×

لیست بهترین وکلای حمزه آباد تهران

لیست-بهترین-وکلای-حمزه-آباد-تهران

شناسه : 378

مقدمه

مقدمه

محله حمزه آباد تهران در منطقه 20 و جنوب شرقی شهر قرار دارد. این محله در مجاورت محله‌های جوانمرد، دیلمان، بهشتی، شهید آوینی، فیروز آبادی و سرتخت قرار داشته و در خارج از محدوده طرح ترافیک زوج و فرد است. حمزه آباد از سمت شمال توسط بزرگراه کریمی و خیابان‌های امام حسین و کمیل، از شرق توسط میدان‌های شهدای شاملو، غیبی و نماز، بلوار کمیل و خیابان‌های قم و یزدان خواه و از جنوب با خیابان شهید رجایی، بلوار شهرداری و میدان هادی ساعی محدود شده است. در ادامه قصد داریم به یکی از پرتکرارترین سؤالاتی که برای افرادی که به دنبال وکیل هستند پیش می‌آید توسط بهترین وکلای حمزه آباد پاسخ دهیم.

توضیح تفاوت دعاوی حقوقی و کیفری از زبان بهترین وکلای حمزه آباد

در مراجع قضایی دعاوی بر اساس مرجع رسیدگی، موضوع و قوانین و آیین‌نامه‌هایی نحوه دادرسی آن به دو دسته دعاوی کیفری و حقوقی تقسیم می‌شوند زمانی که حق‌وحقوقی از شما ضایع‌ شده باشد و برای شکایت به مراجع قضایی مراجعه کنید حتماً با این دو اصطلاح مواجه می‌شوید و دانستن معنا تفاوت آن‌ها می‌تواند در نوع طرح دعوی و مرجع رسیدگی‌کننده به دعوی شما مؤثر باشد.

دعاوی حقوقی در رابطه به حقوق مدنی افراد بوده و به‌منظور جبران خسارت و حقوق ضایع‌شده در مراجع مطرح می‌شوند. در دعاوی حقوقی مربوط به اموال، افراد حقوقی که بر اموال خوددارند مانند حقوق مالکیت بر اموال، مطالبه طلب، ارث، قرارداد خریدوفروش و... می‌شود. در دسته‌بندی دیگر دعاوی حقوقی مربوط به اشخاص را داریم که شامل دعوای مربوط به تابعیت، طلاق، ازدواج و... هستند.

از سوی دیگر دعاوی کیفری دعاوی هستند که زمانی مطرح می‌شوند که یک جرم اتفاق افتاده باشد. جرم طبق قانون به هر رفتاری که انجام یا انجام ندادن آن طبق آن در قانون مجازاتی تعریف ‌شده باشد جرم محسوب می‌شود. پس تفاوت اصلی دعاوی کیفری و حقوقی در ماهیت آن دو است و به جرائم کیفری به‌طور مشخص در قانون اشاره‌ شده است اما برای دعاوی حقوقی به‌صورت نسبی است.

سخن آخر

عناوین جرائم کیفری به‌طور صریح در قانون مشخص‌شده‌اند اما برای دعاوی حقوقی این‌گونه نیست و همین می‌تواند در بسیاری از موارد کار را سخت کند. بهترین وکلای حمزه آباد توانایی تشخیص نوع دعاوی و انتخاب مرجع صالح برای پیگیری آن رادارند.

کلمه کلیدی: بهترین وکلای حمزه آباد

لیست بهترین وکلای حمزه آباد تهران صفحه 1، تعداد 17 وکیل یافت شد
مشترک شدن در خبرنامه!

برای دریافت آخرین به روز رسانی ها و اطلاعات ، مشترک شوید.