×

لیست بهترین وکلای وکیل طلاق توافقی ایران

لیست-بهترین-وکلای-وکیل-طلاق-توافقی-ایران

شناسه : 709

زمانی که زن بخواهد اقدام به گرفتن وکیل برای طلاق توافقی نماید، باید در ابتدا وکالت طلاق از طرف مرد داشته و به واسطه آن وکالت نامه و مراجعه به وکیل طلاق توافقی و دادن وکالت به وکیل دادگستری فعال در این زمینه، اقدام به طلاق توافقی کند. توجه داشته باشید که وکالت نامه‌هایی که در خصوص طلاق و توسط دفاتر اسناد رسمی صادر می‌شوند، متفاوت هستند. برای مثال در برخی موارد زن با بخشیدن تمامی مهریه خود، وکالت در طلاق را از مرد دریافت می‌کند. این در حالی است که در برخی موارد مفاد وکالت نامه به گونه‌ای تنظیم می‌شود که زن، بدون بخشیدن، بذل مهریه و یا سایر حقوق مالی خود وکالت در طلاق توافقی بگیرد.

وکیل طلاق توافقی

زمانی که زن بخواهد اقدام به گرفتن وکیل برای طلاق توافقی نماید، باید در ابتدا وکالت طلاق از طرف مرد داشته و به واسطه آن وکالت نامه و مراجعه به وکیل طلاق توافقی و دادن وکالت به وکیل دادگستری فعال در این زمینه، اقدام به طلاق توافقی کند. توجه داشته باشید که وکالت نامه‌هایی که در خصوص طلاق و توسط دفاتر اسناد رسمی صادر می‌شوند، متفاوت هستند. برای مثال در برخی موارد زن با بخشیدن تمامی مهریه خود، وکالت در طلاق را از مرد دریافت می‌کند. این در حالی است که در برخی موارد مفاد وکالت نامه به گونه‌ای تنظیم می‌شود که زن، بدون بخشیدن، بذل مهریه و یا سایر حقوق مالی خود وکالت در طلاق توافقی بگیرد.

نکته حائز اهمیتی که در خصوص وکالت نامه طلاق باید بدانید، این است که نحوه نگارش وکالت نامه، حدود اختیارات وکیل طلاق را تعیین می‌کند. دقت کنید، ممکن است در برخی موارد، وکالت نامه‌های طلاق به صورت کامل تنظیم نشوند و به این ترتیب زن با مشکلاتی مواجه خواهد شد.

مدت زمان طلاق توافقی

از جمله متداول‌ترین سؤالاتی که در مورد طلاق توافقی از وکیل حقوقی فعال در زمینه طلاق پرسیده می‌شود، مدت زمان لازم برای طلاق توافقی و اتمام این پروسه است. در صورتی که زوجین شخصاً قصد انجام امورات مربوط به طلاق توافقی را داشته باشند، 45 روز کاری فرصت برای انجام جلسات مشاوره لازم بوده و پس از آن حدود دو ماه پروسه مراجعه به دادگاه طول خواهد کشید. سپس، زوجین می‌توانند با مراجعه به یکی از دفاتر طلاق نسبت به ثبت طلاق اقدام کنند. این در حالی است که با کمک گرفتن از یک وکیل خوب و باتجربه در زمینه طلاق توافقی این فرآیند با سرعت بیشتری انجام خواهد شد، یک وکیل طلاق توافقی حاذق می‌تواند این پروسه را یک ماهه به پایان برساند.  

نکته بسیار مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که علاوه بر مدت زمان طلاق توافقی، مهلت ثبت طلاق در دفاتر رسمی نیز بسیار مهم است. مهلت اعتبار گواهی عدم امکان سازش که توسط دادگاه صادر شده است، تنها دارای مهلت سه ماه از تاریخ قطعیت است. در صورت عدم ثبت طلاق، این گواهی اعتبار خود را به طور کامل از دست خواهد داد.

چه مدارکی برای طلاق توافقی لازم است؟

برای طلاق توافقی تا مدارک اشاره شده در زیر ار نیز به همراه درخواست طلاق به دفاتر خدمات الکترونیکی قضایی تحویل بدهید.

•    اصل عقدنامه یا رونوشتی که در دفتر ازدواج تهیه شده است.

•    اصل کارت ملی.

•    اصل شناسنامه.

•    گواهی عدم بارداری.

•    گواهی عدم امکان سازش که توسط مراکز مشاوره بهزیستی صادر می‌شود.

•    توافقنامه طلاق توافقی.

طلاق توافقی با وکیل یا بدون وکیل؟

طلاق توافقی

زمانی که زوجین به اتفاق در مورد طلاق و جدایی به یک نتیجه یکسان می رسند، پرونده مربوطه، پرونده طلاق توافقی نام دارد و وکیل مرتبط با این پرونده وکیل طلاق توافقی می باشد.

در طلاق توافقی طرفین عموما در مورد حقوق خود صحبت کرده و به توافق نظر رسیده اند. از آنجا که طلاق توافقی مشکلات، چالش ها و پیچیدگی های طلاق غیر توافقی را ندارد، ممکن است مراجعه به وکیل طلاق توافقی امری بیهوده و هزینه ای اضافی اطلاق شود.

پرونده طلاق توافقی مانند هر پروسه دادگاهی دیگری، نیازمند دانش و تجربه برای تسریع در کارها و کسب بهترین نتیجه می باشد. وکیل خانواده چراغ راهنمای شما در دادگاه خانواده است و حتی اگر در مورد همه حقوق خود برای طلاق به نتیجه رسیده اید و دعوایی بین شما و همسرتان وجود ندارد، کمک گرفتن از یک وکیل طلاق توافقی برای انجام امور اداری در سریع ترین زمان ممکن توصیه می شود.

مزایای وکالت یک وکیل طلاق توافقی:

•    در صورتی که در روند طلاق توافقی از وکیل طلاق توافقی کمک بگیرید امور اداری پرونده در مدت بسیار کوتاهی انجام خواهد شد.

•    تنظیم دادخواست طلاق توافقی امری مهم در روند اجرایی پرونده طلاق می باشد. چنانچه دادخواست ناقص تنظیم شود روند رسیدگی به پرونده دچار اختلال می شود و یا حکم صادر شده بر اساس اطلاعات غلط خواهد بود و عواقب سنگینی خواهد داشت. وکیل طلاق توافقی دادخواست طلاق را به طور کامل و به درستی بر اساس اظهارات طرفین طلاق تنظیم و به دادگاه ارائه می کند.

•    با حضور وکیل طلاق توافقی دیگر نیازی به حضور شما در دادگاه خانواده نبوده و می توانید وکالت و اختیار کامل امور پرونده را در اختیار او قرار دهید.

•    وکیل طلاق توافقی وظیفه دارد تمامی توافقات بین شما و همسرتان را صورت جلسه کند و به دادگاه ارائه دهد. وکیل خانواده با دانش و آگاهی خود می تواند این صورت جلسه را بهترین شکل ممکن تنظیم کرده و حکم دادگاه را در کمترین زمان دریافت کند.

•    با حضور وکیل طلاق توافقی حتی برای اجرای صیغه طلاق نیازی به حضور شما نخواهد بود و صیغه در حضور وکیل اجرا می شود.

هزینه وکیل طلاق توافقی

به طور کلی هزینه های مربوط به طلاق توافقی شامل هزینه ثبت دادخواست طلاق، هزینه مشاوره خانواده در دادگاه، هزینه آزمایش بارداری، هزینه ثبت طلاق در محضر و هزینه وکیل طلاق توافقی می باشد.

در این میان ممکن است هزینه وکیل طلاق بیشتر به چشم بیاید و تصور شود می توان از آن اجتناب نمود و روند دادگاه را شخصا پیش برد. اما با توجه به مزایای حضور وکیل طلاق توافقی در روند پرونده طلاق که پیشتر اشاره شد، هزینه وکیل طلاق توافقی از جمله هزینه هایی می باشد که نباید از آن چشم پوشی کرد و پرداخت آن پرونده شما را با موفقیت به اتمام میرساند.

نکات مهم طلاق توافقی

پرونده طلاق توافقی نیز مانند هر پرونده ی دیگری در دادگاه تبصره ها و جزئیاتی دارد که وکیل طلاق توافقی باید شما را از آن ها مطلع سازد. برخی از این نکات عبارتند از:

•    اگر هریک از موارد درج شده در دادخواست طلاق مورد قبول یکی از طرفین نباشد، طلاق دیگر توافقی نخواهد بود

•    از آنجایی که حق طلاق با مرد می باشد، در صورتی که زن حق طلاق دریافت نکرده باشد و حاضر به اجرای صیغه طلاق نشود، مرد می تواند به تنهایی صیغه طلاق را اجرا کند.

•    در صورت بخشش مهریه، این موضوع باید در توافقنامه طلاق مکتوب شود. در غیر این صورت زن می تواند در مدت عده برای دریافت مهریه خود اقدام کند.

•    در صورتی که زن برای دریافت مهریه اقدام کرد، مرد می تواند از طلاق منصرف شود و همسر خود را طلاق ندهد.

در طلاق توافقی چه چیزهایی به زن تعلق می‌گیرد؟

توجه داشته باشید که در طلاق توافقی تنها چیزی که اهمیت دارد، توافقی است که بین دو طرف بدون درگیری تعیین می‌شود و دادگاه تنها توافقنامه زوجین را بررسی می‌کند و مطابق آن رای صادر می‌کند. در نتیجه آنچه به زن تعلق می‌گیرد کاملاً توافقی است.

ثبت نام طلاق توافقی چگونه است؟

برای طلاق در مرحله اول زوجین باید در سامانه ثنا که سامانه قوه قضاییه است، ثبت نام کنند تا پرونده تشکیل شود. پس از آنکه در سامانه ثنا احراز هویت انجام شد، زوجین می‌توانند، مراحل را از طریق دفاتر خدمات قضایی پیگیری کنند. در صورت اخذ وکیل طلاق توافقی این فرآیند توسط وکیل انجام خواهد شد.

آیا انجام طلاق به صورت توافقی هزینه‌های کمتری را به دنبال دارد؟

بله، به طور معمول طلاق توافقی می‌تواند هزینه‌های را به میزان قابل توجهی کاهش دهد.

لیست بهترین وکلای وکیل طلاق توافقی ایران صفحه 1، تعداد 20 وکیل یافت شد
مشترک شدن در خبرنامه!

برای دریافت آخرین به روز رسانی ها و اطلاعات ، مشترک شوید.