبودن در محدوده طرح ترافیک زوج و فرد است که به شما این امکان را می‌دهد تا به ‌راحتی از خودروی شخصی خود برای رفت‌وآمد استفاده کنید. ازلحاظ جغرافیایی این محله در منطقه 18 از سمت شمال با بلوار هاشمی و جاده سعید آباد و از جنوب با میدان ایثار و بلوارهای ابراهیم‌آباد و مهتدی محدود شده است.

بهترین وکلای سعید آباد در دعاوی مطالبه نفقه

نفقه به معنای خرج و تأمین روزی و مایحتاج زوجه است. به‌محض جاری شدن عقد ازدواج و شروع زندگی زناشویی زوجین، زوجه به‌شرط تمکین از همسر خود، می‌تواند نفقه دریافت کند. طبق قانون مدنی هرگاه زن بدون وجود مانع مشروع از ادای وظایف زوجیت امتناع کند مستحق دریافت نفقه نخواهد بود. اگر سکونت با شوهر در یک‌خانه همراه با ترس، ضرر جانی، مالی یا شرافتی برای زن باشد، زن می‌توانند در مکان دیگری سکونت کرده و با ارائه دادخواست نفقه دریافت کند. در طلاق رجعی، به مدت سه ماه و ده روز پس از طلاق مرد باید به همسر خود نفقه پرداخت کند ولی در فسخ نکاح و طلاق بائن نفقه‌ای به زن تعلق نخواهد گرفت.

نتیجه نهایی

نفقه مالی است که برای تأمین هزینه‌های زن در اختیار او قرار می‌گیرد و مخصوص موارد نکاح دائم است. نفقه تمامی نیازهای یک زن مانند مسکن، اثاث منزل، غذا، پوشاک، هزینه‌های بهداشتی و درمانی زن را شامل می‌شود که پرداخت آن وظیفه مرد است. هرگاه مردی از پرداخت نفقه خودداری کند زن می‌تواند به کمک بهترین وکلای سعید آباد شکایت کرده و نفقه خود را مطالبه کند.

کلمه کلیدی: بهترین وکلای سعید آباد

لیست بهترین وکلای سعید آباد تهران صفحه 1، تعداد 20 وکیل یافت شد
مشترک شدن در خبرنامه!

برای دریافت آخرین به روز رسانی ها و اطلاعات ، مشترک شوید.